Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne

Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne => Zwierzęta w akwarium => Krewetki i raki => Wątek zaczęty przez: dzierzbik w Stycznia 31, 2014, 01:33:59 01:33


:: Mobile :: Regulamin forum :: Przywitalnia :: Funkcjonowanie akwarium :: Zwierzęta w akwarium :: Technika :: Akwarystyka morska :: Galeria :: Pogaduszki :: Giełda ( Oddam/Przyjmę/Podziele się| Kupię| Sprzedam ) :: Facebook :: Rejestracja :: RSS ::

Tytuł: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: dzierzbik w Stycznia 31, 2014, 01:33:59 01:33
Witam, właśnie zacząłem przygodę z crystalkami. Zakupiłem na początek 10 osobników i nie jestem pewien jaka to gradacja (jak na moje niedoświadczone oko to klasa A), zauważyłem też że część ma 4, a część 3 białe pasy czy powinienem trzymać je razem czy skupić się na jednej odmianie?
Drugie pytanie czy jednocześnie mogę trzymać 1-2 krewetek filtujących i ampularie?
Czy ktoś mógł by pomóc?

(http://imageshack.com/a/img716/572/h3g9.jpg)

(http://imageshack.com/a/img42/3378/7byt.jpg)

(http://imageshack.com/a/img194/5430/8jnz.jpg)

(http://imageshack.com/a/img62/2745/jcnt.jpg)

(http://imageshack.com/a/img34/6134/4t41.JPG)

(http://imageshack.com/a/img842/231/wp1f.jpg)

(http://imageshack.com/a/img21/9108/98gl.jpg)
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: adamozw w Stycznia 31, 2014, 14:43:48 14:43
Gradacja A
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: dzierzbik w Stycznia 31, 2014, 20:38:58 20:38
Dzięki. A co z sąsiadami?
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: karas745 w Stycznia 31, 2014, 20:44:05 20:44
Powiem tak : Ampularia potrzebuje średnio twardej wody powyżej 10 aby pancerz  się prawidłowo rozwijał, a crystale wola miękka, co do filtrującej nie pamiętam ale też chyba wyższej no a do tego sposób pobierania pokarmu, musi miec odpowiedni
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: dzierzbik w Stycznia 31, 2014, 22:15:26 22:15
Czyli CR sąsiedztwo nie powinno przeszkadzać. Jeżeli chodzi o pokarm dla filtrującej to zauważyłem, że świetnie sobie radzi zarówno z filtracją z toni jak i z "zamiataniem" dna. A co do samych Crystali to przy hodowli selekcjonować jakąś konkretną odmianę czy to bez znaczenia? (chciałbym wyselekcjonować gradacje S) Jakie parametry wody muszę utrzymać? Bo rozumiem że na samej szczecińskiej kranówce nie mam co liczyć na ich pomyślne rozmnażanie ?
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: karas745 w Lutego 01, 2014, 04:23:26 04:23
Wszystko zależy na jakiej wodzie były wcześniej trzymane. Sama Krakowa tym bardziej szczecińska to za dużo o wiele potrzebne będzie RO. A co do selekcji to wszystko zależy od ciebie. Czy będzie ci się chciało i czy amatorska ma to być hodowla czy moze inna
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: Sławek w Lutego 01, 2014, 18:56:02 18:56
Ślimaki tak jak i krewetki filtrujące potrzebują innych parametrów wody jak CR.
Osobiście nie trzymał bym ich razem.
Cr-ki mogą sobie żyć w "zwykłej"wodzie ale co do rozmnażania to zapewne wystąpi problem.Oczywiście krewetki mogą nosić jaja,nawet młode mogą donosić do końca ,ale w takiej wodzie w większości przypadków młode nie dożywają pierwszej wylinki , która następuje między drugą a czwartą dobą.Związane jest to z pękaniem pancerzyka a twarda woda nie służy temu niestety.
Co do samej selekcji.
Jeśli masz tylko gradację A to raczej ciężko Ci będzie coś więcej z nich wyciągnąć,tym bardziej że Twoje krewetki mają słabą biel i między pasami czerwieni i bieli są bezbarwne odcięcia ,a to nie zbyt dobry objaw.
Na pierwszy rzut oka skłonny byłem nawet powiedzieć że część krewetek to bardzo słaba gradacja S (Tiger Tooth) ,którym brakuje bieli miedzy "zębami " w czerwonym pasku,ale po przyjrzeniu się krewetkom nie można ich zakwalifikować do gradacji S.
Chcąc podnosić gradację musiał byś swoje krewetki "zmieszać" z krewetkami wyższych gradacji a pokolenie F2-3 dopiero pokazało by Ci co wyszło z krzyżówki,życzę powodzenia w zabawie z krzyżówkami i sukcesów w hodowaniu krewetek.
Pozdrawiam Sławek.
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: dzierzbik w Lutego 02, 2014, 18:49:45 18:49
Dziękuje za wszystkie rady, hodowla będzie jak najbardziej amatorska. Sławku a co sądzisz o tych 3 i 4 białych pasach, które bardziej nadają się do dalszej selekcji? Krewetki wcześniej były trzymane na kranówce, zważywszy na to, jakie parametry wody powinienem utrzymać aby z powodzeniem je rozmnażać?
Tytuł: Odp: Crystal red identyfikacja
Wiadomość wysłana przez: mirek8 w Września 21, 2015, 23:12:54 23:12
Nie wiem czy jeszcze kolega odczyta i jest na forum ale moim zdaniem lepiej byś nastawił się konkretnie jaki zbiornik chcesz mieć(hodowla czy dekoracja) i najlepiej ku temu idź .
jeżeli wrzucisz na wodę wyższe gradacje lub nawet hybrydy to w twoim przypadku nie doczekasz niczego a szkoda robali i pieniędzy .

czemu ?

podłoże masz z bazaltu -
jakiś korzeń nieznanego dla mnie pochodzenia -
obsada ( miękko-lubne i twardolubne stworzonka) -
woda kranowa -

jakie masz?

 ph wody twardość gh  i jak z amoniakiem i azotanami nh3 i no3 u ciebie od tego zacznij

idealne parametry maks od 6 do 6.7 ph oraz twardosc maks gh 4-10 pozostale oczywiscie 0.0 ( każde pomiary muszą być stałe - podalem jedynie przedział w zakresie )

jeśli zbliżysz się jakoś do tych parametrów wpuść 2-3 powyżej 1 cm(najszybciej się aklimatyzują ) klasy s (lub ss- na własną odpowiedzialność)bo niestety bez zabiegów typu podloze aktywne , woda ro, oraz minerałów  ( ogólnie zainwestowaniu w domek dla nich ) nie dasz rady z wyższą półką .

jeśli celujesz wyżej w ss do ssss i taiwany to po kolei zacznij i utrzymuj ,rozmnażaj sobie a-s bo są mniej wrażliwe od pozostałych.około pół roku.
Jak ci nie popadają i hodowla ci wzrośnie 100-150 procent bez strat będziesz pomalutku podnosił poprzeczke.to ci się odwdzięczy uwierz mi .

Ale jeśli nie przygotujesz się finansowo i mentalnie to pozostań przy temacie jaki masz i nie kombinuj bo im wyzsza gradacja tym większe wymagania względem robalków.
nikt by nie chciał w garniturze i ferrari mieszkać na dworcu na ławeczce pod gazetami.


pozdro mirek8

:: Mobile :: Regulamin forum :: Przywitalnia :: Funkcjonowanie akwarium :: Zwierzęta w akwarium :: Technika :: Akwarystyka morska :: Galeria :: Pogaduszki :: Giełda ( Oddam/Przyjmę/Podziele się| Kupię| Sprzedam ) :: Facebook :: Rejestracja :: RSS ::