Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Pomoc w zakładaniu zbiornika  (Przeczytany 7987 razy)

lukaso2504

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 278
Odp: Pomoc w zakładaniu zbiornika
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2011, 01:48:01 01:48 »

Celowo nie odpowiedziałem na posta kolegi ulanek1 a wrecz dałem mu plusa i na pewno nie za tresc tego co napisał lecz za chec jego pomocy , a kolega lukaso 2504 powinien jeszcze wyjasnic w czym ulanek1 nie miał racji.
Pozdrawiam

Pewno z tym filtrem to nie do tego zbiornika, no do max 200 l, u mnie w 180-tce ledwo ciągnie :)


Co do filtra to na pewno. Mój post nie był złośliwy, nic z tych rzeczy.  Miałem na myśli, aby nieraz sprawdzić lepiej te informacje które się wpisuje. Chyba, że kolega ulanek1, poknocił coś z policzeniem objętości zbiornika.. Co zmienia diametralnie postać rzeczy.
Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Pomoc w zakładaniu zbiornika
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2011, 09:10:09 09:10 »

Zbiornik z "kąsaczami" to zwykle akwarium roślinne. Trochę wysoki ten zbiornik więc w akwarium roślinnym może być kłopot ze światłem. Chyba tylko żarniki HQI mają tak skoncentrowane światło aby i na dnie była wystarczająca moc świetlna. Tych żarników musi być jednak dużo na ten  zbiornik a trochę energii to żre i wydziela sporo ciepła. Trzeba się więc zastanowić gdzie to postawić aby był dostęp do wszystkiego.
Przy wysokich akwariach roślinnych ważna jest "krystalicznie" czysta "biała" woda. Gdy jest możliwość to przy takich baniakach zaproponowałbym system ciągłej podmiany wody. Za pomocą cienkiej rurki, np. typowej do RO, tj. o średnicy 4 mm doprowadza się kroplami wodę do akwarium z wodociągów. Oczywiście musi być i odpływ, ale w samym akwarium jest to zrobić łatwo. Czasem trudniej wpiąć to wszystko do kanalizacji z przyczyn lokalowych. Nie da się tylko za pomocą filtru zapewnić idealnie białej wody - robi się coraz bardziej żółtawa. Oczywiście można dodać węgiel aktywny, czy zeolity - wtedy woda się rozjaśni, ale to dodatkowy problem i trzeba zmieniać wkłady dość często. Gdy jest system podmiany wody to filtr może być mniejszy. Gdy nie to filtr olbrzymi, raczej sump, .... i częsta podmiana wody.

Jest jeszcze sposób prowadzenia baniaczków zwany LT. W tego typu akwariach sporo pracy znika. Mało jest np. podmian wody, filtr i oświetlenie są mniejsze. Oczywiście efekt nie jest już tak piorunujący jak w typowych, wypielęgnowanych akwariach roślinnych, ale zwykle są to również piękne akwaria.

Niektórzy już wspomnieli, że baniak o takich parametrach może być przeznaczony na co innego. Były rozważane plany hodowli, np. pyszczaków? Wtedy sporo rzeczy również odpada, np. kwestie światła.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.
Strony: « 1 2   Do góry