Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

:: Mobile :: Regulamin forum :: Przywitalnia :: Funkcjonowanie akwarium :: Zwierzęta w akwarium :: Technika :: Akwarystyka morska :: Galeria :: Pogaduszki :: Giełda ( Oddam/Przyjmę/Podziele się| Kupię| Sprzedam ) :: Facebook :: Rejestracja :: RSS ::

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 1 
 dnia: Wczoraj o 16:50:19 
Zaczęty przez ania - Ostatnia wiadomość wysłana przez ania
Oddam młode pielęgnice miodowe tylko do dużego akwarium. Jest to piękna żółta rybka z czarnym pasem przebiegającym w zdluz tułowia, dorastają do około 8-10 cm samce, samiczki są mniejsze. Jej pletwa grzbietowa ma zarys w kolorze niebieskim. Rybki nie są agresywne. Proszę przyjechać po ryby przygotowanym., worek lub jakiś pojemnik, jeżeli będze zimno na dworze proszę zabrać mały koc..W przeciwnym wypadku nie wydam ryb. 504232858

 2 
 dnia: Luty 15, 2019, 23:12:35 23:12  
Zaczęty przez krzdr - Ostatnia wiadomość wysłana przez aquahobby1
To dobrze, że przyjmiesz. ;) ;D

 3 
 dnia: Luty 15, 2019, 15:23:22 15:23  
Zaczęty przez krzdr - Ostatnia wiadomość wysłana przez krzdr
Przyjmę zaopiekuję się ślimakami prócz Helenek i świderków . Mile widziane ampularia   :D

 4 
 dnia: Luty 15, 2019, 15:19:26 15:19  
Zaczęty przez krzdr - Ostatnia wiadomość wysłana przez krzdr
Przyjmę ślimaki prócz Helenek i świderków . Mile widziane ampularia   :D

 5 
 dnia: Luty 14, 2019, 17:54:32 17:54  
Zaczęty przez Czarny87 - Ostatnia wiadomość wysłana przez k3vin
Sklepów gdzie oprócz towaru w przystępnej cenie ( nie mówię że musi być internetowa) uzyskasz poradę odnośnie problemów z psem, kotem, chomikiem itd. ( problem taki z którym nie musisz lecieć do weterynarza).
Pytanie jaki to jest problem o którym napisałeś powyżej... Wiele problemów może podobnie wyglądać a mogą mieć różne konsekwencje. Ponadto ludzie potrafią wszystko przekręcić więc aż tyle bym nie oczekiwał. Oczekiwał bym za to, że dowiem się jakie warunki muszę spełnić aby zwierzak czuł się dobrze. Tylko tyle i aż tyle. U ryb to kuleje okropnie, przypuszczam że w przypadku innych zwierzaków też.

Skalar w Policach... Nawet tam nie zaglądam bo właściciel swoją (nie)wiedzą nieraz tak się popisał że po prostu szkoda czasu. Z dawnych lat to drogo, bardzo amatorsko i byle jak, ryby też żaden szał.


 6 
 dnia: Luty 14, 2019, 08:10:27 08:10  
Zaczęty przez Czarny87 - Ostatnia wiadomość wysłana przez Czarny87
A kto mówi, że musi być tanio. Niech będą inne ceny dla ryb popularnych (molinezja, gupik, mieczyk itd) aby małym kosztem popularyzować hobby ale niech także będą ryby droższe dla bardziej zaawansowanych hobbystów.

Jak tak popatrzysz na ceny w sklepach to wcale takie niskie nie są.

W sklepikach tych generalnie (przynajmniej w Szczecinie) nie ma ryb droższych niż 20pln. Sklepy mogłyby zamawiać ryby (np. 5 szt) ale niestety tego nie robią i jest się skazany na zamówienie bezpośrednio od nieznanych hodowców. Smutne.

5 sztuk to podejrzewam nikt im z hurtowni nie wyśle, nawet jeżeli kupią coś rzadszego to zaraz się okazuje, że ryba pływa miesiącami w akwarium, jaka tego przyczyna nie wiem. Być może część ludzi prowadzących sklepy zoologiczne popełnia te same kardynalne błędy cały czas, zero reklamy, pójścia z duchem czasu czyli promowanie się w social mediach itd. ( patrząc na dobrze funkcjonujące sklepy każdy ma profil na facebooku, na bieżąco wrzuca co ma dostępne etc.). Nawet zostawiając na chwile akwarystykę i patrząc na sklepy, nazwijmy je ogólnozoologiczne, gdzie akwarystyka jest tylko dodatkiem przekonamy się, że poziom jest niski, żeby nie powiedzieć dno i wodorosty. Sklepów gdzie oprócz towaru w przystępnej cenie ( nie mówię że musi być internetowa) uzyskasz poradę odnośnie problemów z psem, kotem, chomikiem itd. ( problem taki z którym nie musisz lecieć do weterynarza) jest tak niewiele, aż dziw bierze, że te sklepy jeszcze funkcjonują. Osobną sprawą jest opinia o sklepie, nawet jeżeli ktoś przejmie taki sklep to opinia o nim ciągnie się od lat i żeby go rozruszać musi naprawdę mocno się postarać. Wracając do akwarystyki, w Policach jest Skalar ( ostatnio się wzięli trochę za wystrój i asortyment), i dwa mniejsze sklepiki zoologiczne- funkcjonują chyba tylko dla starszych pań kupujących co jakiś czas karmy dla kotów i swoich psów. Ostatnio w Skalarze kupowałem ryby (wiedziałem, że są z dobrego źródła), jakież było zdziwienie pani sprzedającej ( właściciela również) kiedy nieco prowokacyjnie spytałem o ich pochodzenie wymieniając kilka ( albo i wszystkie) miejsc skąd mogli te ryby kupić. Pogadałem chwilę o akwarystyce, którą państwo do tej pory traktowali jako dodatek. Najbardziej uderzyło mnie to, że nadal wśród właścicieli sklepów panuje przekonanie, że kupujący nie ma pojęcia o lokalnym rynku akwarystyki, o hurtowniach, hodowlach etc. Lokalne sklepy nawet jeśli mają w ofercie ryby i rośliny to stawiają nadal na to co mogą kupić na miejscu ( ewentualnie rośliny wysyłkowo ale tylko z jednej firmy). Piszesz o ściąganiu rzadszych rybek, jeżeli już taki sprzedający w zwykłym sklepie zoologicznym się za to zabiera, to okazuje się, że sam sprowadza ryby przeszukując aukcje na olx ( znam kilka takich przypadków z niezależnych źródeł) lub szuka wśród lokalnych hodowców, a później do kosztów transportu dolicza swoją marże po której cena ryby urasta do niebotycznych rozmiarów.

 7 
 dnia: Luty 14, 2019, 00:36:16 00:36  
Zaczęty przez domcia920202 - Ostatnia wiadomość wysłana przez aquahobby1
Zapraszam do Mierzyna, Welecka 15  Tel. 606 625 575  Włodek. Pozdrawiam.  :)

 8 
 dnia: Luty 13, 2019, 18:12:01 18:12  
Zaczęty przez domcia920202 - Ostatnia wiadomość wysłana przez domcia920202
Hej. Kupię krewetki ... mogą być kundle i odpady  ;) byleby żyły na kranówie i były pracowite  ;D

 9 
 dnia: Luty 11, 2019, 22:18:24 22:18  
Zaczęty przez Czarny87 - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek
Jeśli chodzi o ryby , nazwijmy je "rarytasami", to śmiało mogę polecić następną hodowlę a raczej sklep
Akwapasja, znajduje się ona na ul, Pyrzyckiej .
Co prawda większość ryb to ryby z odłowu (jak nie całość obecnie)ale można znaleźć naprawdę piękne ryby,oczywistą sprawą jest również ,że owe ryby to nie ryby ze sklepików a cena jest odpowiednia do jakości i gatunków.
Wiem również ,że zaraz może paść stwierdzenie "ale to jest daleko" z tym ,że jeśli ktoś szuka naprawdę ładnych ryb to czy te parę "minut" poświęconych na dojazd jest taką straszną stratą czasu?
Tak jak napisał wcześniej Michał ,kiedyś jeździło się po ryby ,teraz chciało by się je mieć pod nosem.
Ostatnio ,jakieś pół roku temu kolega jechał po ryby na Bawarię , około 500 km , zależało mu by zobaczyć i wybrać sobie ryby osobiście i tak uczynił.
Pojechał po Altumy i mimo ,że płacił w euraskach i poniósł koszta trasy to i tak jest bardzo zadowolony ,jeśli komuś zależy to koszta są drugoplanowe.
Piszemy o dostępności ryb w Szczecinie więc mogę stwierdzić ,że ryby są dostępne ale wszystko zależy co kto chce i na ile może poświęcić czas by akwarystyka była piękna również u niego.
Jeszcze taki mały dodatek  ;D
Popatrzcie na stronie Roberta
www.tropheus.com.pl
dostępność i mnogość gatunków ryb,o kondycji nie wspomnę  ;D
Pozdrawiam Sławek

 10 
 dnia: Luty 07, 2019, 08:50:57 08:50  
Zaczęty przez deviles - Ostatnia wiadomość wysłana przez deviles
Facet spoza Szczecina chce sprzedać całość tj. 8 szt i szukam chętnego do podziału. Sadzę, że koszt może wynieść ca 60pln za 4 szt. a więc b. tanio.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

:: Mobile :: Regulamin forum :: Przywitalnia :: Funkcjonowanie akwarium :: Zwierzęta w akwarium :: Technika :: Akwarystyka morska :: Galeria :: Pogaduszki :: Giełda ( Oddam/Przyjmę/Podziele się| Kupię| Sprzedam ) :: Facebook :: Rejestracja :: RSS ::