Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

:: Mobile :: Regulamin forum :: Przywitalnia :: Funkcjonowanie akwarium :: Zwierzęta w akwarium :: Technika :: Akwarystyka morska :: Galeria :: Pogaduszki :: Giełda ( Oddam/Przyjmę/Podziele się| Kupię| Sprzedam ) :: Facebook :: Rejestracja :: RSS ::

Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Aquael Comfort Zone Gold 300  (Przeczytany 2310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewczyslaw

 • Rozgadany
 • ***
 • Offline Offline
 • Wiadomości: 38
 • Thank You
 • -Given: 0
 • -Receive: 0
Aquael Comfort Zone Gold 300
« dnia: Grudzień 09, 2012, 15:22:45 15:22 »

Aquael
Comfort Zone Gold 300Dane techniczne:
- moc 300 W,
- zakres temperatury pracy 18-32 oC (w zależności od temperatury zewnętrznej i pojemności zbiornika),
- długość całkowita ~370 mm,
- całkowicie wodoszczelna,
- pozłacane styki termostatu,
- zasilanie 230 V.

Zawartość pudełka oraz wykonanie produktu
Grzałka zapakowana jest w kartonowe pudełko, w sposób uniemożliwiający przemieszczanie się jej w środku, a tym samym zabezpieczając przed przypadkowym uszkodzeniem. Produkt posiada instrukcję obsługi w kilku językach, wraz z kartą gwarancyjną. Producent udziela 2 letniej gwarancji na produkt.
Wykonanie produktu stoi jest na wysokim poziomie. Nic w grzałce nie brzęczy i nie ma luźnych części. Przewód zasilający wykonany jest z elastycznego tworzywa, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można zamaskować go w akwarium, jego zginanie i przymocowanie do szyb nie stanowi problemu. Przyssawki podobnie jak przewód, wykonane są z dobrego jakościowo tworzywa. Przymocowanie grzałki do szyby jest przyjemnością, a oderwanie jej przez większe ryby jest niemożliwe. Regulator temperatury kręci się płynnie, z delikatnie wyczuwalnym oporem. Skala temperatur zaczyna się od 18 oC, i posiada podziałkę co 1 oC. Wartości w liczbach podane są na regulatorze w następujących wartościach: 19, 22, 25, 28, 31 oC. Pozostałe wartości zaznaczone są kreskami. Ustawienie pożądanej temperatury nie stanowi problemu. Grzałka posiada przyjemną kolorystykę, nie rzuca się w oczy w akwarium. O grzaniu informuje nas czerwona dioda.

https://lh6.googleusercontent.com/-8VfZpwhPBfw/UMSnS8R2XoI/AAAAAAAAYXQ/jzSCc6gtZTw/s720/_MG_4445.JPG

Opis testu
Grzałka testowana była w akwarium o pojemności 375 litrów, wypełnionego w ok. 4/5 objętości wodą. Cyrkulację wody, a tym samym prawidłowy rozkład temperatury zapewniały dwa filtry, zewnętrzny oraz wewnętrzny. Temperatura powietrza w pomieszczeniu wynosiła 18-19 oC w zależności od pory dnia. Grzałka testowana była przez 20 dni pod kątem sprawdzenia czy ustawiona wartość temperatury na termostacie odpowiadała temperaturze wody w akwarium. Dodatkowo sprawdzane było wahanie temperatury wody w akwarium przy zadanej temperaturze na termostacie grzałki. Do odczytu temperatur wody użyto dwóch termometrów wzorcowanych z podziałką: termometr rtęciowy co 1,0  oC, termometr elektroniczny co 0,1 oC. Odczytu temperatur dokonywano co 12 godzin. Wykonano 28 pomiarów – po 7 pomiarów dla temperatur: 22, 24, 26 oraz 28 oC. Przed testowaniem grzałki, sprawdzono rozkład temperatury wody w różnych częściach akwarium – temperatura w całym zbiorniku była jednakowa. Świadectwo wzorcowania termometrów nie mogło być przedstawione w teście.

https://lh6.googleusercontent.com/-QrN3KU8xUek/UMSnzMfl7GI/AAAAAAAAYXY/adTbJ8PB0xo/s720/_MG_4985.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-UObgfp-OZqY/UMSoDLIY8HI/AAAAAAAAYYs/ix1nZvEpi98/s720/_MG_5013.JPG

Wyniki
Wahania temperatury wody w akwarium przy zadanej określonej temperaturze na termostacie grzałki wynosiły ±0,1 oC. Niepewność pomiaru w teście wynosiła ±0,03 oC.
Badanie temperatury wody w akwarium, przy zadanej temperaturze na termostacie grzałki, wskazało na różnicę wynoszącą średnio +0,9 oC (pominięto niepewność pomiaru ze względu na mało istotną wartość). Oznacza to, że grzałka „przegrzewa” wodę o prawie 1 oC.

https://lh3.googleusercontent.com/-uvUhu7eU73M/UMSqeFkm6hI/AAAAAAAAYYQ/X-62WzSMxng/s598/Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

Podsumowanie
Grzałka zapewnia bardzo precyzyjne utrzymanie temperatury wody w akwarium, dokładność mieści się w wartości podanej przez producenta wynoszącej ±1 oC. Sama regulacja temperatury działa płynnie, praktycznie można ustawić temperaturę co 0,5 oC; nie było to przedmiotem testu, jednak przy zmianie temperatury w czasie testowania, wyraźnie można było to zauważyć. Grzałka jest warta polecenia i zaskoczyła nas pozytywnie w teście. Cena jaką sugeruje producent jest bardzo atrakcyjna, co dodatkowo podnosi atrakcyjność produktu.

Zalety:
- duża precyzja utrzymania temperatury,
- płynna regulacja temperatury,
- małe gabaryty,
- estetyka wykonania,
- polska produkcja,
- atrakcyjna cena.

Wady:
- nie stwierdzono.
Zapisane

ewczyslaw

 • Rozgadany
 • ***
 • Offline Offline
 • Wiadomości: 38
 • Thank You
 • -Given: 0
 • -Receive: 0
Odp: Aquael Comfort Zone Gold 300
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2015, 19:13:00 19:13 »

Dawno nie odwiedzałam forum... ;)
Wracając do tematu, grzałka się zepsuła. Pracowała dwa lata i 3/4miesiące. Uważam, że została zaprojektowana dokładnie jak większość rzeczy - ma wytrzymać okres gwarancyjny i troszkę dni więcej ;)
Grzałka pękła w nocy i wywaliło bezpiecznik w instalacji elektrycznej (tej przy liczniku), prądu nie było w większości gniazdek. Na szczęście lodówka z zamrażarką nie znalazły się w tych gniazdkach :)
Grzałki ryby nie potłukły, nikt w nocy też nie sprzątał akwarium, woda nie znikła nagle; więc pękła sama z siebie, tak na całej długości. Temperatura wody była ustawiona na 25 stopni, grzałka była przy wylocie wody z filtra, więc przegrzanie odpada.
Jednym słowem - nie polecam.
Zapisane
Strony: 1   Do góry
 


:: Mobile :: Regulamin forum :: Przywitalnia :: Funkcjonowanie akwarium :: Zwierzęta w akwarium :: Technika :: Akwarystyka morska :: Galeria :: Pogaduszki :: Giełda ( Oddam/Przyjmę/Podziele się| Kupię| Sprzedam ) :: Facebook :: Rejestracja :: RSS ::