Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: czy??  (Przeczytany 7565 razy)

Turbo

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
czy??
« dnia: Marzec 31, 2012, 19:32:16 19:32 »

pytanko czy ktoś spotkał się z takimi rybami w akwarium domowym:
* szczupak
* jesiotr,
* okoń,
* inne rodzime gatunki ?
wszelkie informacje mile widziane?
czy ktoś myślał o zorganizowaniu Polskiego akwa? bo jak głosi przysłowie cudze chwalicie a swojego nie znacie  ;)
czy to jest możliwe bez chłodziarki jakieś doświadczenia w tym kierunku?
Zapisane

jarussz (Jarek)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 488
    • hobby
Odp: czy??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2012, 20:33:29 20:33 »

Mój brat kiedyś trzymał w akwarium małe okonki, przez siebie złowione, było to naście lat temu. Jedyne co pamiętam to straszny syf w akwarium.

tomled28

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Odp: czy??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2012, 20:33:57 20:33 »

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 12:03:02 12:03 wysłana przez tomled28 »
Zapisane
Za mało miejsca na podpis :D

Damianzuz®

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
Odp: czy??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2012, 20:35:53 20:35 »

Skontaktuj się z Apisto, kiedyś miał w akwa sporego szczupaka i miał się dobrze
Zapisane
Pozdrawiam Damian

thomas516

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Odp: czy??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2012, 21:05:08 21:05 »

kilka lat temu trzymałem w akwa okonie i płocie, bez grzałki, sam filtr i rośliny z jeziora, woda częściowo pochodziła z naturalnego zbiornika ryb, mam jakies 30m więc nie było problemu  ;D ,ryby miały po jakieś 15cm , karmione różnymi żyjątkami łącznie z dżdżownicami, ale szybko mi się znudziło, ryby były bardzo płochliwe i nie tak ciekawe w zachowaniu jak egzotyczne  ;D do nie dawna pływała u mnie płotka z innymi rybami w tem 28 stopni i miała się świetnie przez rok puki nie wytrułem prawie wszystkich wkładem kokosowym do filtra  ;D ;D
Zapisane

szymarek

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 53
Odp: czy??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2012, 21:22:53 21:22 »

Na stronie www.akwa-mania.mud.pl jest relacja z ZOOPARK 2012 gdzie były zaprezentowane ryby zimnowodne przez Łowisko CICHA WODA. 
Zapisane

irasus

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 128
Odp: czy??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2012, 22:07:06 22:07 »

Chyba najciekawsza z Polskich ryb nadająca się do domu to Ciernik. Buduje ciekawe gniazda.
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: czy??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2012, 22:42:07 22:42 »

Obejdzie się bez chłodziarki. Z góry zwracam uwagę, że należy pamiętać o wymiarach ochronnych naszych ryb.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: czy??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2012, 23:35:50 23:35 »

Bardzo dawno temu( w erze akwariow ramowych klejonych kitem  ;) ) znajomy trzymal wlasnie cierniki , kielbiki , wegorza ! . i okonki wygladalo to dosc ciekawie .
Jedynym problemem jest utrzymanie dosc niskiej temperarury a niektore rybki nasze rodzime maja swoj urok za kazdym razem jak obserwuje Ramirezki to kojarza mi sie z okoniami  ;D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Turbo

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
Odp: czy??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2012, 08:50:00 08:50 »

dzięki za zainteresowanie;]
od dłuższego czasu chodzi mi po głowie "polski baniak" tylko nie wiem, z której strony go ugryźć:P najbardziej odstrasza mnie temat chłodzenia wody (czy jest to niezbędne?)
spotkałem się z baniakami po prostu nie ogrzewanymi, w których temperatura wahała się (zależnie od pory roku) 18-21 C. wzmianki na ten temat odnosiły się do akwa z taką obsadą 2x szczupak, duże stadko okonków +jakieś tam drobnice typu płotki klenie karaski jako pokarm:P
niby to funkcjonowało ale wiecie chociaż trochę chciał bym się upewnić.
co o rozmiarów ochronnych są bardzo fajne stawy hodowlane w Goleniowie mają szczupaki jesiotry itd:P
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: czy??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2012, 09:54:25 09:54 »

Jeśli będą z Goleniowa to ok. Co do chłodziarki to napisałem wyżej, obejdzie się bez niej. Ze szczupakiem możesz mieć problemy w okresie zimowym, bo będą problemy z pozyskaniem pokarmu a jadzą bardzo dużo. Do tego rosną bardzo szybko. Aaa i dwóch szczupaków nie utrzymasz, zostanie jeden :) Okoń rośnie powoli. można go przyzwyczaić do pokarmu sztucznego, ale jak wiadomo drapieżnik lepiej będzie się rozwijał na mięsie.
Zapisane

Turbo

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
Odp: czy??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2012, 10:16:35 10:16 »

dzięki za odp ;]
pokarm może być przecież nadwyżka maluchów z oczka wodnego.
a co do szczupca to może to trochę bez sensu żeby trzymać tylko jedną rybę bo resztę zje sobie:P
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: czy??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:35:01 13:35 »

Jeśli będą dwa szczupaki to w końcu silniejszy zje słabszego. Nawet jak wpuścisz ich 20 to i tak zostanie jeden :)
Zapisane

Turbo

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
Odp: czy??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:13:07 14:13 »

a to ciekawe co powiedziałeś  ;)
wpuścić maluchy i obserwować selekcje naturalną  8)
ale myślę że w dużym akwa z 2 sztuki do pewnego czasu powinny wytrzymać a później do jeziorka normalnie zostały by wypuszczone.
ciekawi mnie polski biotop i kurcze cały czas o tym myślę... ;D może wymyśle ;)
Zapisane

apisto

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: czy??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2012, 19:37:24 19:37 »

Czas jakiś temu trzymałem szczupaczka lecz wyrósł po około roku na szczupaka więc trzeba było go uwolnić  :) Ciekawa ryba do obserwacji jak mu się zapewni warunki. Ciężko ustalić litraż dla tego typu ryby. Ja u siebie miałem niecałe 400l, to za mało nawet dla młodocianego osobnika. Podstawa to dobrze natleniona woda oraz dobra biologia w akwarium. Mój pupilek czuł się u mnie chyba dobrze, aczkolwiek oczywiście mówimy o rybie odłowionej,dzikiej więc mogę się mylić.
Oswojony był do tego stopnia że przy karmieniu trzeba było uważać na rękę.
Z drapieżników bardziej bym polecał okonie, miałem też kiedyś parkę. Złapane z dobrych warunków jeziornych oraz trzymane w odpowiednim zbiorniku powalają urodą i ciekawym zachowaniem.
Bez chłodziarki nie ma oczywiście mowy o trzymaniu naszych krajowych odmian w mieszkaniu.
Oczywiście moim zdaniem.
Poniżej fotka mojego podopiecznego niedługo przed wypuszczeniem.

Zapisane
Piotr Mazurek. Hodowla APISTO. Szczecin ul. Henryka Dąbrowskiego 13 tel. 600 37 49 37
https://www.facebook.com/HodowlaApisto?ref=hl
Strony: 1 2 »   Do góry