Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: czy??  (Przeczytany 7566 razy)

Turbo

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
Odp: czy??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2012, 19:55:23 19:55 »

dzięki za wyjaśnienie o to mi chodziło ciesze się, że znalazł się tu ktoś kto doświadczył sprawdził i o tym pisze.
teraz w już wiem, że nie pokuszę się o trzymanie takich ryb w domu;/
jeszcze raz dzieki
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: czy??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2012, 07:53:24 07:53 »

Ja z powodzeniem trzyma(m)łem nasze polskie ryby bez chłodziarki. Woda ma temperaturę ok 26*C. Przy odpowiednio napowietrzonej wodze nie ma z tym problemu.
Zapisane

Turbo

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
Odp: czy??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2012, 08:40:54 08:40 »

a jakieś małe ryby tak do 70L tylko cierniki i narybek każdej z ryb do momentu kiedy przerośnie baniak;/ chyba spróbuje cierniki tylko nikt nie opisuje jak je trzymać
  • ile sztuk- ile samców ile samic
  • czym karmić, jak często
  • co z podmianami ody itd?
chodzi o cierniki i jeśli ktoś inny gatunek hodował to proszę o podanie taki info jak pytałem dzięki z góry
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: czy??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2012, 16:18:16 16:18 »

Do 70 litrów ciężko będzie dobrać obsadę z naszych ryb. Cierniki mogą być ciekawym obiektem obserwacji. Do ich hodowli zbiornik powinien być gęsto obrośnięty roślinami, gdyż są dosyć agresywne, szczególnie w okresie tarła. To tego baniaka proponował bym harem 1+3-4. W większej ilości samice mogą przeszkadzać samcowi w pilnowaniu gniazda i opieką nad narybkiem. Co do żywienia jest to ryba drapieżna, bardzo żarłoczna i wiecznie głodna. Inne ryby mogły by przebywać okresowo w tym zbiorniku, ale nie widzę sensu trzymania ryb przez pół roku.
Zapisane

Turbo

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 68
Odp: czy??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:59:10 20:59 »

pobuszowałem i teraz wiem że ciernik to wytrzymała bestia i żyje tam gdzie inne ryby już nie dają rady hehehhee
http://www.rybyakwariowe.cba.pl/r7.htm
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry