Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?  (Przeczytany 9774 razy)

anthor

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« dnia: Lipiec 08, 2012, 13:30:52 13:30 »

Trochę czytałem i wiem, że kakadu to Ameryka Płd. Gdzieś też widziałem informację, że powinno to być BW, ale mi osobiście nie podoba się herbatka. Po prostu nie w moim guście. I tu pojawia sie moja prośba do znawców. Możecie napisać jak urządzić baniak pod harem (1+2) kakadu? Interesuje mnie jakie posadzić roślinki i jakie korzenie będą tam pasowały. Jeżeli chodzi o podłoże, to mam zamiar zakupić czarny piasek kwarcowy o granulacji 1-3mm. Zbiornik 80l, filtr zewnętrzny DIY z ogromnym zapasem przepływu. Planuję także bimbrownie. Z czasem będzie większy baniak, kakadu otrzymają towarzystwo i zakupie butle. Ale jak na razie proszę o wskazówki do tego "sprzętu" jaki posiadam.
 Pozdrawiam AnThOr
Zapisane
To je amelinium - tego nie pomalujesz!

Ania Urban

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 390
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2012, 13:47:25 13:47 »

Kakadu lubią gęsto + kokosiki. Są tolerancyjne. Kiedyś trzeba było cudować z wodą, ale z tego, co się orientuję, Piotrek rozmnaża obecnie w normalnej wodzie. Mój ostatni Minister Prezes, który zamordował swoje żony wzrokiem (dosłownie, twardy był), żył kilka ładnych lat i urósł do niebotycznych rozmiarów, a to był właśnie taki twardowodny typ. Uwielbiał krzaki i nie lubił intensywnego przepływu wody.

Zapisane
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2012, 13:54:57 13:54 »

Tak jak Ania pisze- dużo kryjówek, zarośla, syfek(liście, szyszki, patyki itp). Łupiny kokosa, kryjówki z korzeni i kamieni to dobre rozwiązanie. Wygląd, sposób ułożenia, oraz roślinność to już sprawa Twojej estetyki. pzdr
Zapisane

anthor

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2012, 14:00:25 14:00 »

Więc nie  musi to być BW lecz najważniejsze abym zapewnił im sporo kryjówek. Bardzo mnie to cieszy. Jeżeli chodzi o parametry wody to myślę, że jestem w stanie zapewnić im dogodne warunki. Bardzo dziękuję, za pomoc. A czy jest na forum ktoś, do kogo będę mógł się zgłosić w sprawie kupna haremu kakadu? Oczywiście nie teraz, lecz za jakieś 2-3 tygodnie?
Zapisane
To je amelinium - tego nie pomalujesz!

Ania Urban

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 390
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2012, 14:32:42 14:32 »

Apisto.
Zapisane
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

walteri

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 704
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2012, 16:05:12 16:05 »

kobra też ma
Zapisane
Pokaz mi swoje akwarium a powiem Ci co myślę o Twoich radach

wole być nielubianym za to kim jestem niż kochanym za to kim nie jestem

Pablitto

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 139
  • Bo z prądem płyną tylko martwe ryby
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2012, 16:26:39 16:26 »

Jak wrzucisz kokosy, liście, szyszki, korzenie i gałęzie to siłą rzeczy wyjdzie Ci prawie BW.
Wszystko to uwolni garbniki, które zafarbują wodę. Do pełni Twojego NIESZCZĘŚCIA (bowiem nie chcesz BW) zabraknie już chyba tylko torfu...
Zapisane
Pablitto
...Bo z prądem płyną tylko martwe ryby.

Pablitto

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 139
  • Bo z prądem płyną tylko martwe ryby
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2012, 16:31:24 16:31 »




..garbniki i związki humusowe, które zabarwią wodę... Tak to miało brzmieć.
Zapisane
Pablitto
...Bo z prądem płyną tylko martwe ryby.

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2012, 17:34:07 17:34 »

Dla mnie klimat BW to nie tylko "herbatka" - to także reszta wystroju w tym: dużo gałęzi, liści itp przy dość skromnej obsadzie roślinnej. To także odpowiednie oświetlenie ledwo przebijające się przez pływające rośliny. Wiadomo, że jak dasz korzenie, kokosy itp  w umiarkowanej ilości i odpowiednio przygotowane to woda złapie jedynie delikatną barwę. Sporo roślin- do tego odpowiednie oświetlenie (odpowiednie dla roślin), i wyjdzie takie niby BW bardziej w stronę roślinnego. Aby ograniczyć barwienie wody zastosuj na kryjówki więcej kamieni niż korzeni, poszukaj też po znajomych takich korzeni, które już przestały mocno barwić, kokosy też nigdy mi za bardzo nie puszczały farby. pzdr
Zapisane

anthor

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2012, 18:02:36 18:02 »

Myślę, że użyje jednego grubszego korzenia na środku zbiornika, a kryjówki zrobię z kamieni. Zależy mi na roślinkach (nie musi tego być dużo, ale jakiś 3 plan, trawniczek i trochę mchu). Jeżeli będę musiał zakwaszać wodę torfem i szyszkami, a co za tym idzie zabarwię ją, wtedy zmienię wystrój na typowo herbaciany. Bo jeżeli kakadu będą się lepiej czuły w BW to ja się jakoś przyzwyczaję. Dzięki za wszystkie sugestie.
Zapisane
To je amelinium - tego nie pomalujesz!

Pablitto

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 139
  • Bo z prądem płyną tylko martwe ryby
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2012, 18:19:14 18:19 »

Obejrzyj w galerii moje BW.
Może Ci się spodoba :)
Zapisane
Pablitto
...Bo z prądem płyną tylko martwe ryby.

Ania Urban

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 390
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2012, 18:27:36 18:27 »

Kakadu świetnie czują się w herbatce i bardzo pięknie wybarwiają. Ciemna woda dodatkowo podkreśla ich kolorki. Jeśli decydujesz się akurat na te rybki i chcesz uzyskać najpiękniejszy efekt, herbatki nie unikniesz. ;)
Zapisane
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

anthor

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2012, 22:29:01 22:29 »

TO NIESAMOWITE!
Kilka godzin oglądałem galerie różnych BW, sporo czytałem i zakochałem się w tym typie baniaczków. Nie trzeba dużo inwestować w oświetlenie, a szyszki, liście i korzenie już wypatrzyłem nad pobliską rzeką. Podłoże też będzie dużo tańsze od czarnego piasku kwarcowego (3,5zł/kg na alledrogo) wg mnie w herbatce dużo lepiej prezentuje się jasne podłoże ( piasek kwarcowy ze sklepu budowlanego - 7.9zł/25kg). No ale co tu dużo gadać. Jutro kończę remont pokoju a od wtorku biorę się za baniaczek. Sami ocenicie jak to wszystko wyszło.
Zapisane
To je amelinium - tego nie pomalujesz!

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2012, 15:20:55 15:20 »

Słuszna decyzja 8) czekamy pzdr
Zapisane

Maciek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 260
Odp: Pielęgniczki kakadu - jaki biotop?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 09, 2012, 15:31:49 15:31 »

TO NIESAMOWITE!
Kilka godzin oglądałem galerie różnych BW, sporo czytałem i zakochałem się w tym typie baniaczków. Nie trzeba dużo inwestować w oświetlenie, a szyszki, liście i korzenie już wypatrzyłem nad pobliską rzeką. Podłoże też będzie dużo tańsze od czarnego piasku kwarcowego (3,5zł/kg na alledrogo) wg mnie w herbatce dużo lepiej prezentuje się jasne podłoże ( piasek kwarcowy ze sklepu budowlanego - 7.9zł/25kg). No ale co tu dużo gadać. Jutro kończę remont pokoju a od wtorku biorę się za baniaczek. Sami ocenicie jak to wszystko wyszło.
Widzę nie tylko mi zaczęło się podobać BW :)
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry