Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Gibiceps  (Przeczytany 4706 razy)

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Gibiceps
« dnia: Lipiec 31, 2012, 21:02:58 21:02 »

Witam, od zawsze marzyłem o Zbrojniku lamparcim, i z racji tego iz niedlugo bede w stanie zapewnic temu gatunkowi godziwe warunki do zycia mam pytanie. Jakie jest tempo wzrostu tego zbrojnika? Czy jezeli kupilbym malego osobnika 3-4 cm to do ile cm moglbym go trzymac w 45l akwarium? chcialbym aby mial mniej wiecej 6-8 cm zanim bym go wpuscil do 200l. Bo takiego zbrojnika moje potworki nie rusza. Potem plywalby w 200l do czasu uruchomienia 720l. Przewiduje to na styczen. bardzo mi zalezy aby ryba nie skarłowaciała, a rownoczesnie na tym aby miec takiego zbrojnika juz podrosnietego na start nowego baniaka. Co myslicie?
Zapisane

irasus

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 128
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2012, 22:27:45 22:27 »

Problem z małymi akwariami i rybami dorastającymi do dużych rozmiarów jest taki że ryby te w takich zbiornikach karłowacieją i może okazać się że twój okaz poprzez takie pochopne zabiegi nigdy nie osiągnie swoich właściwych rozmiarów. Zresztą sam Radku jak widzę jesteś tego świadomy.

Radziłbym się zastanowić i może jednak lepiej poczekać z zakupem zbrojnika lamparciego na te 720l. Ja bym od razu wpuszczał do największego, masz wtedy gwarant że nic z nim się nie stanie.

 :)
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2012, 22:36:52 22:36 »

Teraz tak ogladam filmiki z tym zbrojnikiem i szczerze mowiac, jest to istna torpeda :O taki 50 cm gibek przemeblowuje akwa po swojemu :O
Zapisane

sadza

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 335
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2012, 00:22:05 00:22 »

Siemka, jeżeli byłbyś chętny mam takiego osobnika ~24cm do oddania ;( niestety nikt go nie chce a u mnie się meczy
Zapisane
GG : 10107569

erni1979

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 142
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2012, 06:28:11 06:28 »

A ja mam dwa jak coś ;)
Zapisane

pago

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2012, 07:47:29 07:47 »

Kolega ma racje wstrzymaj sie...szkoda ryby bo skarłowacieje..i jak wpuścisz ja do 720l to zniknie...hehe
Zapisane

husky z alaski

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 433
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:02:46 11:02 »

Wstąpiłem dziś do sklepu na Turzynie. W jednym z akwarium jest na sprzedaż gibiceps za jedyne 100 zł.. Piękna ryba chyba z 50 cm, aż żal było patrzeć bo akwarium nie wiele dłuższe od niej, tak że biedula nie może się nawet obrócić
Zapisane
Hau! Hau! Hauuu! Pozdrawiam

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:50:57 11:50 »

Jak widzisz trochę ich jest, u Kobry też kilka widziałem, więc rozsądniej poczekać i w styczniu kupić dużego :)
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2012, 20:10:22 20:10 »

Tak jest. Wstrzymałem sie, rozwazam wszystkei za i przeciw ;)
Zapisane

Characidae

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 132
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2012, 18:48:34 18:48 »

Witam
Przepraszam, że wtrącę swoje 3 gr, ale dla gibicepsa nawet 720l będzie zbyt małe, poza tym filtracja na maksa, ale to już inna bajka. :)
Pozdrawiam
Zapisane
Chrońmy Przyrodę

pago

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2013, 12:06:33 12:06 »

Hej, koledzy ale zauważyliście , że gibicepsy są prawie w każdym sklepie zoologicznym w Szczecinie  i to nie małe ale takie od 20 cm????? Nasuwa mi sie jedynie pytanie dlaczego tak jest.....???? Może zależy to od sprzedawcy , któremu zalezy na sprzedaży ,a nie na rybie k tóra trafia DO AKWA 60 L i po jakimś czssie wraca do tego samego miejsca tylko większa o 15 cm....bo naprawdę sporo tych ryb jest w zoologach ...
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2013, 12:36:48 12:36 »

Witam
Przepraszam, że wtrącę swoje 3 gr, ale dla gibicepsa nawet 720l będzie zbyt małe, poza tym filtracja na maksa, ale to już inna bajka. :)
Pozdrawiam

No nie wiem czy akwarium o dnie 205x65 bedzie za małe... Do tego z sumpem.. Ehh wgł niektórych do akwarii nadaja sie tylko "nełonki"  ::) ::)



Co do duzych gibkow w sklepach, masz racje, sam mam takiego ~25cm własnie ze sklepu, siedział schowany za filtrem w akwarium, na oko 50l. Płetwy złozone, ubarwienie prawie czarne, i 0 checi do zycia-wskazywało na to jego zachowanie. Gdybyscie widzieli ile on pływał po mooim akwa, po wpuszczeniuuuu.. cudowny widok, jakby dostał nowe zycie, do tego płetwy w góre, pojawila sie sliczna brazowa panterka, ahh  :) ;)
Zapisane

pago

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2013, 17:57:49 17:57 »

Widzisz szybko się odwdzięczył, ale tak jak mówimy cos wtym jest , że w zoologach jest ich aż tyle. A kondycja tych ryb tak jak mówileś powyżej kiepska nawet czasem bardzo kiepska szkoda......
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: Gibiceps
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2013, 18:20:20 18:20 »

Prosty schemat.

Przychodzi klijent kupuje mała rybke
Przychodzi klijent oddaje duza rybke
Przychodzi inny klijent, kupuje ta sama tylko ze duza rybke
A sprzedawca zarabia 2 razy?

a niech zarabia.. u nas sklepy akwarystyczno zoologiczne strasznie cieńko pieja  ::)
Zapisane
Strony: 1   Do góry