Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: skalary  (Przeczytany 2988 razy)

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
skalary
« dnia: Październik 10, 2014, 17:33:06 17:33 »

Stałam się przypadkową właścicielka skalarów 2szt ( ponoć dobrana para ). Był to zupełny przypadek, a w zasadzie szkoda mi ich się zrobiło, bo miały trafić do 40l!!!! Mam jedno pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi czy mogą mieszkać we dwoje czy muszę im dokupić towarzystwo? Najchętniej zostawiłbym tak jak jest. Na tą chwilę są dwa skalary i jeden mały zbrojnik, akwarium 240l.
Zapisane

domcia920202

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 755
Odp: skalary
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2014, 17:46:19 17:46 »

dwie sztuki nie biją Cie po oczach ?
Na rybyakwariowe.eu napisane jest, że to ryba stadna :)
ja bym tam 5-6szt miała Minimum :P nie wiem czy te ryby wiążą się w pary na stałe czy tylko przelotnie  ::)
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: skalary
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2014, 17:58:30 17:58 »

Z tego co czytałam to wiążą się na stałe ( ale nie do końca wierzę temu źródłu ). No właśnie Domcia mi, by wystarczyły te dwa, ale chcę żeby były szczęśliwe dlatego pytam.
Zapisane

Characidae

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 132
Odp: skalary
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2014, 18:01:53 18:01 »

Jeśli jest to para to zostaw tylko te 2 szt
Zapisane
Chrońmy Przyrodę

Gawlinho

  • Gość
Odp: skalary
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2014, 18:08:24 18:08 »

Zostaw parke sama. Umnie była para plus samiec. Niestety nie akceptowalny w " stadzie":-)
Zapisane

zdzichuHG

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
Odp: skalary
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2014, 19:20:01 19:20 »

Jeśli jest to na pewno parka to zostaw ją w zbiorniku i czekaj cierpliwie na ikrę :P
Jeśli podobają się Tobie te ryby to śmiało dokup ich kilka sztuk. Będą się lepiej czuły w stadzie, bo to ryby stadne.
Skalary oficjalnie łączą się w pary na całe życie, ale to raczej przesąd - w przypadku śmierci jednego z partnera - po jakimś czasie znajduje sobie drugiego. :) To nie łabędzie... :P
Ja sam mam ponad 10 sztuk w 240 l. 5 dużych jak dłoń "pasiaków", kilka połowę mniejszych Manacapuru.
Zapisane

DELL2008

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
Odp: skalary
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2014, 16:43:33 16:43 »

Moi rodzice uwielbiali skalary. Z tego co pamiętam mieli ich kilka (ale nieparzystą liczbę), ale nie wywoływało to jakichś większych komplikacji. Wydaje mi się, że można zostawić, ale zawsze lepiej dokupić :)
Zapisane
Strony: 1   Do góry