Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu

Autor Wątek: PALETKI 300L by ADRIACO  (Przeczytany 16686 razy)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 08, 2009, 17:25:25 17:25 »

Faktem jest ze to małe 112  :D  wyglada przy 300 jak 50 l ale nie mam tyle miejsca zeby akwaria rozstawiac po całej chacie chociaz corka nalegała tylko ze ma za bardzo słoneczny pokoj i na pewno byłby problem z "zielenia"
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 08, 2009, 17:33:10 17:33 »

no to teraz widze proporcje :0 gigant :)
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2009, 22:41:42 22:41 »

Czas na mała aktualizacje lecz uprzedzam ze fotograf to ze mnie zaden  :lol:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 17, 2009, 05:53:00 05:53 »

wspaniałe kolory i to ryb i roślin. a niebieska jest jak wisienka na torcie
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 17, 2009, 12:50:46 12:50 »

Zacznę od strony pozytywnej:
- akwarium wizualnie ładne
- ładne dyskowce

Strona negatywna:
- zdjęcia przekłamują kolory, albo były majstrowane albo nie potrafisz ustawić balansu bieli...(porównanie blyxy ze zdj. 2 i 3)
- paletki wbrew pozorom i źródle pochodzenia wcale nie są bliskie ideałowi (blue diamond/brilant turkus jest dużo starszy od reszty i skarłowaciały - pięknie to widać po oku na 3 fotce - porównanie z malboro/solid fire red)
- ogony nie są okrągłe - np pierwsza fotka, środkowa paletka
- ogony są popękane i poprzerywane - co świadczy o problemach tych ryb
- ryby poszły w długość a nie wysokość - co za tym idzie miały problemy z przyjmowaniem pokarmu (pierwsze zdjęcie, środkowa paletka)
- oczywistą oczywistością jest przerybienie - zakładając 50 litrów / dorosła paletka (7 paletek / 300 litrów brutto)
- brak kryjówek dla ryb, pamiętajmy że paletki to ryby żyjące w półcieniu i w kryjówkach, to nie ryby do akwariów holenderskich
- barwa ryb - trudno określić ich prawdziwe wybarwienie ze względu na nieprawdziwy balans bieli na fotografiach.


A teraz puenta - czy traktowanie dyskowców z cyrklem i linijką jest dobrym podejściem? Czy to przypadkiem nie wynaturzenie tych pięknych ryb? W naturze nikogo nie interesuję czy ryba jest idealnie okrągła, czy jej płetwy są dokładnie takie jak w podręcznikach, czy przebieg pręg jest taki jak to sobie ubzduraliśmy? Te wszystkie kryteria są czysto ludzkie a nie naturalne, wymyślił je sobie jakiś sędzia, dla którego to idealna ryba to taka która nie występuję w naturze.
Przemyśl to nim następnym razem zaczniesz krytykę czyiś ryb, bo jak sam widzisz i Twoje nie są idealne (i to w nich przecież jest piękne) oraz Twój zbiornik nie jest idealny dla tych ryb. Zawsze idziemy na pewne ustępstwa i dopasowania do możliwości jakimi dysponujemy.

Jeżeli by odrzucić wszystkie sztuczne, chore klasyfikację to akwarium jest ładne, cieszy oko a ryby nie wydają się być nieszczęśliwe. Na pewno jest to Twoja radość i pociecha z dnia codziennego, coś co sprawia Ci radość i pozwala odpocząć dlatego też jakie by to akwarium nie było ważne jest by dla Ciebie było najlepsze i najwspanialsze, bo to w końcu Ty i Twoja rodzina oglądacie je na co dzień.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 17, 2009, 15:33:13 15:33 »

Cytat: "Alai"
Zacznę od strony pozytywnej:
- akwarium wizualnie ładne
- ładne dyskowce

Strona negatywna:
Cytat: "Alai"
- zdjęcia przekłamują kolory, albo były majstrowane albo nie potrafisz ustawić balansu bieli...(porównanie blyxy ze zdj. 2 i 3)

 :mrgreen: Jak napisałem fotograf ze mnie zaden ale zdjecia 3,4,5 sa bardzo bliskie realnym kolorom juz kiedys napisałem ze w oswietleniu jakie mam ryby tak wygladaja jak niewierzysz to zapraszam do mnie  :D

Cytat: "Alai"
- paletki wbrew pozorom i źródle pochodzenia wcale nie są bliskie ideałowi (blue diamond/brilant turkus jest dużo starszy od reszty i skarłowaciały - pięknie to widać po oku na 3 fotce - porównanie z malboro/solid fire red)

 :mrgreen: I tu w połowie masz racje bo akurat to jest samica , ale swoja droga jest skarłowaciała i taka ja kupowałem jako tzw.odpad  :o

Cytat: "Alai"
- ogony nie są okrągłe - np pierwsza fotka, środkowa paletka

 :mrgreen: Ta sama ryba jest na innych zdjeciach i juz nie ma zniekrztałconej płetwy płetwy  :D  po prostu czasami je podkulaja  :D

Cytat: "Alai"
- ogony są popękane i poprzerywane - co świadczy o problemach tych ryb

 :mrgreen: Tu mnie zaskoczyłes bo nic takiego u mnie w akwarium nie widze jedynie Briliant ostatnio sie troche porysował jak sie przestraszył(waz przy podmianie wpadł do wody  i chlupło  :oops:

Cytat: "Alai"
- ryby poszły w długość a nie wysokość - co za tym idzie miały problemy z przyjmowaniem pokarmu (pierwsze zdjęcie, środkowa paletka)

 :mrgreen: Paweł piszesz głupoty
 
Cytat: "Alai"
- oczywistą oczywistością jest przerybienie - zakładając 50 litrów / dorosła paletka (7 paletek / 300 litrów brutto)

 :mrgreen: Lecz one nie sa jeszcze dorosłe a wody powinno byc miedzy 30 a 50 litrow i tak wszystko jest warunkowane zawartoscia NO2 i NO3

Cytat: "Alai"
- brak kryjówek dla ryb, pamiętajmy że paletki to ryby żyjące w półcieniu i w kryjówkach, to nie ryby do akwariów holenderskich

 :mrgreen: Paweł to nie sa kiryski  :lol: a jak chca sie schowac (co robia bardzo rzadko) to i tak sobie miejsce znajda
ostatnio pisałem ze ciezko jest pogodzic Dyskowce i a'la Holendra

Cytat: "Alai"
- barwa ryb - trudno określić ich prawdziwe wybarwienie ze względu na nieprawdziwy balans bieli na fotografiach.
Cytat: "Alai"

 :mrgreen: J.w

Cytat: "Alai"
A teraz puenta - czy traktowanie dyskowców z cyrklem i linijką jest dobrym podejściem? Czy to przypadkiem nie wynaturzenie tych pięknych ryb? W naturze nikogo nie interesuję czy ryba jest idealnie okrągła, czy jej płetwy są dokładnie takie jak w podręcznikach, czy przebieg pręg jest taki jak to sobie ubzduraliśmy? Te wszystkie kryteria są czysto ludzkie a nie naturalne, wymyślił je sobie jakiś sędzia, dla którego to idealna ryba to taka która nie występuję w naturze.

 :mrgreen: Paweł ale ja tak chce zeby były bliskie ideału i sa to moje ryby  ;)  po to sie płaci po pare ładnych złotych zeby miec ładne ryby gdybym chciał cos taniego i zwykłego to bym hodował Gupiki  :D

Cytat: "Alai"
Przemyśl to nim następnym razem zaczniesz krytykę czyiś ryb, bo jak sam widzisz i Twoje nie są idealne (i to w nich przecież jest piękne) oraz Twój zbiornik nie jest idealny dla tych ryb. Zawsze idziemy na pewne ustępstwa i dopasowania do możliwości jakimi dysponujemy.


 :mrgreen: Ale sie odgryzłes   :lol:

Cytat: "Alai"
Jeżeli by odrzucić wszystkie sztuczne, chore klasyfikację to akwarium jest ładne, cieszy oko a ryby nie wydają się być nieszczęśliwe. Na pewno jest to Twoja radość i pociecha z dnia codziennego, coś co sprawia Ci radość i pozwala odpocząć dlatego też jakie by to akwarium nie było ważne jest by dla Ciebie było najlepsze i najwspanialsze, bo to w końcu Ty i Twoja rodzina oglądacie je na co dzień.

 :mrgreen: Za to bardzo dziekuje i sie z toba zgodze ze to sa nasze akwaria i maja nas cieszyc lecz czasami ludzie mysla ze welonka w 5l kuli to normalne wiec po to tu jestesmy aby dzielic sie wiedza i korzystac z wiedzy innych[quote
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 18:30:09 18:30 wysłana przez Alai »
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 17, 2009, 17:53:10 17:53 »

Cytat: "arturix"
wspaniałe kolory i to ryb i roślin. a niebieska jest jak wisienka na torcie

Dopiero jak Limnophilia Aromatica dojdzie do tafli to bedzie piknie wybarwi sie na czerwono-bordowo
Pozazdroszcze Mario_k3 ze umie takie ładne zdjecia robic  :mrgreen:  ja niestety nie potrafie Mam Canona SX10 IS kompakt i za cholere nie moge ustawic  :evil:
Dzieki Artur za miłe słowa  :D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 17, 2009, 18:26:18 18:26 »

Cytuj
Cytat: "Alai"
- ryby poszły w długość a nie wysokość - co za tym idzie miały problemy z przyjmowaniem pokarmu (pierwsze zdjęcie, środkowa paletka)

 :mrgreen: Paweł piszesz głupoty


Masz okazję przyłożyć cyrkiel i sprawdzić to własnoręcznie.

Cytuj
Cytat: "Alai"
- oczywistą oczywistością jest przerybienie - zakładając 50 litrów / dorosła paletka (7 paletek / 300 litrów brutto)

 :mrgreen: Lecz one nie sa jeszcze dorosłe a wody powinno byc miedzy 30 a 50 litrow i tak wszystko jest warunkowane zawartoscia NO2 i NO3

Cytuj
Mi wytykałeś, pomimo że moje ryby są mniejsze a filtracja jest wydajna.
Cytat: "Alai"
- brak kryjówek dla ryb, pamiętajmy że paletki to ryby żyjące w półcieniu i w kryjówkach, to nie ryby do akwariów holenderskich

 :mrgreen: Paweł to nie sa kiryski  :lol: a jak chca sie schowac (co robia bardzo rzadko) to i tak sobie miejsce znajda
ostatnio pisałem ze ciezko jest pogodzic Dyskowce i a'la Holendra

Rozumiem, czyli zapewnienie rybą tego co mają w naturze to 'zbędny dodatek' skoro wcale tego nie potrzebują?:) OK...


Czytając to:

Cytuj
:mrgreen: Paweł ale ja tak chce zeby były bliskie ideału i sa to moje ryby  ;)  po to sie płaci po pare ładnych złotych zeby miec ładne ryby gdybym chciał cos taniego i zwykłego to bym hodował Gupiki  :D

a później to:

Cytuj
Cytat: "Alai"
- paletki wbrew pozorom i źródle pochodzenia wcale nie są bliskie ideałowi (blue diamond/brilant turkus jest dużo starszy od reszty i skarłowaciały - pięknie to widać po oku na 3 fotce - porównanie z malboro/solid fire red)

 :mrgreen: I tu w połowie masz racje bo akurat to jest samica , ale swoja droga jest skarłowaciała i taka ja kupowałem jako tzw.odpad  :o


wychodzi na to że kupowałeś drogi odpad, któremu daleko do ideału a mimo tego do niego dążysz...czy to nie lekkie szaleństwo? Nie dość że przepłaciłeś to jeszcze za te pieniądze nie otrzymałeś czegoś naprawdę ciekawego!

Szkoda, że nie zrozumiałeś mojego przekazu, a myślę że był jasny i czytelny.
Zacząłeś najpierw "krytykować" moje akwarium i ryby, a sam przecież nie stworzyłeś lepszej wersji...Masz przerybienie a wytykasz je innym...nie bądź proszę hipokrytą.
Jeżeli Twoje ryby tak wyglądają "w naturze" to zgłoś je do konkursu, a na pewno wysoko zajdą...chodzi mi oczywiście o ubarwienie.
A takie czepianie się zdjęć...zrobiłem dokładnie to samo co Ty w przypadku moich ryb - teraz poczułeś to na własnej skórze, czy było Ci z tym dobrze czy też źle już nie wnikam.
Najśmieszniejsze jest to, że sam wcześniej widząc u mnie ryby na wielu fotkach nie traktowałeś ich jako ryby w ruchu a co za tym idzie nie da się ich do końca ocenić.

ps. jak cytujesz to zamykaj cytat przy pomocy [/quote].
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:06:06 19:06 »

Dziekuje za słowa krytyki i za porade w sprawie hodowli dyskow oraz cytowania postow  :D
Odnosnie zakupu "smieci" za wielkie pieniadze to akurat ten Briliant kosztował 50zł i to jest jedyny "drogi smiec"
Pawle czy ty kiedykolwiek przyjmiesz słowa krytyki jako dobro w sprawie akwarystyki  :?:
Długo czekałes aby sie odgryzc za moje komentarze tylko ze ja nie jestem az tak uszczypliwy w swoich wypowiedziach
Ale jezeli ci z tym dobrze to juz nie moj problem  ;)

Ps. Dzieki za poprawienie mojego poprzedniego postu teraz jest bardziej czytelny  :D

A to jest post dotyczacy twojego akwarium ktory tak bardzo cie uraził   :o

Adriaco napisał:
Troche sie poprzyczepiam
Najpierw dobre rzeczy  .Klimat akwarium bardzo mi sie podoba  
Ryby wiekszosc bedzie z nich w przyszłosci piekna ozdoba w akwarium , czesc juz jest zeszczurzona i watpie ze z nich wyrosnie odpowiednich rozmiarow dysk  
Paweł , moze miałes taki zamiar pokazania wszystkim filtr podzwirowy w przekroju lecz według mnie to wcale nie jest ozdoba(proponuje czarna samoprzylepna)
Mimo wszystko ładnie lecz ciutke za szybko zrobione( sam z reszta zrobiłem to samo i kilkakrotnie robiłem rewolucje w akwa co sie paletka nie bardzo podobało)
Jeszcze jedno sadzac z ilosci ryb za jakis czas z bulem serca bedziesz sie musiał rozstac z kilkoma sztukami wtedy mozesz przeprowadzic selekcje
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:15:35 21:15 »

Widzę, że całkiem niezły z Ciebie ogrodnik, bo roślinność wygląda na bardzo zdrową. Piękna blyxa japonica. Tylko pozazdrościć. Na jakim podłożu Ci tak ładnie rośnie?

Co do palet to nie jestem ekspertem ale piękne są niezależnie od tego czy mają jakieś oznaki szczurowatości czy też nie.

Musisz chyba zrobić jakąś przycinkę bo te spore ryby mają coraz mniej miejsca do pływania :)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2009, 17:38:54 17:38 wysłana przez mario_k3 »
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:35:55 21:35 »

Mariusz podłoze to sam zwirek . Blyxa fakt rosnie jak szalona jak i reszta roslin od kiedy przeszedłem na EI. Przycinki robie dosc czesto przynajmniej co drugi tydzien wacinam duza miske zielska , specjalnie troche zapusciłem zeby fotki porobic.
Mam nadzieje ze na wiosne bede mogł postawic dodatkowy baniaczek roslinny OW a Dyskowca zrobic Amazonie z prawdziwego zdarzenia
Ogrodnictwo zaczeło sie z zazdrosci o miedzy innymi twoj baniaczek  :D  
Dzieki za dobre słowo  :D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:06:10 10:06 »

Panowie myślę że docinki i uszczypliwości są przesadne :( ,każdy z nas coś chce zrobić po swojemu i w taki właśnie sposób uczymy się i nabieramy doświadczeń.To czy jeden zbiornik jest taki czy inny to sprawa gustu właściciela.
Wklejając zdjęcie zbiornika pana Kaczorowskiego chciałem właśnie pokazać ,że rzekome przerybienie to następny wymysł kogoś kto niby dba o dobro ryb.Jak wiemy stada palet w naturze mają często ponad 500szt. i trzeba było by się zastanowić czy lepiej jest mieć więcej palet i stworzyć im małe stadko(oczywiście przy dobrej filtracji )czy przeliczać litraż na sztuki i w zbiorniku 500l trzymać 10 ryb,tylko jakie to jest wtedy stado?
Wszyscy wiemy jak zdjęcia potrafią przekłamywać kolorystycznie i jak ciężko zrobić jest zdjęcie rybie w ruchu,tym bardziej że kolor tej samej odmiany barwnej będzie inaczej wyglądał przy Ph 5.5  jak przy Ph 6.8,to samo tyczy się innych parametrów nie tylko Ph jak również sposobu karmienia i wieku ryby,która zmienia przecież swą barwę uwydatniejąc i intensyfikując ją z czasem.
Często szukamy i widzimy niedoskonałości w rybach u innych a tak w rzeczywistości sami miewamy ryby takie same ,tyle tylko że nie można ocenić ryby po samym zdjęciu,zawsze coś będzie nie tak i ryba ujęta będzie w "makabryczny" sposób,gdzie będzie wyglądała jak po poważnych przejściach chorobowych(powyginane,poszczępione,matowe oczy i wiele innych)Niezapominajmy że przecież jak nas jest wielu tak wiele jest upodobań do barw i kształtu,jeden lubi Blue Daimond inny Red Melon,jeden Buldog a inny Hi Body.
Tak naprawdę cieszmy się tym co mamy i dbajmy o nasze ryby jak najlepiej a napewno wszystkie będą piękne.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:03:00 13:03 »

ALLELUJA  :D

Sławek a moze pare słow o zbiorniczku , wiem ze to nie twoj klimat ale ........  :?:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:41:26 13:41 »

Seba, sam chciałeś :lol: ,roślin jak dla mnie bardzo dużo i gęsto,i nie dziwię się teraz jak pisałeś że palety to brudasy ;) ,bo w takim gąszczu ciężko jest posprzątać,fakt są zdrowe i ładne,ale tak jak napisałeś,aromatika potrzebuje czasu by się wybarwić,blyxa lubi kwaśną wodę więc jest i ładna,tym bardziej jak napisałeś że tniesz je co dwa tygodnie.
Nie mój klimat bo brak mi korzeni :D ,i to są właśnie te naturalne kryjówki o których prawdopodobnie pisał Paweł.
Oświetlenie ciut mocne przez co zbiornik zbytnio prześwietlony,ale coś kosztem czegoś,gdybyś miał słabsze podejżewam że rośliny nie były by tak soczyste.
Widziałem gorsze zbiorniki :lol: ,nie no,tak na poważnie,zbiornik generalnie ładnie się prezentuje i nie zapominajmy że ma się podobać właścicielowi ,bo to on ogląda go na codzień.
Na temat ryb nie chcę się wypowiadać bo przecież ryby właściciela zawsze są najładniejsze i niech tak zostanie 8-) .
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: PALETKI 300L by ADRIACO
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 18, 2009, 19:12:30 19:12 »

Sławku słowa konstruktywnej krytyki zawsze sa miło widziane tak ze nie musisz sie krepowac  ;)
Jezeli nigdzie sie nie wybierasz to odwiedze cie w drugiej połowie stycznia ,jesli mozna to sobie pogawedzimy  :D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry