Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 200L od samego początku  (Przeczytany 3261 razy)

homodeus

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
200L od samego początku
« dnia: Sierpień 05, 2014, 23:16:27 23:16 »

Stwierdziłem, że muszę wyciągnąć moje 200 litrowe akwarium z piwnicy. Ponieważ czym byłoby akwarium bez roślin najpierw postawiłem kilka zbiorników, żeby trochę namnożyć rośliny.

1. Główna namnażalnia roślin, akwarium ~50L


2. Druga namnażalnia, ~35L pod żwirkiem eksperymentalnie dałem ziemię kwiatową. Rośliny to nurzaniec, rogatek i moczarka.


3. Dwa małe akwaria na parapecie. Ich głównym zadaniem było dojrzewanie żwirku (pojawienie się i rozwój bakterii?). Chciałem mieć szybciej dojrzałe podłoże.


Po takim wstępie czas stawiać akwarium :)

4.


5. Mycie i wstepne poziomowanie


6. Przymiarka oświetlenia


7. W tej roli 3 naświetlacze LED, każdy o mocy 10W (tak wiem, za mało kolejne w drodze)


8. Góra żwiru


9. I po wygładzeniu


10. Nie będę zanudzał, więc tylko jedno z zalewania


11. W tym momencie wygląda to tak


Teraz muszę trochę poczekać aż akwarium trochę dojrzeje. Ogólnie planuję zbiornik roślinny (rośliny namnażałem pod LEDami, więc może się uda) bez filtra mechanicznego, ew napowietrzacz, żeby zamieszać wodę. Jako obsadę myślałem o neonkach, krewetkach i ampulariach.

Jak sami widzicie, to początki, więc liczę na wasze propozycje, sugestie, a także krytykę zanim całkiem coś zepsuję :D Przepraszam też za jakość zdjęć i mam nadzieję, że wyświetlają się poprawnie.
Zapisane

Gawlinho

  • Gość
Odp: 200L od samego początku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2014, 18:58:12 18:58 »

Światło delikatnie mówiąc troszku punktowo świeci;-)
Zapisane

homodeus

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
Odp: 200L od samego początku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2014, 21:17:40 21:17 »

Dzisiaj dołożyłem 3 kolejne naświetlacze i wygląda to tak:


ogólnie belka oświetleniowa będzie te 10cm wyżej bo teraz wszystko chowa się w akwarium, a jednak wolalbym wykorzystać pełną wysokość szkła.
Zapisane
Strony: 1   Do góry