Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Nowe HM wreszcie w zbiorniku  (Przeczytany 2201 razy)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Nowe HM wreszcie w zbiorniku
« dnia: Kwiecień 24, 2013, 18:57:26 18:57 »

Tak jak obiecywałem wstawiam zdjęcia nowych nabytków ,na zdjęciach na razie tylko samce,jakość też taka sobie,zdjęcia robione na szybko i tylko mogę Was za to przeprosić.
Szósty z samców jest w domu u Iwonki i dziś nie miałem jak zrobić zdjęć,może w przyszłym tyg.wstawię jego fotki :D
Jak widać na pierwszym zdjęciu bojowniki są w jednym,podzielonym zbiorniku,każda komora ma po 4l. tył to lustro i nie patrzeć na odbicie w nim  :-[ ;)
Zainteresowanym mogę opisać jak jest wykonany i jak funkcjonuje zbiornik.
Pozdrawiam Sławek
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

husky z alaski

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 433
Odp: Nowe HM wreszcie w zbiorniku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2013, 19:09:26 19:09 »

Cudne. ;D
Zapisane
Hau! Hau! Hauuu! Pozdrawiam

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: Nowe HM wreszcie w zbiorniku
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2013, 12:31:49 12:31 »

Mnie to ta Perła 3 jakby przemawia do mnie...taka ecru jak suknia mojej żony na ślubie...
Zapisane

Marcin8997

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 271
Odp: Nowe HM wreszcie w zbiorniku
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2013, 18:53:29 18:53 »

@Slawek ten zbiornik to już taki docelowy czy tylko na kwarantanne?
Zapisane
"Nieważne jest w moich oczach, czy człowiek będzie mniej czy więcej posiadał. Ważne jest, czy będzie mniej czy bardziej człowiekiem" Antoine de Saint-Exupéry

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Nowe HM wreszcie w zbiorniku
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2013, 19:17:48 19:17 »

Marcin zbiornik tak jak napisałem w pierwszym poście jest jeden więc nie bardzo mógł by być kwarantannowym  ;)
Mając świadomość że ryby pochodzą z jednego miejsca zdecydowałem na wpuszczenie ich do jednego zbiornika ,tym bardziej że zbiornik został zalany starą wodą (ustabilizowaną biologicznie)
Filtracja tak jak ,słabo co prawda ale, widać na zdjęciu jest ogólna i znajduje się w komorach po lewej stronie,woda odprowadzana jest do wąskiej komory po prawej stronie gdzie znajduje się grzałka.
Przegrody między komorami nie są wklejone do końca i są 5-7mm nad szybą denną co pozwala na "wymiecenie" zanieczyszczeń do komór filtracyjnych.
Czy akurat ten zbiornik będzie docelowym? na razie na pewno lepiej się czują jak bojowniki w sklepowych kubkach,mogą sobie "rozprostować" płetwy  ;D , nie piszę tu że u miśka tak miały ale jakoś słabo widzę przyszłość"kubkowych" bojków.
Może w przyszłości zrobię im zbiornik na wzór tego ale większy (szerszy)
Ten chciałem ustawić na wystawie by pokazać piękno bojowników,ale z tego co wiem jest kilka osób chętnych na pokazanie swoich ryb i wtedy trzeba by było zrobić zbiorniki ,w których każda komora była by niezależna,prosta przyczyna,każdy ma inną wodę i florę bakteryjną.
Zobaczymy,jeszcze jest kilka miesięcy do wystawy  ;D ;D jak było by więcej chętnych mogę skleić zbiorniki takie po 5 komór by pokazać ludziom zwiedzającym piękne ryby,można by je było ustawić jeden nad drugim.
Pozdrawiam Sławek
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.
Strony: 1   Do góry