Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Technika akwarium

Odbłyśniki

(1/5) > >>

Petersky:
Od zawsze jako odbłyśnika stosowałem folii aluminiowej. Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad lustrzaną folią z allegro (około 12 złotych rolka) - folii aluminiowej praktycznie nie da się czyścić, a jej ciągłe wyklejanie jest irytujące. Poza tym efektu lustra to ona nie daje na pewno ;)

Folia samoprzylepna na pewno jest wygodna w użyciu i podobno jest łatwa w 'konserwacji'. W zwiażku z tym zapytam czy ktoś z was ma jakies doświadczenia z taką folią? Czy dobrze odbija i czy jest trwała (czy da sie czyścić, a jesli nie to co jaki czas należy ją wymieniać).

Od razu nadmienię, że nie jestem zwolennikiem metalowych odbłyśników - całej klapy nimi nie wykleję, a wydaje mi się, że to dość istotne ;) zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

markis:
Nie musisz zamawiać z allegro.
Udaj się na ul. Kolumba i tam znajdziesz punkt z artykułami reklamowymi, w którym kupisz taką folię lustrzaną samoprzylepną za ~10zł.
Sam taką stosuję i jest trwała, w miarę łatwo daje się czyścić.
Dokładnego adresu nie pomnę. W każdym bądź razie obok firmy "Murgrabia" - art. PCV. Ta sama brama.

pzdr

kotem:
Niedawno była w Lidlu (8-12zł nie pamiętam)może jeszcze jest. Mam taką od 3 miesięcy, wcześniej była folia "kanapkowa" i poza tym, że tą jest łatwiej nałożyć to nie wiele się zyskuje. Szybciej się utlenia od kanapkowej, ale ma tą przewagę, że można ją dokładnie wyczyścić, generalnie dostaniesz to we wszystkich sklepach dekarskich i w większości budowlanych za cenę niższą niż na allegro.

Pawel:

--- Cytat: "markis" ---Nie musisz zamawiać z allegro.
Udaj się na ul. Kolumba i tam znajdziesz punkt z artykułami reklamowymi, w którym kupisz taką folię lustrzaną samoprzylepną za ~10zł.
Sam taką stosuję i jest trwała, w miarę łatwo daje się czyścić.
Dokładnego adresu nie pomnę. W każdym bądź razie obok firmy "Murgrabia" - art. PCV. Ta sama brama.

pzdr
--- Koniec cytatu ---

Murgrabia. PHU. Płyty z tworzyw sztucznych, pleksi. Poliwęglany
70-035 Szczecin, Kolumba 59
woj. Zachodniopomorskie, pow. Szczecin, gm. Szczecin
Kategoria: Tworzywa sztuczne - sprzedaż

adriaco:
W kazdym markecie budowlanym maja aluminium samoprzrylepne w rolkach ok 5 cm szerokosci.Ostatnio w leroy widziałem po ok 12 zł.
Sam ja uzylem do wyklejenia odbłysnikow wykonanych z rury pcv 50mm przecietej wzdłuz (patrz DIY pokrywa by adriaco)
Dziala !!!!! (Mozna wykonac sobie rownierz belke z pcv 75mm na akwa odkryte tanie a przy odrobinie starannosci estetyczne)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej