Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > <40

Maćkowe dla Sydney'a

(1/8) > >>

Pavulon:
 Witam, jest to moje pierwsze akwa jakie wam prezentuję :D a tak na prawdę to szkiełko mojego pierworodnego- Maćka 8)
Powstało praktycznie bez nakładów finansowych- o czym później, i jest wybłaganym projektem przez Maćka u mamuśki.

* Akwarium : 25L profil, czyli jakieś22-23L
* Filtracja : Aquel Qmax 400l/h
* Oświetlenie : chwilowo zwykła 25W
* Ogrzewanie :chwilowo brak
* Podłoże : żwirek
* Dekoracje : szyszki olchy, gałęzie z mchem Flame
* Inny sprzęt : brak
* Parametry wody : nie badam
* Nawożenie : w podłożu upchanych kilkadziesiąt sztuk pałeczek coś a'la kulki glin-torf tylko, że wielkości ok. 0,5cm, carbo z aqua-art potas, i classic z aqua art
* Flora : parę różnych roślin- nazwy niestety nie są moją mocną stroną
* Fauna : chwilowo brak
* Opis zbiornika : zalany 12.IX.2012 zbiorniczek przygotowany dla ulubionej rybki syna - bojownika.

Głównym mieszkańcem będzie tu bojownik. Ma już nawet imię- Sydney :) obecnie szukamy gdzieś fajnej sztuki. Dodatkowo zbiornik   będzie też domem dla raczków miniaturek, ślimaków i ewentualnie krewetek.
Jak pisałem zbiorniczek mało co nas kosztował (po za nerwami przy sadzeniu niektórych roślin ::))
Tu podziękowania:
- Ania Urban- za filterek i gałęzatke
- Mario_k3- za rośliny i rady
- Sailent- za rośliny
- kumple różni- za szkiełko, nawóz do podłoża
Rośliny są jeszcze w chaosie- z czasem coś tam poprzesadzamy, część wyleci. Dojdzie jeszcze czarne tło, grzałka jakieś kryjówki dla raczków. Z góry sorry za foty, bardzo się starałem, ale lichy sprzęt + lichy fotograf to sami wiecie...
Czekamy na opinie i rady. pzdr 8)

sailent:
Bardzo ciekawie się zapowiada tylko daj jakieś tło na tył bo kable widac.

mario_k3:
No i lepsza żarówka by się przydała bo rośliny szlak trafi :)

Pavulon:
Oj chłopaki- piszę przecież, że tło czarne będzie, a żarówka też napisane, że chwilowo... będę szukał porządnej w tygodniu :)
Jedno co mi się coraz mniej podoba to podłoże- nie wiem, czy póki wszystko świeże nie zmienić lepiej na piasek?? Jak jest z sadzeniem roślin w piasku? bo nigdy go nie miałem  pzdr

melkora:
Ładne bojowniki bywają u kobry, ale warto szukać tylko w czwartek (bo to dzień dostawy, kiedyś tak było). Szkiełko ładnie się zapowiada.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej