Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > <40

34L Pavulona

(1/7) > >>

Pavulon:
*Akwarium : 34L
* Filtracja :Kaskada HBL301- będzie za nią nie długo wewnętrzny jakiś
* Oświetlenie :żarówki energooszczędne 11W 6700K, 8W 2700K, planuję dołożyć już na dniach
* Ogrzewanie : 25W
* Podłoże :Drobny bazalt niby 0,8-1,2 mm ale trochę grubszy na oko, pod nim ziemia
* Dekoracje : brak, bedzie jakiś korzeń lub kamień- zależy co trafię fajnego
* Parametry wody :temperatura 24 stopnie, reszty na razie nie badam
* Nawożenie :CO2 z butli, potas
Roślinki jak widać- nazw oczywiście nie pamiętam większości. Część wyleci już niedługo, pchałem co miałem. Na bank zredukuję ilość pelii. zostawię mały kawałeczek na nowo zaszczepiony, mchy jakoś mi nie pasują- zobaczymy.
Co do obsady- nie wiem jeszcze- na pewno nie bojek, myślę nad krewetkami ale nie RC- może jakieś fajne taigery albo inne. Chętnie wysłucham propozycji i rad. W toń może jakieś rasborki - zależy jakie krewetki będą. A może coś całkiem innego- proponujcie.
Jak proponujecie ze światłem? Obecnie mam je bardziej z przodu, chcę dać jeszcze jedną dobrą żarówkę na tył. W tej chwili, jak i za poprzedniego aranżu rośliny kładły mi się do przodu i mam nadzieję w ten sposób tego uniknąć.
Czekam na rady i sugestie
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]

Sylphie:
Równiutko jak w wojsku widzę, nawet szeregi poustawiane :D Pewnie nie wiesz co to za fajna czerwonawa roślinka w lewym tylnym rogu? Takiej pelii szkoda by mi było oddawać, ładne krzaczki z niej masz.
Co do obsady to nie wiem, krewetki fajny pomysł, jakie to już kwestia gustu i tego co Ci się podoba. Ja bym tu widziała jakieś furcatusy albo axelrody, mniej oklepane a bardzo sympatyczne, ale nie jestem pewna, czy to akwa nie będzie za małe, musiałbyś poszukać informacji :D

Edit: Na mejsce mchów dałabym gwiazdkę wodną, staurogyne albo coś innego w tym stylu, powinno fajnie pasować :)

Pavulon:
Pelia pójdzie gdzie indziej- tu zostanie mały kawałek :) Mchy i gałęzatka wiązana na cynamonie i kokosie też są raczej chwilowo. W to miejsce widzę jakiś delikatniejszy kawałek mchu oraz Pogostemon helferi. Furcatus za duże. Nie mam chwilowo koncepcji :D

Pavulon:
Co do roślinki w lewym tylnym rogu to masz rację -- nie wiem :) Ale Walteri wie 8)
I jeszcze ogólny rzut na szafkę:
[attachimg=1]

Kalibabka:
roslinka: ludwigia repens

jak dla mnei umiejscowienie dużego heńka w sąsiedztwie hydro. japonica okazuje się później kłopotliwe .. jedno wplątuje się w drugie .. w moim akwa nie mogłem sobie poradzić, a na dodatek to drobne "dziadostow" rośnei jak szalone ..

ps. akwarium git

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej