Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > >375

650l - pozmieniało całkowicie wszelkie plany

(1/14) > >>

allegrosek1:
Hej, ostatnio chciałem zamontować 300l w łazience... choć ciągle chodził mi po głowie jakiś większy baniak... no i udało mi się nabyć okazyjnie 650l :) , więc 300l w łazience już nie powstanie, i zrezygnuje chyba z 200l...

Jeszcze nie mam 100% pomysłu co do obsady (albo malawi , albo zostane przy pielegnicach)... Akwarium najprawdopodobniej zamontuje w sypialni, musze stworzyć taką filtracje by była całkowicie niesłyszalna (jedyny warunek mojej żony by akwa mogło stanąć w sypialni - i w domu (jedyne miejsce na taki baniak). Mysle o zastosowaniu filtracji narurowej, w sypialni znajdowały by się tylko 4 rury:
1 - wylot wody do narurowcow
2 - powrot wody z narurowcow
3 - spust wody (wprost do kanalizy)
4 - świeża woda z kranu (zamontowany filtr narurowy z węglem aktywnym)

wszystkie korpusy i pompa zamontowane w piwnicy, czyli niżej :), mysle ze takie rozwiazanie pozwoli na całkowicie bezgłośny system filtracji :) ? planuje 6 korpusów 10" połaczonych szeregowo, przed korpusami zawór i za też, dodatkowo trojnik z zaworem spustowym (by w przypadku chęci dostania sie do któregoś z korpusów, po wyłaczeniu pompy i zakreceniu dwóch zaworow móc odkrecic korpus nie zalewajac, rozchlapując wszędzie wody).

Mysle o zastosowaniu tej pompy:
http://allegro.pl/pompa-obiegowa-25-60-ibo-do-c-o-pieca-kotla-wody-i3908151955.html

1 bieg (1320l/h - 46W)
2 bieg (2280l/h - 63W)
3 bieg (3300l/h - 93W),
aby zamontowac filtracje w piwnicy, potrzebuje pompy która da radę wode podnieść miedzy 2-3m (45cm strop, plus 65cm akwa, plus podstawa akwa, dodatkowo kilka cm poniżej sufitu), dlatego planuje zastosować narurowce.

A tutaj fotka baniaka, narazie czeka w piwnicy... :(
[attach=1]

 

k3vin:
A nie prościej wrzucić filtry do szafki i wytłumić od środka aby pochłonąć dźwięk? Przemyśl to rozwiązanie.

allegrosek1:
mam tetra ex1200 i obawiam sie ze bedzie za słaby, nawet jak wycisze to zostaje prawdopodobienstwo przecieku, a w przypadku narurowcow ewentualny wyciek w piwnicy... i nic nie musze wygluszac :)

Gawlinho:
Sory ale to te za 150 zł?

allegrosek1:
i tak i nie.... to te ogloszenie.... ale jak znioslem akwa to Pan zmienil zdanie.... i powiedzial ze za 150zl to akwa z pokrywa.... dolozylem 100zl i zabralem tetraex1200, lampe UV (duza) , aqua szut 600l/h, kilka korzeni (jeden wart ponad 100zł), z 40 kg zwiru, napowietrzacz, jakies kamienie, czysciki, odmulacz i jeszcze sporo drobiazgow... :)

wiem, wiem :) trafiejka :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej