Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > technika CO2

ciśnienie w bimbrowni

(1/6) > >>

robertosa1:
Witam mam pytanko czy ktoś mierzył bądź wie jakie ciśnienie panuje w butelce w bimbrowni? Jestem w trakcie robienia bimbrowni do małego akwarium oczywiście będzie tam zainstalowany manometr zaworek precyzyjny  ale chciałem od razu zainstalować zawór bezpieczeństwa i z tą  moje pytanie gdyż nie wiem jaki będę potrzebował i kiedy zrobi się niebezpiecznie w butelce by zaworek się otworzył. W stawie oczywiście foto relacje z postępu.

bosman:
Miałem długo bimbrownię na bazie butelek PET z  ....... Coli. Nie wiem, czy jest potrzeba aż tak się przejmować ciśnieniem. Nie słyszałem o rozerwaniu butelki. Ponoć butelka od  Coli wytrzymuje 10 atmosfer (trochę ponad 10 barów).

seba1112:
U siebie zrobiłem bimbrownie z dwoch 2litrowych butelek i jednej 1.5 litrowej(do czyszczenia CO2). Pobobelkowało sobie 2tyg i nie widać, żeby butelki ani silikon był specjalnie powypychane.

robertosa1:
Pewnie macie racje ale ja zamierzam sobie ustawić dobrze dawkowanie i na noc zmniejszać bądź zamykać całkowicie wtedy taki zaworek spełni swoje zadanie powiedzmy ze gdy wzrośnie za wysokie ciśnienie to wypości sobie nadmiar a reszta zostanie co będzie damnie wygodne i nie będę sis martwił ze coś mi wystrzeli.

Co do silikonu to u mnie praktycznie go nie będzie gdyż zamiast zwykłych otworów w nakrętkach ja mam zrobione szybkozłacza  pneumatyczne na o-ringu kontrowane od wewnątrz probe na szczelność wytrzymały ewentualnie dam odrobinę kleju na zewnętrze strony nakrętek 

robertosa1:
Pytanie do BOSMANA jaki zacier stosowałeś 1410?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej