Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > technika CO2

Bimbrownia CO2- przepis

(1/3) > >>

MlodyAkwarysta:
Witam. Planuję wykonać bimbrownię CO2. Poszukuję przepisu na zacier. Może ma ktoś jakiś dobry, sprawdzony sposób? Do dyspozycji mam drożdże w proszku lub tradycyjne (przeterminowane  ::) ). Których użyć i w jakich ilościach?

akwariumdlakazdego:
Wpisz w google 1410:-)  Czemu bimbrownia? CO2 w żelu nie daje rady?

MlodyAkwarysta:
Daje radę, ale się skończyło. Postanowiłem poszukać tańszego zamiennika. Właśnie przygotowuję bimbrownię i postanowiłem, że zrobię ją w butli właśnie od CO2 w żelu. Po opróżnieniu butli okazało się, że DENNERLE robi swoje CO2 na bazie drożdży (ładnie pachniało  ;)). Więc z tego co myślę, to efekt powinien być podobny. Zobaczymy...

Monika:
Z doświadczenia wiem że w akwariach pow.60l bimbrownia to często za mało.Idealnym wyjściem jest jednak butla,postaw skarbonkę i zbieraj  :)

mario_k3:
W 112 L bimbrownia spokojnie da radę. W ciągu dnia musiałem dławić zaworkiem żeby nie zagazować rybek na noc poluzowywalem korek i co2 leciało na pokój. Z tego co pamiętam to na 2 tygodnie starczało choć pod koniec dawało słabiej. Z butlą jest poprostu wygodniej i przecyzyjniej. Eksploatacja jest w sumie tańsza tylko trzeba wydać na starcie. Ale pieniądze wydane są praktycznie do odzyskania w każdej chwili z niewilką stratą.
przepis na zacier  1410 - 1 litr wody, 400g cukru i 10g drożdży !! Im więcej drożdży dodamy tym szybciej zjedzą cały cukier i zafermentują, co w rezultacie skróci działanie naszej bimbrowni. Mi na przepisie 1410  działał 2 tyg, po tym czasie można dodać do zacieru 1 średniego ziemniaka pokrojonego w kostkę, po tym zabiegu działa jeszcze około 1 tyg. woda przy rozpuszczaniu drożdży musi być ciepła, a nie gorąca :)
- zacier w 2L butli, a bufor w 1 L. Ważna jest szcżelność wężyków w nakrętkach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej