Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Akwaria typu "kostka" (cube)

micro-nano cube start

(1/9) > >>

nano cube:


* Akwarium : Kostka 20x20x20 -jedyna dostępna w Szczecinie od ręki
* Filtracja : Pat Mini
* Oświetlenie : Aquael Decolight 11 W
* Ogrzewanie : Brak - temp. 22 stopnie
* Podłoże : BENIBACHI BLACK SOIL
* Dekoracje : Kamienie Dragon
* Inny sprzęt : Brak
* Parametry wody : ph7,5 pozostałe brak
* Nawożenie : na chwile obecna brak
* Flora : Nie pamiętam wszystkich nazw ale to w 90% do wymiany
* Fauna : Na razie brak- szkoda męczyć może akwa nie ruszy a po co męczyć "zwierzaki"
* Opis zbiornika : Zbiornik postawiony dla relaksu przy komputerze, jak zastartuje super a jak nie to niestety kolejny gadżet do piwnicy :)

A teraz ta, po 16 godzinach myślę by dokonać pewnych zmian:
- usunąć Pat-mini założyć kaskadę
- w wolnej przestrzeni za kamieniami na tylnej ściance, dwa warianty
*w1 - zasadzić jakieś roślinki kolor zielony i czerwony, wolno rosnące - jakie?
*w2 - podnieść grunt zatapiając w nim kulki nawozowe i obsadzić jakimiś ciekawymi mchami lub innymi ktore wypłyną za skał na dół
- obsadzić pierwszy plan jakimś dywanikiem - brak pomysłu z czego
no i ewentualna wymiana oświetlenia , tez dwa warianty:
*w1- 2 x Aquael Decolight
*w2- wykonanie lampy ledowej na wymiar na dwa pasma

Gdyby ktoś miał jakieś ewentualne propozycje oraz jeszcze do tego posiadał odpowiedni zestaw startowy roślin to oczywiście propozycje z cena poproszę na PW.
pozdrawiam

bechci:
Załaduj jeszcze raz zdjęcie, bo nic się nie pojawia, a chętnie bym zobaczyła :)

nano cube:

nano cube:
Minęły pierwsze 11dni od założenia nano-cube - a zbiorniczek dalej sobie żyje i ma się dobrze.
Jutro kolejna podmiana wody i może zmiana na większą pojemność - ale to może poczekać.
Ciekawe czy można wprowadzić już pierwszych mieszkańców, tylko, że jakoś tak pusto i brakuje mi czerwieni.

[attachimg=1]

wygląda może nie za ciekawie ale to pierwszy start w tej nowej technologi prowadzenia akwariów- jestem tylko ciekaw kiedy uderzą glony - w tej chwili jest 1,5W/l wody przez 10h.
pozdrawiam

nano cube:
No to tak :
minęło parę dni od ostatniej wizyty i zostało wpuszczone stadko żyjątek w ilości 10szt na próbę czy przeżyją tydzień. Dzięki młodemu miłośnikowi krewetek o imieniu Mikołaj dostało się do kostki parę mikrusów i tu mała niespodzianka po niecałym tygodniu ich bytności w zbiorniczku będą chyba narodziny. Dwie krewetki maja ze sobą bagaż - :)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/470a59d0b4ccc74c
tu lepiej widać:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/57dab187ce4950f8
no i druga sztuka też chyba coś ma
http://www.fotosik.pl/zdjecie/4f4a50f687644270

równocześnie zacząłem minimalne nawożenie, tak więc tył już ładnie się zazielenił od rogatka ale ciągle przydało by się coś czerwonego dorzucić typu mini ale posucha tu w szczecinie a kupowanie całego koszyczka to dobre ale nie do kostki z 5l wody:(.
pozdrawiam i udanego Mikołaja życzę

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej