Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > 40-112

Pierwsze kroki w 112

(1/11) > >>

nano cube:
Witam
jak w życiu i mnie dopadła chęć zmiany więc od dzisiaj wystartowałem po nowe doświadczenia na 112.
Nie będzie tu wybujałej roślinności, ma być sielankowy spokój i brak tego całego misz-masz roślinnego.
Czyli :
START 06.09.2016
* Akwarium : proste 80x35x40 firmy diversa bez pokrywy - starczy
* Filtracja :  na razie w spadku po kostce -Pat Mini
* Oświetlenie : na razie w spadku po kostce - moja home made lampka LED
* Ogrzewanie : grzałka - temp. 28 stopnie - nie załącza się
* Podłoże : ogólnie żwir kwarcowy w dwuch gradacjach 1-2mm +2-4mm a w miejscu gdzie będą nurzańce podsypka z 5kg JBL AQUABASIS
* Dekoracje : Korzeń + resztki dragon stone po kostce - brak wizji na lewy bok
* Inny sprzęt : Brak
* Parametry wody : ph7,5 pozostałe brak
* Nawożenie : nie wiem na razie
* Flora : resztka szczątkowa po kostce by coś było zanim pojawia się nurzance
* Fauna : na przechowaniu endlerki w mini kostce pierwszego startu - boję się tylko czy się nie potopią, więc przed wpuszczeniem sprawdzę czy maja karty pływackie jak nie to po kapoki marsz :)
* Opis zbiornika : ciekawość czy się uda



pozdrawiam piotr

brightblade:
Hej, na razie nie ma za bardzo co komentować. Jeśli interesują Cię biotopy typowo bez roślin, proponuję czarne wody lub malawi. Pierwsza sprawa to filtr jest zdecydowanie za mały i nie da rady oczyścić takiej ilości wody.  Bez roślin będzie Ci ciężko zapanować nad glonami niestety, ale siadam w pierwszym rzędzie i będę obserwował jak się zbiornik rozwinie :)

nano cube:
brightblade witaj
1. niestety nie będzie ani biotop ani malawi - będzie to baniak w którym w odróżnieniu od wielu nie będzie przynajmniej 15 rodzajów roślin tylko będzie max 2-3, podstawową rośliną będzie Nurzaniec w którym się zakochałem jak pierwszy raz na żywo zobaczyłem go w sklepie zoologicznym koło samochodówki - ale już niestety zostało po nim tylko wspomnienie i własnie chciałbym je odbudować u siebie
2. Filter - tak zdecydowanie masz rację, ale tak jak w opisie jest został na razie adoptowany z rozwiązanej kostki 30x30x35 i zrobiłem to szybko w tym samym dniu by żona jak wróci z pracy i zobaczy różnice między jednym baniakiem a drugim nie powiedziała STOP. Choć n\może wielu nie docenia jego mocy ale jestem zdziwiony bo wprowadza ruch wirowy w akwarium - w piwnicy stoi fluval204 niestety przez głupotę złamałem ośkę i teraz zastanawiam się czy kupić nowa ośkę za 58pln + wirnik za kolejne prawie tyle samo, czy na razie poczekać i może kupić coś innego bo się po prostu nie opłaca go reanimować.
3. Mój żywy inwentarz(endlerki) czeka w mini kostce obok na przeprowadzkę, ale też oczywiście zostanie pomniejszony o samiczki i cały młody inwentarz bo nie planuje hodowli zarobkowej - tym bardziej że akwarium wystartowało dzisiaj o 15.30 więc zapewne trochę posiedzą jeszcze w karcerze.
4. Przepraszam bardzo ale proponuje drugi rząd , w pierwszym zasiadła moja żona i jeśli wszystko pójdzie w złą stronę to szybko się skończy moja przygoda na 112.
5. Komentować nie trzeba bo i po co , ale chętnie wysłucham jakiś cennych propozycji co do ewentualnego zagospodarowania lewej strony, żonie tak odpowiada ale mi nie. Kolejna rzecz co tu zapuścić bo jak wpuszczę moje stadko mikrusów to trzeba będzie im lokalizatory po montować by je odnaleźć :) i tu mile widziane wskazówki i rady.
pozdrawiam i również będę obserwował czy jutro już nie zniknie

brightblade:
Jeśli chodzi o ośkę ja w swoim kubełku po prostu ją skleiłem cyjanoakrylem  i filtr śmiga już tak kilka lat:) Tylko przy czyszczeniu trzeba być delikatnym. Lewą stronę można zagospodarować korzeniem taki jak po stronie prawej lub zainstalować tam ściankę z nurzańców.

nano cube:

--- Cytat: brightblade w Wrzesień 06, 2016, 20:58:36 20:58 ---Jeśli chodzi o ośkę ja w swoim kubełku po prostu ją skleiłem cyjanoakrylem  i filtr śmiga już tak kilka lat:) Tylko przy czyszczeniu trzeba być delikatnym.

--- Koniec cytatu ---
dzięki jutro pobawię się z nią.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej