Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Akwaria typu "kostka" (cube)

027l - Mała oaza

(1/3) > >>

r_marcowy:
Witam, na początku z racji iż jest to moja pierwsza galeria akwarium na forum chciałbym się przywitać.
Akwarystyką interesuję się od zawsze, jako mały chłopaczek posiadałem 25 litrowe akwarium z głupikami, później próbowałem swoich sił z LT na ziemi jednak okazało się to fiaskiem.
I tak po 8 latach postanowiłem założyć swoją pierwszą sypialnianą kostkę.
Tak naprawdę musiałem nauczyć się wszystkiego na nowo, godziny spędzone w internecie i na forum, można powiedzieć, że jest to moje pierwsze poważne akwarium.
Zapraszam do galerii  :)

Akwarium zostało zalane 09.12.2016, na dzien dzisiejszy rośliny rosną w oczach, bomblują jak szalone.
I co mnie bardzo cieszy wszystkie się przyjęły.

Parametry
Wymiary akwarium: 30x30x30 - 27l
Oświetlenie: Belka LED DIY 18W (6x6,5k/6x8,5k/3xDR/3xRB)
Nawożenie: Blue Line Micro,Macro,Potas (na razie dawkuje potas oraz 1/4 porcji makro)
CO2: Bimbrownia, dozowane do filtra
Podłoże: Żwir bazaltowy granulacja 1.2-1,3mm + ziemia ogrodowa zmieszana z torfem,
kulkami glinianymi, węglem aktywnym oraz keramzytem
Parametry wody: Nie mierzone woda to RO/KRAN w stosunku 1:1
Temperatura: Pokojowa
Filtracja: Tetra ex700 (ceramika/biobale/gąbka/wata)
Gatunki roślin: Limnophila hippuridoides, Rotala green, Rotala rotundifolia,
Staurogyne repens, Pogostemon erectus, Alternanthera reineckii mini Eleocharis parvula
Gatunki ryb: Neon Simulans

Start 09.12.2016





krist-off:
 Akwarium jak akwarium pokaż stan po zalaniu i dzisiejszy.
Dawaj fotki.
Poka, poka... :)

r_marcowy:
Tak tak miałem edytować pierwszy wątek tylko za długo się uplodowały zdjęcia ;)

Dzień 11






Czekam aż reszta roślin ruszy, limnofila oraz pogostemon dopiero się wybudziły, tak więc niedługo będzie kolejna porcja zdjęć :)

r_marcowy:
Dzień 18


krist-off:
Teraz zdecydowanie lepiej. Ładny aranż. Gratuluję. P.s. Czy mi się wydaje, czy do konstrukcji lampki wykorzystałeŚ amelinowe profile?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej