Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > technika CO2

Sonda PH vs Świetlówki =błąd pomiarowy

(1/2) > >>

robert_szczecin:
Hej, po roku wróciłem w dobrym stylu do naszego hobby i na hello napotkałem problem którego wcześniej nie doświadczyłem.
W poprzednim przypadku posiadałem pokrywę plastik w której były stateczniki a świetlówki T5 x4 -żadnych objawów po włączeniu światła na PH Weipro 2010
W dzisiejszym przypadku belka oświetleniowa Eheim 3xT5, poziom PH kontroluje inny regulator ale tez Weipro 2010 i były potężne wahnięcia po włączeniu świetlówek...od 6.8 do 9,3...
Żadnego przebicia nie ma a szybka edukacja prądów indukcyjnych jak i pola magnetycznego doprowadziła do ograniczenia tych wahań do 0,2.
Uziemiłem stateczniki i wodę...
Czy znacie takie rozwiązanie które ograniczy do zera takie anomalia?

k3vin:
Oddalałeś PHmetr od świetlówek/stateczników? Jaki efekt?

robert_szczecin:
Sam PHmetr odsłony jest od światlówek/stateczników o 80cm. Przez Święta testuje jego oddalenie od elektrozaworu jak i samego filtra. Dam znać jak to wychodzi.

robert_szczecin:
Przenosiny samego PHmetru nic nie zmieniają. Sonda w miarę prawidłowo pokazuje PH w przednim rogu akwarium. Wystarczy tylko przesunąć sondę w dal zbiornika a PH skacze z 6,95 do 9,15...

k3vin:
Kiedyś bodajże Philips miał serie świetlówek, które generowały duże zakłócenia - masz opcje wymiany świetlówek aby porównać czy będą tak samo duże zakłócenia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej