Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Atak glonów . Pomocy  (Przeczytany 11208 razy)

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Atak glonów . Pomocy
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 10, 2011, 12:04:41 12:04 »

Na razie wygląda przyzwoicie. Ja stosuję mniejsze namiary bo nie lubię robić co chwilę wycinek, ale u ciebie się może sprawdzić. Być może trzeba będzie zwiększyć mikro, ale to po jakimś czasie po obserwowaniu baniaka. Oczywiście przy takim nawożeniu gaz do dechy (CO2).
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

rafalmdc

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
Odp: Atak glonów . Pomocy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2011, 18:30:18 18:30 »

Witam po przerwie
Na razie nie ma tragedii jedynie zielenice na przedniej szybkie i mam wrażenie że to od światła... Dosadziłem blyxie japonice i tak się prezentuje zbiornik



Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Atak glonów . Pomocy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2011, 19:48:07 19:48 »

... tak się prezentuje zbiornik
I o to chodzi. Masz już taki zagajnik jak moje. Kropki to niewłaściwy stosunek azotu do fosforu. Jeżeli możesz zwiększyć nawożenie jednego bez zmiany drugiego to możesz poeksperymentować. Ja zacząłbym od fosforu. Tak pod o 50% więcej - nawet do 100% więcej (ale to oczywiście po odczekaniu).
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

rafalmdc

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
Odp: Atak glonów . Pomocy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2011, 17:14:23 17:14 »

Witam
To wiec tak ...
Przed przycinka i podmianą wody zrobiłem pomiary :
NO3 20-25
PO4 ~ 2
GH napewno powyżej 21
KH 3
PH 6,4-6,8
Dzięki temu wkładowi z granulek torfowych łatwiej mi utrzymać niski poziom PH + CO2 . Ogólnie tester CO2 pokazuje mi żółte pole tzn PH mi się już utrzymuje przeważnie na poziomie 6,4 nie wiem czy to dobrze ?

I więc tak tym razem zaatakowały mnie prawdopodobnie Compsopogon bądź krasnorosty na niektórych wyższych liściach trawki jest ich np więcej no i oczywiście na liściach cryptocoryny w miejscach gdzie były te króciutkie smukłe nitki. . Ogólnie plagi nie ma ale coś się niepokojącego dzieje.
Zrobiłem przecinkę porozsadzałem i wyciągnąłem jeden kamień i w jego miejsce powsadzałem rośliny.
Nadal na szybach powstają zielenice.
Zrobiłem podmianę około 40 % wody przy przecince i ruszaniu w żwirku.
W większym stopniu zielenice osadzają mi się na tylnej szybie gdzie jest tak powiem bezpośrednio lampa HQI, i dlatego też nie wiem czy dobrze chcę zmienić na jakąś inną , bo mam wrażenie , że to jej wina.
Jeżeli chodzi o krasnorosty to prawdopodobnie to moja wina bo PH mi skakało i co róż odkręcałem i zakręcałem CO2 i nie wiem czy zwiększenie PO4 coś naruszyło.
Dlatego od teraz mam zamiar odkręcić CO2 na stałe przy małym jego dozowaniu ( nie zakręcając go na noc ) ( zobaczymy  w praniu co będzie ) .
Przez jakieś 3-4 dni nie podawałem nie których nawozów.

Co teraz zrobiłem
Podałem Algumin , oraz jedną porcję przedawkowaną Easy Carbo. Czas oświetlania 9:20 - 13 , 14:20 - 18 . Nie chcę zaciemniać zbiornika bo mi wszystkie rośliny się powydłużają masakra Czy słusznie robię ?.
Obecnie PH 6,8
KH 3
GH minimalnie spadło wiec 14-21
PO4 ~ 1
NO3 15
Podaję jedynie Mikro PLUS i K2S04





Zapisane
Strony: « 1 2 3   Do góry