Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: czy to pleśniawka???  (Przeczytany 3985 razy)

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
czy to pleśniawka???
« dnia: Październik 15, 2012, 22:06:16 22:06 »

zakupiłem stado kirysków sterby i jeden ma takie oto coś..biały nalot na bokach, wydaje mi się że to pleśniawka ale wolę zapytać... tylko jedna sztuka z ośmiu to ma...został on odizolowany do krewetkarium...
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: czy to pleśniawka???
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2012, 22:42:48 22:42 »

Na zdjęciu słabo widać. Plesniawka ma kłaczki, a tu tego nie widać. Poszukaj na temat choroby welwetowej.
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: czy to pleśniawka???
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2012, 22:53:10 22:53 »

Czy wszystkie kirysy wrzuciłeś do akwa bez kwarantanny? Jaką masz temperaturę w akwa i kwarantannie? Jeśli plesniawka to podnieś temperaturę do 28st. Możesz też przygotować silny roztwór nadmanganianu potasu i po wyjęciu kirysa, watą zamoczoną w roztworze zatrzeć nalot. Najlepiej robić to w rękawiczkach gumowych, bo kalia jest trudna do zmycia.
Zapisane

arsik

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 353
Odp: czy to pleśniawka???
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2012, 06:41:17 06:41 »

Ma jakąś chorobę skóry, delikatny roztwór nadmanganianu może rzeczywiście pomóc.
A przy okazji strasznie zabiedzona jest na ryba. Chuda i wydaje mi się, że pomimo tego iż jest dość mała (tak przynajmniej wygląda na foto) to swój wiek ma. Jest skarłowaciała i niedożywiona.... Możesz podesłać jej foto z profilu?
Zapisane
www.akwapasja.pl
https://www.facebook.com/akwapasjaPL
Mój fishroom: Pyrzycka 33, Szczecin.
Tel. 608 585 535. Zapraszam.

Nemoo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 255
Odp: czy to pleśniawka???
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2012, 14:26:16 14:26 »

Kiryski były kupowane w jednym ze szczecińskich sklepów... :) miały kwaranatannę tygodniową parametry wody, temperatura -  takie same jak w ogólnym reszta poszła do ogólnego i ten mi został taki. Marnie nie wygląda, po prostu jest młody i zdjęcie tak wyszło. Wieczorem dam fotkę z profilu :).
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: czy to pleśniawka???
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2012, 17:19:01 17:19 »

Arsik, czemu delikatny roztwór? Ja delikatny używam do kwarantanny, a mocny, silny do dezynfekcji i przemywania, a także do kąpieli kilku sekundowych.
Zapisane
Strony: 1   Do góry