Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Odmulacz do żwiru DIY  (Przeczytany 5428 razy)

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odmulacz do żwiru DIY
« dnia: Wrzesień 13, 2011, 13:46:38 13:46 »

Postanowiłem "skonstruować" odmulacz na podobieństwo odmulaczy profesjonalnych ;)

Będą nam potrzebne:
-kawałek szlaufa lub gumowej rury
-pusta butelka z możliwie jak najdłuższym dzióbkiem(butelko-bidon)
-2 paseczki zaciskowe(zipy)
-nożyk
-pilniczek do paznokci/zapalniczka

Ja użyłem kawałka starego szlaufa, butelki z dzióbkiem po wodzie i pasków zip, które leżały w piwnicy więc praktycznie odmulacz nic mnie nie kosztował. Jedyny koszt, który poniosłem to zakup wody w butelce z dzióbkiem, która była mi potrzebna do zrobienia odmulacza. Woda kosztowała niecałe 2 zł.

A więc jak to zrobić ?

1.W butelce obcinamy dno aby zrobić "cylinder" taki jak w profesjonalnym odmulaczu
2.W dzióbku usuwamy wysuwaną część(w butelkach po wodach przeważnie biała końcówka) i wykrajamy w miarę możliwości plastikowe paski(po usunięciu powinno to wyglądać tak jak na zdjęciu nr1)
3. Mocujemy rurę z dzióbkiem na wcisk. Staramy się to zrobić tak, aby dzióbek wszedł jak najgłębiej w rurę.
4. Zaciskamy połączone ze sobą elementy popularnymi paskami zip(zdjęcie nr 2). Po zaciśnięciu i skróceniu pasków nożykiem powinno wyglądać to tak jak na zdjęciu nr 3
5. Skrócone paski przydałoby się zaokrąglić lub przypalić, żeby nie rozciąć sobie przez przypadek nimi dłoni przy odmulaniu
6. Otrzymujemy sprzęt gotowy do użycia(zdjęcie nr 4) ;)

W takim odmulaczu nie musimy zaciągać wody :) Należy napełnić cylinder trzymając palcem końcówkę rury gumowej,  z którą jest połączony, tak aby cała rura i część cylindra napełniła się wodą. Następnie zanurzamy część cylindryczną pod lekkim skosem dziurą do góry aby całkowicie napełniła się wodą. Ściągamy palec z rurki, aby pozwolić lecieć wodzie do wiadra i umieszczamy obciętą butelkę w żwirku wykonując nią lekkie ruchy w górę i w dół.

Czas wykonania ok. 5 min.

Miłej zabawy ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 13:56:39 13:56 wysłana przez fisz »
Zapisane
Strony: 1   Do góry