Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: ocieranie i kołysanie pyszczaków  (Przeczytany 9956 razy)

yoa

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
ocieranie i kołysanie pyszczaków
« dnia: Styczeń 17, 2011, 23:48:37 23:48 »


Ocieranie i kołysanie jednego z samców saulosi to podstawowe obserwowane na dniach problemy. Kołysanie jest od dzis, u jednego tylko, natomiast pozostałe (red red, saulosi, nimbochromis) z każdym dniem ocierają się intensywniej. Akwa świeżo założone, woda dosc krótko odstana ( 1 dzien) ALE Z DODATKIEM AQUA SAFE I SOLI akwarystycznej.Ryby karmione Hikari i Tropicala dla pyszczaków.... Dawałam też mrożonki od czasu do czasu. Akwa ma ok 1 tygodnia.... Proszę o radę bo widać ze to coś sie rozwija i nie wiem jaki lek dodać czy co robić.........
Zapisane
Rybka lubi pływać..:)

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 00:00:06 00:00 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

jareksslub

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 24
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2011, 09:30:07 09:30 »

Rafał, skrytykować każdy potrafi... Nie odpowiedziałeś na pytanie.
Zajrzałem do tego tematu, bo mam podobny problem z jedną z samic agassizi. Samiczka dominująca pilnuje ikry, a zdominowana jest strasznie chuda i gwałtownie ociera się o podłoże. Dodam, że poza tymi objawami zachowuje się zupełnie normalnie. O co może chodzić?
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2011, 10:01:48 10:01 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

yoa

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 09:16:01 09:16 »

Nie otrzymałam wtedy informacji na maila o odpowiedziach do mojego postu, dlatego nie pisałam. Wtedy, tj ok miesiac temu moje papametry na swiezym zbiorniku były : No3- ok 50, NO2-0, GH 10, KH 10, ph 7,5, Cl2 0. Ocierały sie jeszcze jakis czas, nic na skórze nie było widac niepokojącego.... Potem dałam Capitox zooleku i ocieranie ustało w 90% pod wzgledem intensywnosci i ilosci zainfekowanych ryb. Ale sporadycznie, od czasu do czasu któras sie otarła.  Warunki mam chyba juz dawno ok, bo dorobiłam sie jednego narybku red red i jeszcze 2 samice były inkubujące, do wczoraj, bo dzis inkubuje juz jedna. Nie znam obecnych papametrów, zbadam wieczorem to podam, ale musiałam znów cos podac, bo problem z ocieraniem wrócił, a po podaniu ichtio nasilił sie bardzo na 1 dzien, zaczęły się tez mocno kołysać moje mniejsze saulosi, i tylko one.... Mnie sie wydaje ze to moze byc niewyleczona do konca ospa, choc brak wysypania,a kołysania to juz w ogóle nie rozumiem. Nie mam pomysłu, co dalej. Dodam,ze ocieranie ustało,po 1 dniu z Ichtio, ale zostało kołysanie, mocne, tułowiem....Kontynuowac terapie z Ichtio? A moze dodac Sera Nitrivec z bakteriami dla poprawy biologii wody najpierw a potem Ichtio? Czy MFC? Proszę o radę.
Zapisane
Rybka lubi pływać..:)

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2011, 09:47:42 09:47 »

Capitox to lek na nicienie (levamisol) Skoro piszesz że pomogło na pewno nie jest to ichtioftirioza  Najprawdopodobniej  podczas leczenia nie zamknął się cały cykl pasożyta lub sama nieświadomie spowodowałaś remisję  W wyniku czego populacja robali odbudowała się na tyle że podrażnia powłoki zewnętrzne ryb
Przy pH 7,5 masz w wodzie NH3 Czemu ryby się kołyszą -zatrucie ,rozkładające się leki-toksyny,związki azotowe,infekcja bakteryjna )

Ryby na czyste szkło woda odstana -kupić FMC i podać dawka x 2 Czemu ten lek z uwagi że zawiera formalinę,błękit,zieleń Szerokie spektrum działania Wodę podmieniać 30% dziennie, jednocześnie lek uzupełniać
Pomoże
Akwarium ogólne zdezynfekować wraz z wszystkimi pierdołami typy -sitka,karmiki itp...
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 10:54:17 10:54 wysłana przez Przemek Wieczorek »
Zapisane

demonkuba16

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 110
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2011, 13:55:09 13:55 »

Cytuj
Przy pH 7,5 masz w wodzie NH3
skąd takie śmiałe stwierdzenie?...
Zapisane

yoa

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2011, 18:10:52 18:10 »

ok, CMF Tropicala juz czeka na podanie. Ale tu dodam,że po podanym 3 dni temu Ichtio ryby najpierw zaczęły wariować z tym ocieraniem, potem na drugi dzien przestały, a sauloski (tylko) zaczęły sie kołysać. Dzis nadal nie ma ocierania. Akwarium zaciemnione, 29C. Jak mam więc przypuszczać? Pasożyt? Na skórze nic nie widać....Stan ogólny ryb-dobry,wygląd też, apetyt jest, odchody zwykłe itp.
Zapisane
Rybka lubi pływać..:)

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2011, 21:50:01 21:50 »

Cytuj
Przy pH 7,5 masz w wodzie NH3
skąd takie śmiałe stwierdzenie?...
Ponieważ został wprowadzony lek który tłucze nitryfikacje
A przy zasadowej wodzie mam amoniaczek -czytaj objawy to potwierdzają
Zapisane

yoa

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
Odp: ocieranie i kołysanie pyszczaków
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2011, 22:17:15 22:17 »

OK,SKUTEK UBOCZNY. niestety zazwyczaj występuje przy leczeniu chemią. Czyli wiemy skąd kołysanie. Mam nadzieję w takim razie tylko,że jakos to przetrwamy. Podałam MFC, powtórze jeszcze 2 razy, za 6 dni jak bedzie ok wlać Nitrivec?
Zapisane
Rybka lubi pływać..:)
Strony: 1   Do góry