Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )  (Przeczytany 8519 razy)

mikro01

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« dnia: Styczeń 24, 2011, 19:48:12 19:48 »

witam mam problem z blu diamondem . od kilku dni zaobserwowałem znaczącą zmianę w barwie blu diamonda wiadomo normalna barwa to błękitna ''a moja rybka ma dosłownie granatową lekko oko jest mętne słabo podchodzi do jedzenia parametry wody ,
 PH 7
NO3 - 20ml/ l
NO2-  0ml/l
KH - 3
GH-7
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:16:24 20:16 »

Ryby do zbiornika higienicznego tem 32 *  metro do wody 
Czytaj przepis nr 10
http://www.discus.org.pl/smf/index.php?topic=8980.0
Do żarcia pratel lub cestal plus Zbiornik ogólny do dezynfekcji
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:23:55 20:23 »

Oczywiście wszystkie te leki dostępne są u weterynarza, a metronidazol albo w aptece (na receptę w tabletkach) albo też u weterynarza (sypki dla kurcząt). Nie przegnij z metronidazolem.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mikro01

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:32:25 20:32 »

coś zrobić muszę bo mi rybki szkoda pierwszy raz coś takiego mam 
może schemat działania  po kolei  co zrobić?????
jaka dawka ????na 1oo litrów wody w akwarjum???   
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:34:40 20:34 »

Cytat: adamn link=http://www.discus.org.pl/smf/index.php?topic=8980.msg89170#msg89170
PRZEPIS nr 10 adaman na wiciowce
[logged]
Przepisy na zwalczanie wiciowców.

- poprzez leki podawane do wody w zbiorniku w postaci tabletek;

Do wody w zbiorniku dodajemy lek w tabletkach. Sposób polecam w przypadku, gdy ryby niechętnie jedzą lub nie jedzą wcale. Do leczenia bierzemy tabletki metronidazolu 250 mg. Są one sprzedawane na receptę jaką można dostać u lekarza lub weterynarza z dopiskiem dla zwierząt. W opakowaniu jest 20 tabletek po 250 mg. Koszt takiego opakowania to około 10 zł.
Oczywiście przed leczeniem postępujemy jak w poprzedniej metodzie podmieniając wodę w zbiorniku. Dodatkowo temperaturę podnosimy do 33-35 stopni. W zbiorniku pozostawiamy tylko filtry wewnętrzne gąbkowe. Pozostałe filtry odłączamy i przeprowadzamy ich gruntowna dezynfekcję. Nie stosujemy w tym czasie lamp UV ani węgla aktywowanego. Matronidazol podajemy zawsze wieczorem. Sposób podawania jest następujący - tyczy akwarium 100 litrowego:
- 1 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 2 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 3 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 4 dzień wieczorem podmieniamy wodę w zbiorniku w ilości 40-50 %
Potem podmiany prowadzimy jak dotychczas robiliśmy w zbiorniku.
Po upływie tygodnia postępujemy następująco:
- 11 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 12 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 13 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 14 dzień wieczorem podmieniamy wodę w zbiorniku w ilości 40-50 %
Potem podmiany prowadzimy jak dotychczas robiliśmy w zbiorniku.

UWAGA: Soli do wody nie musimy dodawać chyba, że ktoś jest leniwy i nie odłączy na czas leczenia filtrów zewnętrznych. W takim przypadku nastąpi u niego zachwianie równowagi biologicznej i w konsekwencji zmętnienie wody. Dodanie soli ma na celu zmniejszenie naszej winy z powodu lenistwa bo i tak w filtrach co powinny być odłączone i zdezynfekowane gruntownie pozostaną cysty. Cysty te jak nastaną sprzyjające warunki, pojawią się w zbiorniku i dopadną nasze ryby. Co miesiąc o ile mamy takie możliwości powinniśmy badać odchody pod względem obecności wiciowców.
[/logged]

Adam

Zródło: http://www.discus.org.pl/smf/index.php?topic=8980.msg89170#msg89170
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:40:38 21:40 »

A moze by tak klocka zbadac zanim apteczke do akwarium wrzucimy  ;)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:55:16 22:55 »

Nie ma potrzeby Paletka to taki zwierz specyficzny że widać co ją boli
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:34:40 10:34 »

Przemek nie chce znowu dyskutowac na temat rozpoznawalnosci choroby i nie ujmuje ci wiedzy w tej dziedzinie , lecz chodzi mi o nie panikowanie i dokładne rozpoznanie przeciwnika a nie od razu Metro , Pratel lub inne lekarstwa ktore to zasze pozostawiaja slady w organizmie ryb.
Nie neguje faktu ze szybka reakcja to połowa sukcesu lecz powinna byc precyzyjna w przypadku Metro gdyz Prazikwantel lub Flubenol działa dosc szeroko na inne pasozyty lecz nie Metronidazol ktory jest ukierunkowany w strone Wiciowcow.

Osobiscie na poczatku przygody z dyskami tez kazda plamke ubytek łuski lub cokolwiek traktowałem jak plage Egipska , teraz podchodze do tego z lekkim dystansem.

Podstawa w leczeniu jest zastosowanie sie do wskazowek stosowania , typu akwarium w jakim przeprowadzimy leczenie oraz kontynuacji leczenia w okresie rozwoju cyst oraz stosowana woda bez dodatkow uzdatniajacych i co najwazniejsze przeprowadzenie leczenia w miare mozliwosci osobnym akwarium "STERYLNYM".
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

glus

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 95
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:07:06 12:07 »

Witam
Muszę się zgodzić z moim przedmówcą, choć osobiście podejrzewam aktywność innych pasożytów.
Pomijając stres i pewne niedogodności związane z wodą (jeśli oczywiście nie występują), warto zwrócić uwagę na kał.
Jak napiszesz coś o tym to może coś poradzimy.

Przy okazji po długim urlopie witam kolegę Adriaco, nadal na emigracji?
Zapisane
:)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:11:02 12:11 »

Witam Grzesiu , ja na emigracji jestem jak bywam w Polsce  ;)
Gdzie byłes jak cie nie było  ;D

Ps.Przepraszam autora tematu za OT
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

glus

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 95
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:17:48 12:17 »

Ja również, przepraszam autora wątku

a bywało się w nicości.
Ot i wracam, z trzem zbiornikami  palet, mam nadzieje niedługo sprzedać trochę własnych młodych palet, ale to na inną historię.

Wracając do tematu i autora: opisuj  kał, i będziemy radzić.
 ;)
Zapisane
:)

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:56:11 13:56 »

Co do stosowania leków przy Dyskach to prawdą jest, że trzeba to robić z głową i ściśle wedle wytycznych (tak jak pisałem odnosnie metronidazolu). Drugą sprawą jest dostępność leków, z którą jest różnie - nie wszyscy lekarze i weterynarze chcą współpracować, jak się mówi wprost do czego potrzebny jest dany lek. Szkoda, że w Szczecinie nie znam żadnego weterynarza, który znałby się na rybach akwariowych :(
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:47:55 15:47 »

Panowie kupa może wyglądać prawidłowo a robale będą gnębic ryby
Leki które podałem są bezpieczne A czemu proponuje kuracje bo przez lata nauczyłem się ocenic obecnosac pasożytów
Tutaj same fotki mówią za siebie Oczywiscie najlepiej kiedy diagnoza poparta jest mikroskopem ale zdaje się że w tym wypadku własciciel nie ma takiej możliwości Na fotce u ryb widocznych jest szereg zmian Które są specyficzne dla okreslonych pasożytów
Twoja sprawa co zrobisz Jak nic nie zrobisz to zobaczymy ile ich za rok zostanie
Już tacy byli co leczy  nie chcieli dzis mają mgliste wspomnienie po rybach
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 20:47:24 20:47 wysłana przez Przemek Wieczorek »
Zapisane

mikro01

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2011, 17:49:16 17:49 »

nie podważam tego że rybka jest chora bo przez lata i obserwacji w innych rybach widzę zmianę zachowania i barwy ryby leczenie jest bez względnie  konieczne zbyt mi zależy na tej rybce
co do leku Przemku uśmiechnę się do ciebie
Zapisane

mikro01

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
Odp: ciemnienie (znaczna zmiana barwy na granatowa )
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2011, 18:21:53 18:21 »

kolejne pytanie co z mieszkańcami akwa np.skalary 10 szt kirysek panda 3szt krewetki amano 10 szt , krewetki babałtki 5 szt CO Z NIMI W CZASIE LECZENIA??????
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry