Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Kupiłem dzisiaj ryby  (Przeczytany 5210 razy)

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Kupiłem dzisiaj ryby
« dnia: Maj 19, 2011, 20:34:49 20:34 »

Witam. Kupiłem dzisiaj w pewnym sklepie akwarystycznym u Nas w Szczecinie hokejówki amazońskie. Na allegro na zdjęciach ryby wyglądały na prawdę ładnie. Gdy zajechałem poprosiłem sprzedawcę, że spakował mi 15 sztuk tych ryb. Gdy ryby były już spakowane zajrzałem do worka i zobaczyłem, że ryby mają postrzępione płetwy. Sprzedawca powiedział, że to dlatego, że żyją w stadzie i się podgryzają... Nie chciało mi się w to wierzyć, ale nie zaglądałem do zbiornika, z którego były brane ryby. Przypuszczam, że były trzymane z innymi agresywniejszymi rybami. Było mi ich szkoda, więc je wziąłem, bo zawsze podobały mi się te ryby i długo się na nie czaiłem. Jak już je wpuściłem do akwarium to sobie pomyślałem, że może jednak te ryby nie mają poobgryzanych płetw tylko martwicę płetw... A Wy jak myślicie ? Wiem, że trochę za późno o tym pomyślałem, ale na prawdę szkoda mi było tych ryb... Zamieszczam zdjęcia, żebyście mogli zobaczyć jak wyglądają. Sorry za jakość ale robione telefonem
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2011, 21:18:05 21:18 »

Ryby trzymane w zbyt niskiej temperaturze wody dla dane gatunku Dalej gdy wielkość związków azotowych przekracza dopuszczalne normy Zalegająca materia organiczna-brak higieny w zbiorniku (bakterie )
Wówczas często takie zmiany płetw mają miejsce

Proponuje zapewnić dobre warunki przede wszystkim fizykochemiczne wody a płetwy powinny się zregenerować

Błąd popełniłeś ogromny że wpuściłeś je bez kwarantanny do zbiornika ogólnego Może się okazać że problem z płetwami będzie wymagał leczenia
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2011, 21:25:24 21:25 »

Wiem, że źle zrobiłem... Z tego co czytałem to martwica płetw nie jest zaraźliwa dla innych ryb, jeśli nie mają one żadnych uszkodzeń na ciele. Liczę na to, że te płetwy się w szybkim czasie zregenerują i że są to zwykłe uszkodzenia wynikające z podgryzania przez inne ryby.
Zapisane

RybyTropikalne

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 54
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2011, 21:42:36 21:42 »

spokojnie,potrafie rozróznic martwice siedzialy razem z załobniczką.A zresztą bez koment.
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2011, 22:42:15 22:42 »

Dobrze, jeżeli to nie martwica to bardzo się cieszę. Jutro przyjadę po akwarium. Pozdrawiam
Zapisane

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2011, 09:23:16 09:23 »

btw. bardzo ładne rybcie.. cały czas pływają ławicą ?
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2011, 10:01:40 10:01 »

żeby tak się ryby trzymały ławicą to jeszcze nigdy nie widziałem :) hokejówki są mega rybami ;)
Zapisane

Bogdan

  • Gość
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2011, 12:32:07 12:32 »

A gdzie taki sklep się znajduje ?
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2011, 14:28:04 14:28 »

żeby tak się ryby trzymały ławicą to jeszcze nigdy nie widziałem :) hokejówki są mega rybami ;)

skoro pływają ławicą to myślę, że są zdrowe:)
Zapisane

Aztea

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 25
Odp: Kupiłem dzisiaj ryby
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2011, 19:50:29 19:50 »

Nie chciałbym zakładać nowego tematu wiec podłącze się pod tego. Mój problem jest mianowicie taki: kupiłem miesiąc temu 20 simulasów po ok 2-3 dniach wszystkie miały dziwne białe kropki ( pewnie ospa) podniosłem temp. ok 29* i zakupiłem ichtiovit. niestety simulasy wszystkie zdechły, co gorsze choroba ta przeniosła się na gupiki objawy były podobne ale także znikały im ogony. Po tygodniu kuracji z akwarium znikło ok. 30 gupików. Oczywiście leczeniu towarzyszyły podmiany wody. Dodam ze w akwarium znajdują się do tej pory inne gatunki ryb, które są w świetnej formie np. kiryski, zbrojniki, kiryśniki, mieczyki, żałobniczki. Niedawno także kupiłem 2 kolorowe gupiki, których choroba nie ruszyła.
Dalsza cześć historii jest taka ze w poniedziałek przywiozłem od ojca z własnej hodowli gupiki podobnie jak tamte, które zdechły z myślą że już po chorobie niestety gupiki znowu zaczęły tracić ogony i zdychać. Dodam ze dotyczy to tylko tych gupików zdjęcia w załączniku...
Akwarium ma 160 lit założone po restarcie 2 miesiące temu wyposażone w filtr z napowietrzaczem grzałką 150W, akwarium roślinne nawozy dla roślin: mikro i makro a alle... i bimbrownia.
Zapisane
Strony: 1   Do góry