Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: [53] Proszę o ocene.  (Przeczytany 7604 razy)

krzmag

  • Gość
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2011, 20:59:36 20:59 »

Wg mnie watpliwosci nie ma. Nie byłem pewny ale chyba wszystkie filtry wewnętrzne maja napowietrzanie:P - nie znalazłem bez. Musi mnieć wlot i wylot:))


Masz jakieś namiary na taką listwe z PawerLED? - jest sens montować za akwarium?  ;/

Zapisane

Marcin

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 294
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:21:10 21:21 »

brazylia

Bardzo świetny pomysł... Muszę poszukać czegoś takiego. Chciałbym najpierw sprawdzić czy nie bedzie sie szkło którym przykrywam zbiornik zbyt grzało ponieważ musiało by sie niemalże stykć ze szkłem. Wiem ze z góry oswietlone akwarium wyglada o niebo lepiej...;/ jak uważasz jedna by wystarczyła?


mario_k3

Aleś wymyślił z tym światłem:)) PAMIĘTAJCIE AKRAWIUM NIE POWINNO STAĆ BLISKO OKNA:)
Co do filtra napisałem ze wewnętrzny(90% ma napowietrzanie)

Ale chyba nie poto tu jesteśmy zeby sie klucic:)

Z tym się nie zgodzę, fakt każdy ma inne doświadczenie z tym. Ja akurat kombinowałem z światłem dziennym i nie widziałem jakiś negatywnych skutków dla akwarium. Ten strach przed glonami :P czyściłem raz w miesiącu i nie miałem żadnej plagi. Wręcz służyło takie słonko. Ale mówię to akurat u mnie.  :)

Co do oświetlenia, To Castorama, lub inny z oświetleniem -> belka oświetleniowa 2x 15W  (można też jeszcze 8W na zrobienie wschodu i  zachodu :P tak dla efektu) :)  No chyba że w LEDy idziesz.

Pozdrawiam
Marcin
Zapisane

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2011, 18:09:27 18:09 »

Co do napowietrzania filtrów wewnętrznych to rzeczywiście większość ma taką możliwość - kawałek rurki wyprowadzonej ponad powierzchnię.
Wystarczy jej nie założyć i napowietrzania brak :) Ja zazwyczaj jej nie zakładałem kiedy miałem w akwarium filtr wewnętrzny. Napowietrzanie to strata CO2 tak cennego dla roślin. Przy napowietrzaniu świetnie mi rosły rośliny pływające typu wąkrotka itp. ale rośliny przy dnie wegetowały.
Ale to były stare czasy.

Trochę dla mnie jest niezrozumiały Twój problem krzmag Przez jakąś tam szafkę tak się męczysz z tym zbiornikiem przy jednoczesnym planie w niedalekiej przyszłości zmiany na większy. To czy nie lepiej od razu zmienić i się nie męczyć jak masz jakieś przeszkody nie do pokonania w prosty sposób. Może pokombinuj coś tą szafką. Poza tym jeżeli masz miejsce, żeby coś pogrzebać w zbiorniku to nie zmieścisz chociażby prowizorycznej belki ze świetlówkami, która zajmie ok. 3 cm ?, możesz ją zamontować to owej szafki wiszącej nad akwarium ;)
Czy do pogrzebania w zbiorniku wyciągasz ten zbiornik z regału?
 Z oświetleniem Ledowym dałbym sobie spokój jeżeli Ci chodzi o wzrost roślin, chyba, że chodzi tylko o jakieś tam podświetlenie.
Światło dla roślin powinno mieć oprócz odpowiedniego natężenia to również odpowiednią barwę.
Przy ledach zapomnij o tym.


pozdrawiam


 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 18:32:42 18:32 wysłana przez mario_k3 »
Zapisane

krzmag

  • Gość
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:58:56 19:58 »

Muszę dać sobie spokuj. Sądziłem ze pomożecie mi cos wymyśleć - ale spoko zostane przy LEDowej żarówce.
Roślinki rosną - a co jest najważniejsze bez CO2:))...
Wiesz mario_k3 puki co musze sie pomęczyć, być moze ze za jakis czas bede na swoim i nie chciałbym robić rewolty w pokoju dla baniaczka. Lokalizacja baniaka jest taka ze on stoi na komodzie mam 37 cm do szafki wiszącej. Po pomiarach LEDy tez by nie weszły ponieważ podłożylem pod baniak podkład 5mm(MaxPod VOX):D i prześwitu nad szkłem(pokrywa) jest 1cm...   
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:13:45 20:13 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

krzmag

  • Gość
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:23:37 20:23 »

juz pisze:)) komoda ma szerokości 60cm akwa jest 10-15 od ściany a szawka wisząca ma 26cm szerokości a ja mam jakieś 15 max 20cm dla siebie:)) Czy wyczerpująco opisałem moja sytuacje:))?
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:35:28 20:35 »

No to na dzwiczkach od komody mozesz powiesic oswietlenie do akwarium:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2011, 21:07:39 21:07 »

juz pisze:)) komoda ma szerokości 60cm akwa jest 10-15 od ściany a szawka wisząca ma 26cm szerokości a ja mam jakieś 15 max 20cm dla siebie:)) Czy wyczerpująco opisałem moja sytuacje:))?

Zaczyna się powoli zapełniać to zadanie dla nas pewnymi danymi, których nie mieliśmy na początku. A ty chciałeś żebyśmy Ci dali od razu rozwiązanie. Ty spryciarzu :)
Czyli szafka wisząca jest węższa od komody i jest też węższa niż akwarium, Czyli ty operujesz w zbiorniku pomiędzy bokiem szafki wiszącej, a bokiem akwarium.
Chyba, że masz na myśli głębokości tych mebli czyli odległości od ściany do drzwiczek. to wtedy operujesz od pomiędzy przednią szybą akwarium, a drzwiczkami szafki wiszącej.
Nasuwają  mi się takie możliwości Może czasowo dałoby się komodę pozbawić nóżek jeżeli takie posiada, zyskałbyś te brakujące cm nad akwarium, a drugie rozwiązanie to takie jak Alai zaproponował oświetlenie zawiesić możesz na drzwiczkach szafki wisząsej, trochę uciążliwe bo wymagające demontarzu przy otweiraniu szafki.
Można też próbować czasowo szafkę powiesić kilka cm wyżej, to  tylko przewiercenie 2 otworów i belkę z oświetleniem mocujesz do dolnej płyty szafki wiszącej.
Niestety nie widzę innej metody. Nie da się w 1 cm upakować 5 cm, chyba, że nastąpi jakiś postęp technologiczny w tym temacie.



pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 21:28:11 21:28 wysłana przez mario_k3 »
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 17, 2011, 21:18:05 21:18 »

Jeszcze jest jeden sposób, może nie za dobry, ale zawsze jakiś - spuścić wodę :D Np. te 5cm jak powiedział mario.
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

krzmag

  • Gość
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2011, 22:31:04 22:31 »

mario_k3

w akwarium tak jak napisałeś: "Czyli ty operujesz w zbiorniku pomiędzy bokiem szafki wiszącej, a bokiem akwarium.":))


Adek

spuszczenie wody moze nie pomoc... problem stanowi szkło zaprywające akwa od góry.



Co do samego oświetlenia bede coś myslal...
Zapisane

brazylia

  • Gość
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2011, 05:01:18 05:01 »

Jezeli masz 15-20cm "luzu" z przodu akwa to moze moglbys zrobic uzytek z np. tej lub troche mocniejszej gotowej lampy.
Zapisane

krzmag

  • Gość
Odp: [53] Proszę o ocene.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:36:08 15:36 »

Aktualizacja...


Wmieniłem Filtr powietrza na EHEIM pickUp 2010

Ładnie wszystko rośnie... Chyba nie bede zmieniał oświetlenia;p


Co sądzicie?

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry