Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: [45l] Mythago Wood  (Przeczytany 8214 razy)

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2012, 18:46:02 18:46 »

Właśnie grzałka niestety się nie mieści zupełnie w poziomie, muszę po prostu poczekać aż ją rotala i mech jeden przysłoni.
A wojownik dalej siedzi sobie w kostce, płetwy coraz bardziej odrastają, jeszcze z tydzień i pewnie wróci do akwa :)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2012, 18:54:52 18:54 »

To co Ty masz za grzałkę, że Ci się nie mieści w 50cm akwa?? :o
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2012, 19:01:26 19:01 »

Grzałka jak grzałka, ale jak się doda do tego korzenia, kamienie i korzenie roślin (w tym wypadku bolbitisy) to się sprawa komplikuje :P
Zapisane
Dupoko w głębie.

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 13, 2012, 15:44:44 15:44 »

trzymam kciuki za to by udało się poprawnie umieścić grzałkę. Swoją drogą widziałem akwariuim na żywo - prześliczne. Fotki tego nie oddają. Zastanowiło mnie tylko że nie ma tam pokrywy.. Nie boisz się, że bojek się przeziębi jak nadejdą chłodniejsze dni ;-) ?
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 13, 2012, 15:48:36 15:48 »

Oj kolego widzę niedokładnie oglądałeś ;P Pokrywa jak najbardziej jest, tyle, że jest to szybka szklana położona na akwa, jakoś nie przepadam za wydmuszkami.
Również sądzę, że na żywo wygląda to o wiele lepiej, ale w sumie ze wszystkimi akwariami tak jest.
Zapisane
Dupoko w głębie.

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 13, 2012, 16:50:18 16:50 »

O widzisz .. może dlatego, że tylko wpadłem i wypadłem, spieszyłem się.. widziałem tylko dwie jasne lampki od dołu. To tylko dobrze świadczy, że jest szybka i nawet jej nie widać dobrze ;-) (czystość).

W takim razie pełna profeska :-).
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2012, 19:29:05 19:29 »

Kolejna relacja z Mythago.

Wojowniczki musiały nas niestety opuścić, ponieważ wciąż nie chciały zaakceptować swojego towarzysza, przez co ten trzy razy został doszczętnie oskubany. Jedna już nas opuściła i trafiła do sympatycznej pani studentki, mojej imienniczki zresztą, pasjonującej się bojownikami, czyli sawu. Druga zaś na dniach również zmieni dom (chwilowo czeka spokojnie w izolatce).

Niepodzielnym władcą lasu został więc Doriad, który całe dnie spędza zaaferowany swoimi ważnymi sprawami. Bynajmniej nie ma czasu na tak nieistotne zajęcia jak zdjęcia, toteż mimo prawie godzinnej sesji jako-tako wyszły zaledwie trzy.







Za to wczoraj odwiedził nas Mikołaj... no, właściwie to ja odwiedziłam Mikołaja w postaci pana Piotra z Hodowli Apisto i odebrałam swój prezent (nagrodę którą wygrał kolega z Poznania). Było nim stadko duszków, czyli dziesięć White Pearl, które od razu zadomowiły się w naszym mitycznym korzeniu i mchach tworząc w nich swoje królestwo. Obecnie raz na jakiś czas któraś się ośmieli i wychyli z kryjówki w celu zwiedzania terenu, ale wciąż są bardzo nieśmiałe.

Ryb totalnie je olewa zajęty swoimi sprawami, a nawet gdy którąś przyuważy te szybko się chowają na jego widok, a on sam pilnuje je zaledwie kątem oka. Zobaczymy więc jak sytuacja się rozwinie, póki co nie jest źle.



Jeden z bardziej śmiałych duszków, wciąż jeszcze dość blady, ale tylko czekać wylinki :)





To jeszcze na koniec widoczek ogólny :)



Zapisane
Dupoko w głębie.

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2012, 20:09:22 20:09 »

Z życzeniami spełnienia wszystkich marzeń i planów, nie tylko w czasie Świąt, ale w całym przyszłym roku!


A poza tym miłych chwil w czasie Wigilii, dobrej zabawy Sylwestrowej i wielu sukcesów akwarystycznych.


(Tak, samczyk nas opuścił, o dziwo wolałam zostawić samiczkę. A zdjęcia całego baniaka w ramach atkualki będą po świętach gdy przyjdzie już mój spóźniony prezent)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 23, 2012, 20:14:37 20:14 »

Fajny zbiorniczek :D
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2012, 20:27:34 20:27 »

Feministka ::) ale z ładnym szkiełkiem :)
Czekam na nowy okaz. pzdr
Zapisane

ulanek1

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • Nigdy tego nie zostawisz. To jest już nałóg.
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 29, 2012, 12:04:40 12:04 »

Twoje akwarium jest prześliczne. Czekam na kolejne foki...:-)
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:24:44 19:24 »

Krewetki dorastają, jedna nosi już jajeczka, pojawia się również coraz więcej samiczek z siodełkami. Zatoczki się zataczają i tworzą nowe pokolenia niebiesko-różowych słodziaków, a ocalałe tylki powoli zwiedzają zbiornik i bawią się ze mną w chowanego. Nad porządkiem czuwa nasza pani Herod której krewetki potrafią przebiegać po głowie, a ona nawet nie reaguje.
Roślinnie również sielanka, wszystko sobie rośnie swoim tempem, kilka dni temu miała miejsce dość spora przycinka, tak więc na dzisiaj widoku ogólnego nie będzie - dopiero jak wszystko ładnie odbije (a ja znajdę więcej gałęzatek!). Żeby jednak nie było samego tekstu wrzucam jedną sklejkę ;)



Na jednym ze zdjęć z niebieskim zatoczkiem widać dwie bucephalandry (sintang i melawi) - mój dość spóźniony prezent na święta, kupione od kolegi erni1979. Niestety aparat do zbliżeń się średnio nadaje, więc nie mogę oddać całego ich uroku.

Dodatkowo gdy już zdobędę gałęzatki planuję powiększyć kolekcję ślimaków, najprawdopodobniej o brotie pagodule, chociaż może znajdę coś innego... Mięczaki mają jednak w sobie to coś, dzięki czemu lubię je bardziej od ryb i krewet. :D

Zapisane
Dupoko w głębie.

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:38:40 19:38 »

świetne fotki, zauważyłem, że ta niska trawka (parvula) nieźle się trzyma, wiem czemu się jednak nie rozrasta. Myślę, że ma za grube podłoże i nie może 'przejść' korzeniami, może gdyby dać na wierzch np. niewielką warstwe czarnego drobnego piasku kwarcowego powstałby trawnik. Pewności jednak nie mam.
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2013, 19:42:37 19:42 »

Widoczne kawałki trawki to resztki - znakomita większość została potraktowana przez moją bandę ślimorów za pyszne danie główne ich diety, najprawdopodobniej dlatego, że była kupiona w żelu in-vitro, który to zatoczki i spółka bardzo lubią jeść. Dlatego też zdecydowałam się na gałęzatki, których nic nie uszkodzi, a można z nich fajną kompozycję ułożyć :D
Zapisane
Dupoko w głębie.

kazikk

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • JBP
Odp: [45l] Mythago Wood
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2013, 20:01:38 20:01 »

Fajne kobietki :) Gdzie je nabyłaś? ;>
Zapisane
><((((°>  ><((((°>
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry