Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Któraś z ryb zabija mi neonki  (Przeczytany 5198 razy)

avalach

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
Któraś z ryb zabija mi neonki
« dnia: Marzec 25, 2010, 10:47:21 10:47 »

Witam , dziś rano wstałem i zauważyłem dwie martwe neonki bez głowy. Mam juz wszystkie ryby ponad tydzień i nie było żadnych problemów
moje rybki:
1x welonka
2xplatynka
1xkirysek
1xmolinezja -samiec
1x mlody skalar
5x neonki

Podejrzewam Welonkę bo jest ona najbardziej dynamiczną rybą , ale też molinezje bo często lata za rybami i ostatnio wydaje się być trochę bardziej agresywna tylko nie wiem czy ona wogóle dalaby rade bo ma jakies 3-4 cm. Ryby karmie raz dziennie. Proszę o opinię. Pozdrawiam
Zapisane

daniello

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 173
Re: Któraś z ryb zabija mi neonki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2010, 10:53:46 10:53 »

Ja bym obstawiał za skalarem
Zapisane
Ludzie wierzą, że aby od­nieść suk­ces trze­ba wsta­wać wcześnie. Otóż nie - trze­ba wsta­wać w dob­rym humorze.
Pozdrawiam, Daniello

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Re: Któraś z ryb zabija mi neonki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2010, 11:07:43 11:07 »

być może skalar może nie.
podaj więcej detali co do wielkości ryb,
jakie masz akwarium?
bo obsada jest po prostu fatalna !! kiryski, neonki to ryby stadne, a trzymanie pojedynczych sztuk - jaki to ma sens?
Zapisane

avalach

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
Re: Któraś z ryb zabija mi neonki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2010, 11:15:59 11:15 »

Jeśli chodzi o skalara to zdziwiłbym sie bo on ma jakieś 3-4 cm długosci i jest bardzo spokojny. Nie widziałem, żeby choćby raz atakował inną rybę. Nie jestem pewien czy to kirysek- bo to jest ryba która je pokarm z dna, kupiłem ją zeby mi czyściłą dno. Co do neonek to było ich 7 i chciałem dokupić jeszcze gdyby nie było problemów. Mam akwarium 40 L. Welonka ma jakieś 6-7 cm wraz z ogonem.
Zapisane

dzidek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 102
Re: Któraś z ryb zabija mi neonki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2010, 12:56:44 12:56 »

Witam.Welonka morderca :D na bank,zobacz jaką to ma gębę.Chyba,że masz nieproszonego predatora w akwa....chociaż larwy ważki nie odrywają głów.....więc zostaje welonka.
P.S.
Jak wyżej powiedziane,słaba obsada i w tym wypadku pozbycie się welonki wskazane.Skalar też za duży.
Zapisane

dzidek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 102
Re: Któraś z ryb zabija mi neonki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2010, 13:15:46 13:15 »

Kurde,żle.Nie chce nikogo urazić ani,upominać ani,krzyczeć ani,płakać ani,prosić  :D
Obsadę,ja,na Twoim miejscu zredukowałbym do samych neonek i ewentualnie max 5 małych kirysków(pigmeje,pandy) reszta ryb po prostu nie pasuje.Welonka brudzi za stado neonek i zimnolubna.Skalar w takich warunkach karłowacieje(wymaga akwa wysokiego i z przestrzenią dla niego minimum to 120 l.Molinezja podobnie do welona +nie widzę jakoś samotnego osobnika,tak samo platynki.Wielu z nas by chciało najlepiej wszystkie rybki ;) ale tak się nie da jeśli chcesz im zapewnić jakieś warunki,nadmiar ryb to na dłuższą metę same problemy,śnięcia i leczenie=nerwy i wywalanie kasy.
Podsumowując,mam prośbę ,poczytaj o rybkach jakie maja wymagania i zweryfikuj swoją wiedzę możesz tu pytać nikt nie wyśmieje ani nie nakrzyczy więc ;) Weż się w garść chłopie !!!!! ;) :D Pozdrawiam.
P.S.
W baniaczku oczywiście musi być filter,grzałka.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Któraś z ryb zabija mi neonki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2010, 13:57:24 13:57 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 17:39:43 17:39 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Re: Któraś z ryb zabija mi neonki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2010, 17:00:47 17:00 »

ja myślałem że miałem spokojne skalary póki nie znalazłem raz jednego z nich na wpół żywego z wystającą z pyska neonką, niestety na drugi dzień skalar zdechł - to było za dużo jak na niego :D i wtedy wziełem skalary do wora i zaniosłem do zoo i zamieniłem je na stadko neonek :D
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie
Strony: 1   Do góry