Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: jakie gatunki dokupic do Malawi ??  (Przeczytany 5856 razy)

Bojanus91

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« dnia: Marzec 28, 2010, 22:47:13 22:47 »

Witam ;) prosil bym o pomoc a raczej sugestjie forumowiczów ;)

 W moim  skromnym malawi (150x50x50 . 375l) żyją chwilowo 4 gatunki pysi
 

saulosi ( 2 samce 6-8 samic)

red red ( 2 samce (4-6 samic )

aulonocara red ( 10 szt podrostki )

yellow ( 1 szt samiczka nosząca )


 zastanawiam sie nad kupnem  jeszcze jednego gatunku i o to rozcohdzi sie w moim wątku ;)

 malawisci z forum  co poradzicie?? ;)   mysle nad dokupieniem do yewllowka jeszcze z 3-4 sztuk i jeszcze 1 gatunek wposcic jak uwazacie??  myslalem nad placidochromisem pchenochilusem  baardzo ładna rybka zawsze mi sie podobala ewentualnie electra ;)  jak uwazacie?? co wposcic jeszcze do moich podopiecznych??  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)  :ugeek:
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2010, 09:02:32 09:02 »

Cóż, z tego co czytałem w przywitalni to masz tam lekki misz-masz. Ja na Twoim miejscu najpierw eksmitowałbym zbrojniki i gibicepsy, trzciniaka bym ewentualnie zostawił jako reduktora. Potem zastanawiałbym się co dokoptować do baniaka.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Bojanus91

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2010, 14:04:27 14:04 »

juz bez przesadyzmu  zbrojniki czyli tak zwane glonojady inaczej ancitrusy czysciciele w akwarium  i niby nie moga byc??  chyba lekka przesada ;] prosilem o pomoc z doborem jeszcze 1 gat pysia a nie co wyrzucic z akwa bo nie mam zamiaru nic wyrzucac ;)
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2010, 16:25:29 16:25 »

Ok, jeżeli chcesz rady to na razie NIC nie powinieneś dorzucać.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Bojanus91

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2010, 17:31:59 17:31 »

ehhhhh pytalem sie jaki gaty moge z nimi jeszcze trzymac a nie czy mam cos jeszcze dorzucac czy nie ;) panowie nsprawa wyglada tak ze stawiam drugie akwarium  rozdzielam  poszczegolne ryby miedzy 2 akwara ( zeby robic mieszniae sie krwi itp )  dlatego chcialem jeszcze przynajmniej 1 gat dokupic do tego i  pytalem o sugestje jaki ?? mysle nad tymi co juz wspomnialem oraz nad pyszczakiem zlocistym ;)
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2010, 19:17:29 19:17 »

Aaaaaaaaaaaaa to zmienia postać,bo rybek w 375l to mnoga ilość :D z samych pysi naliczyłem 23 szt.:D dam namiar Iwonce (ciocibabci) na twój wątek ,może Ci coś doradzi,Malawi to jej działka w naszych zbiornikach :D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Vishakha

  • Gość
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2010, 20:11:03 20:11 »

Pseudotropheus socolofi  nie wiem czy sie utrzyma :) ale ładna rybka i łagodna :D
Zapisane

Bojanus91

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2010, 21:06:38 21:06 »

socolofi owszem jest ladny ale mam juz niebieskie (saulosi ) pysie  chcial bym jakis inny kolorek ;)  dlateog mysle nad zlocistym ewentualnie zastanawialems ie tez nad hongami
Zapisane

ciociababcia

  • Gość
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2010, 14:51:51 14:51 »

Bartek jeśli zależy Ci na poradzie,a teraz mogę jej udzielić wiedząc,że szykujesz drugi zbiornik :) to powiem Ci,że możliwości masz dość duże aulonocary to gatunek chyba najbardziej "elastyczny" ze wszystkich mi znanych pielęgnic afrykańskich,praktycznie oprócz ryb z grupy Mbuna(Labeotropheus,Petrotilapia,Metriaclima i Tropheops)możesz mieć wszystkie pozostałe.Twój wybór padł na placidochromis i wcale mnie to nie dziwi,cudne ryby,mnie najbardziej podoba się"blue otter" i polecam z czystym sumieniem ale wymienony  przez Ciebie phenochilus też niczego sobie :)choć nie taki ładny(pojęcię względne :) ) jak blue otter,możesz też rozważyć zakup protomelas(ta sama grupa haplochromis)np.któryś ze spilonotus(ja mam akurat taeniolatus) i wbrew wszystkim prawidłom i tym co inni piszą mój niby spokojny"bandyta" wybił wszystkie dorosłe blue ottery i teraz rządzi wśród aulonocar jak chce :) ale jest tak ładny,że zostanie w zbiorniku a "otterki" poprostu dokupię bo bez nich już ani rusz.Proponuję na spokojnie się zastanów i wybierz to co naprawdę Ci się podoba bo ciężko "nakazać" Ci jakąś odmianę mogę jedynie napisać czy wybrana przez Ciebie grupa pasuje do pozostałych. :)
Zapisane

Bojanus91

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2010, 20:43:31 20:43 »

dzięki za swoją sugestjie ;)   a teraz pytanko kierowane bezposrednio do ciebie dochowealas sie moze mlodzikow taeniolatusa??  mialme je kiedys a nigdzie w szcz nie moge ich znalesc a nie chce męczyc ryb z wysylka ;)
Zapisane

ciociababcia

  • Gość
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2010, 13:14:52 13:14 »

Bartku nie dochowałam się młodych bo wcale mi na tym nie zależy :) nie odławiam samic inkubujących młode,ale jeśli chcesz kupić to wiem kto w Szczecinie ma bo sama tam kupowałam wszystkie które mam u siebie w zbiorniku.Piszę o Piotrku Mazurku z "Apisto" na Dąbrowskiego,jeśli chcesz dam Ci do niego nr tel. to zadzwonisz i zapytasz czym obecnie dysponuje.
Zapisane

Bojanus91

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
Re: jakie gatunki dokupic do Malawi ??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2010, 16:31:11 16:31 »

oo bardzo bym byl wdzieczny za kontakt ;) a ceny jak?? przystępne
??
Zapisane
Strony: 1   Do góry