Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: Glonożercy  (Przeczytany 14947 razy)

sanders

  • Gość
Glonożercy
« dnia: Lipiec 29, 2009, 13:32:09 13:32 »

Potrzebuję jakichś sprawdzonych stworzonek na zielone szybki. Niestety w moim akwarium zielenienie szyb jest nieuniknione. Przerabiałem juz: otoski (nie trzymają się u mnie, poza tym musiałbym ich mieć chyba z 50 żeby było widać efekty), nertiny (może przy większej ilości, ale te ciagle składane białe jajka, to juz wolę zielone szyby ;)), zbrojniki rzecz jasna odpadają, bo niszczą rośliny, ampularie za wielkie rosną, kosiarki wiadomo wolą inne glonki lub po prostu pokarm. Rzućcie pomysły a ja je przemyśle. Analiza przyczyny według Was też oczywiscie mile widziana, podyskutujemy, może wpadniemy razem na jakiś genialny pomysł skąd zielone szybki ;) na dzień dzisiejszy diagnoza to mocne światło przy b. niskim i wąskim zbiorniku (dł.112 x wys.34 x sz.27 [2x39W T5 Aquarelle + 865]). pozdrawiam.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2009, 13:43:43 13:43 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:26:23 14:26 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

vtec

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2009, 14:41:46 14:41 »

Ja tez nie widziałem aby zbrojniki niszczyły rośliny.Ale z glonożerców polecam młode molinezje
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2009, 15:29:15 15:29 »

No raczej na bank te glony od oswietlenia masz prawie 1L/1W
Ja mam jeden pomysł i u mnie sie bardzo dobrze sprawdza -czyscik magnetyczny  :lol:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

sanders

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2009, 22:25:41 22:25 »

Krewetki Amanki sa, ale na zielone szyby to chyba nie ta ekipa ;) NO3-PO4 staram się trzymać na poziomie 10:1ppm, choć powiem szczerze, ze jak miałem coś pod 2ppm PO4 to różnica była widoczna. Bardziej bym się skłaniał ku temu, żeby zwiększyć jeszcze CO2, bo coś ostatnio busz w akwarium ograniczył i poziom dwutlenku i obieg wody nasyconej już CO2. Ostatnie glonojady jakie miałem to Peckoltia vittata i z roślin sito, więc nie zaryzykuje już więcej, chyba ;) odbłyśnik odpada bo mam otwarty zbiornik z belką. Seba czyścik to ja zacząłem juz "nosić w kieszeni" ;) co niedziela głaszcze szybki  :evil:
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2009, 22:35:45 22:35 »

Cytat: "sanders"
Krewetki Amanki sa, ale na zielone szyby to chyba nie ta ekipa ;) NO3-PO4 staram się trzymać na poziomie 10:1ppm, choć powiem szczerze, ze jak miałem coś pod 2ppm PO4 to różnica była widoczna. Bardziej bym się skłaniał ku temu, żeby zwiększyć jeszcze CO2, bo coś ostatnio busz w akwarium ograniczył i poziom dwutlenku i obieg wody nasyconej już CO2. Ostatnie glonojady jakie miałem to Peckoltia vittata i z roślin sito, więc nie zaryzykuje już więcej, chyba ;) odbłyśnik odpada bo mam otwarty zbiornik z belką. Seba czyścik to ja zacząłem juz "nosić w kieszeni" ;) co niedziela głaszcze szybki  :evil:
U mnie sito z roślin zaczęło się robić gdy skończyło się CO2, zaczęły się też glony pojawiać na szybach. Vittaty też mam i nie niszczą one roślin, wolą drewno.
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2009, 23:06:01 23:06 »

nie niszczą i nie niszczą  :x  ;)  u mnie pojechały równo z 90% roślin i jabyś sie mnie zapytał czy Peckoltie jedzą rośliny, to bym ci odpowiedział, że u mnie niszczyły, ale słyszałem też wiele opinii, że przy odpowiednim dokarmianiu nie koniecznie musi mieć to miejsce, ale widze, ze wiele osób kieruje się zasada, bo u mnie nie niszczą roslin to u ciebie też napewno to nie one, nie no pielęgniczki pewnie albo sam podziurawłem liście, żeby na forum oczerniać glonojady ;)
Zapisane

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2009, 23:13:05 23:13 »

Sanders spokojnie, to nie jest tylko moja opinia i nie jest to sprawdzone tylko na moim zbiorniku. Pod tą samą nazwą jest sprzedawanych wiele podobnych zbrojników, więc może masz akurat tego co żre rośliny.
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2009, 06:15:08 06:15 »

Miałem jakiś czas temu na szczęście ;)
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2009, 06:54:43 06:54 »

Powiem więcej, tam gdzie pada najmocniej światło szyba w ciągu tygodnia potrafi robić się tak zielona, że nic nie widać :?  jest to zależne w dużej mierze od CO2 i PO4, to wiem na bank. Zacząłem podnosić poziom macro, w najbliższym czasie zdam relację, czy faktycznie ma to znaczenie.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2009, 07:45:53 07:45 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:26:42 14:26 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

sanders

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2009, 08:56:23 08:56 »

A widzisz ja od Kobry a takie walanie po zbiornikach, poza tym czystość w niektórych  :?  to już jak dla otosków za dużo. Wogóle lubię te rybki i chciałbym mieć stadko. Skąd brałeś Rafał? Napowietrzasz wodę, jak z wachaniami pH u ciebie...? Mam na myśli oczywiście zbiornik z otoskami.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2009, 14:13:33 14:13 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:26:52 14:26 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

sanders

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 31, 2009, 06:39:37 06:39 »

Dzięki chłopaki za zainteresowanie tematem. Marthinez nie mam zamiaru skupiać sie na likwidowaniu skutkow rzecz jasna a Otoski maja byc pomoca i ozdoba.
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Glonożercy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2009, 19:17:55 19:17 »

Wznawiam temat. Sytuacja w akwarium jest beznadziejna, jezeli chodzi o tempo zielenienia szyb. Zastanawiam sie nad konkretna podmiana wody, tak z 80%, ale mimo wszystko potrzebuje jakichs stworzonek z wilczym apetytem. Na razie wybor kreci sie wokol Nertin, Ampularie za duze jak na moj zbiornik. Gdzie w Szczecinie mozna dostac?
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry