Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Skalary w 126l.  (Przeczytany 4922 razy)

makosia79

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Skalary w 126l.
« dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:06:02 15:06 »

Witam ponownie po dłuższej nieobecności. Niestety ze względu na nieukończony remont (fachowcy ucielki za granicę) nie mam jeszcze akwa, ale ciągle się dokształcam i zbieram info w tym temacie.
Teraz mam takie pytanie. Jakbym chciała postawić na skalary to jakby to wyglądało w akwa 80x35x45? Czy i ile sztuk mogłoby w nim być, jacy współlokatorzy i czy krewetki też mogłyby być?
Zapisane

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: Skalary w 126l.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2011, 16:46:27 16:46 »

na skalary troszkę niskie, ale to bardziej kwestia dyskusji. jednak może lepiej jakieś pielęgniczki typu kakadu, ramireza? a krewetki zostaną zjedzone przez skalary:P przez pielęgniczki również.
Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Skalary w 126l.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:12:27 18:12 »

Rozumiem, że wysokość to 45 cm (przy 35 to już byłoby ciężko). Jak wspomniano akwarium niezbyt komfortowe dla skalarów bo nieco małe, ale sporo osób trzyma tak do 4 sztuk w podobnym litrażu i wydaje się, że nie ma to drastycznego wpływu na ich kondycję.

Przy dobrym "zalesieniu" akwarium krewetki też mogą być. Skalarom trzeba byłoby wydzielić przód do pływania a tył dość gęsto obsadzić roślinkami, najlepiej drobnolistnymi. Skalary, które są poprawnie karmione po pewnym czasie nie zwracają większej uwagi na dorosłe krewetki więc nie jest tak, e krewetek nie widać. A maluchy się chowają w krzaczkach i część z nich przeżyje.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.
Strony: 1   Do góry