Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Wymiana świetlówki  (Przeczytany 2707 razy)

Dawid089

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Wymiana świetlówki
« dnia: Czerwiec 11, 2013, 19:05:53 19:05 »

Witam. P
Posiadam akwarium z edycji Pearl 60, w zestawie jest oświetlenie zamontowane w fabrycznej pokrywie, świetlówka jaką posiadam to Philips master PL-S 11W/840/2P. Niestety przy takim oświetleniu ciężko powiedzieć o utrzymaniu roślin nie wspominając już o ich rozwoju. Postanowiłem zwiększyć moc świetlówki kupują nową, poszukuję czegoś z wejściem 2- pinowym. W związku z tym że świetlówka jest w obudowie plastikowej, przezroczystej, występuje ograniczenie jej długości, aktualna ma 235 mm, w obudowie jest miejsce na taką do 300 mm. Liczę na pomoc, ewentualnie jakieś namiary, może ktoś także ma zestaw Pearl i borykał się z taki problemem, każda odpowiedz cenna.
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Wymiana świetlówki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:00:33 20:00 »

Nie lepiej po prostu dołożyć światła? Zwykła oprawa na gwint E14 i masz energooszczędne różnej mocy i barwy. Tanio, szybko i skutecznie. U mnie śmiga. Pzdr
Zapisane

Dawid089

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: Wymiana świetlówki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2013, 11:07:52 11:07 »

W sprawie dokładania dodatkowej świetlówki do akwarium - mogę zamontować ją bez oprawy tzn. sama świetlówka. Aktualną mam w plastikowej oprawie co sprawia że nie dochodzi do niej wilgotne powietrze z akwarium. Jaki jest pływ działania skraplającej się wody na tej świetlówce? 
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Wymiana świetlówki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2013, 11:22:21 11:22 »

U mnie są niczym nie osłonięte. Oprawy też z okapu starego przełożone 8) Śmiga to juz dobry rok  i jak dotąd 2 szt mi się spaliły. W żyrandolach też się mi przepalają w mniej więcej podobnym procencie.  W sumie w trzech akwariach mam 4szt.
Zobacz jak jest to zrobione w zwykłych pokrywach do mniejszych akwarii np 25L-- zwykła oprawka ze zwykłą żarówką. pzdr
Zapisane
Strony: 1   Do góry