Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Identyfikacja gatunku  (Przeczytany 5460 razy)

sanders

  • Gość
Identyfikacja gatunku
« dnia: Grudzień 07, 2009, 06:46:43 06:46 »

Proponuję aby w tym wątku wklejać zdjęcia i opisy ryb, których nie możemy zidentyfikować.
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2009, 06:48:36 06:48 »

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale rzecz jasna było robione telefonem. Kupiłem kiedyś kosiarki a wśród nich było coś takiego, kosiarko-podobnego. Wielkością (prawdopodobnie) mniejsze od kosiarki, oczy inne, osadzone jakby wyżej i mniejsze, charakterystyczna obwódka pyszczka, bo w kolorze czerwonym, bledsze ubarwienie, pas przebiegający przez środek szerszy. Uwielbia zjadać zielenice z szyb i jest w tym bezkonkurencyjna. Jeszcze jedną charakterystyczną rzeczą jest to, że gdy włożę rękę do akwarium, to zachowuje się niczym "ryba lekarz" - brzana ssąca, uwielbia "czyścić" moją rękę.
Zapisane

markis

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:33:04 08:33 »

Kosiarka fałszywa - Garra cambodgiensis

Jak dorośnie bywa agresywna dla pobratymców.
Jeżeli zostanie przyzwyczajona do regularnego karmienia bardzo mocno spada zainteresowanie glonami.

pzdr
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:57:47 08:57 »

Cytat: "markis"
Kosiarka fałszywa - Garra cambodgiensis

Jak dorośnie bywa agresywna dla pobratymców.
Jeżeli zostanie przyzwyczajona do regularnego karmienia bardzo mocno spada zainteresowanie glonami.

pzdr

Dzieki Marek. U mnie glonożercy nie dostają dodatkowego pokarmu. Ryba ta jak na razie pływa z Kosiarką właściwą i dostaje od niej po głowie. Według mnie rybka bardzo pożyteczna, dużo bardziej pracowita niż K. właściwa, no i mniejsza.
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 10:38:02 10:38 »

Pytanie brzmi oczywiście co to za rybka:

Rybkę kupiłem jakiś czas temu za symboliczne 2PLN z likwidowanego akwarium, niestety były właściciel nie był w stanie powiedzieć co to jest za gatunek.
Sorry za jakość ale robione telefonem.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 11:13:44 11:13 »

Sandera ja bym "obstawiał" na grubowarga złotopręgiego :oops: ale mogę się mylić,mamy te stwory u siebie też kupione przez przypadek razem z kosiarkami jak miały wielkość 4cm,teraz mają po 10cm i są tak agresywne jak inne grubowargi,czyli tylko do "pobratyńców".

Czarny ta rybka to może być akarka paskowana,ale też nie dam sobie obciąć tego i owego :lol:
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

sanders

  • Gość
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2010, 12:45:54 12:45 »

Cytat: "Czarny87"
Pytanie brzmi oczywiście co to za rybka:

Rybkę kupiłem jakiś czas temu za symboliczne 2PLN z likwidowanego akwarium, niestety były właściciel nie był w stanie powiedzieć co to jest za gatunek.
Sorry za jakość ale robione telefonem.

Słabe zdjęcie, ale jest to prawdopodobnie samiec Akarki Paskowanej (Nannacara anomala).
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2010, 12:47:16 12:47 »

Cytat: "Sławek"
Sandera ja bym "obstawiał" na grubowarga złotopręgiego :oops: ale mogę się mylić,mamy te stwory u siebie też kupione przez przypadek razem z kosiarkami jak miały wielkość 4cm,teraz mają po 10cm i są tak agresywne jak inne grubowargi,czyli tylko do "pobratyńców".

Czarny ta rybka to może być akarka paskowana,ale też nie dam sobie obciąć tego i owego :lol:

Sławek bankowo Kosiarka fałszywa, ale dzięki :)
Zapisane

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2010, 20:23:56 20:23 »

Witam mam takie 3 rybki. Pływają z reguły stadnie jak neonki i są też podobnej wielkości. Są bezbarwne za to świecą im się charakterystycznie oczy (i siostra mówi, że prawdopodobnie od tych świecących oczu miały nazwę).

Na zdjęciach widać porównanie z samcem gupika i samicą. Proszę o podanie nazwy i wybaczcie jakość zdjęć, powinna wystarczyć do identyfikacji wraz z podanym opisem.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:02:40 22:02 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 15:09:30 15:09 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:19:48 22:19 »

dziękuję Rafał, sądząc po zdjęciach w internecie to musi być ta rybka :-)
Zapisane

myslu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 236
Re: Identyfikacja gatunku
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2010, 23:45:49 23:45 »

To napewno te rybki. Dla pewności możesz skontaktowć się z Arsikiem on ma te ryby u siebie.
Zapisane
Strony: 1   Do góry