Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Ikra a ślimaki  (Przeczytany 5622 razy)

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Ikra a ślimaki
« dnia: Marzec 12, 2012, 17:39:25 17:39 »

Jak połączenie ikry i ślimaków wpłynie na tą pierwszą?? Czy zostanie "wszamana"? Udało się komuś z Was odchować coś w małym zbiorniku np. przy ampulariach? A może obecność ślimaków dyskwalifikuje możliwość odchowu młodych rybek? Czekam na Wasze doświadczenia i opinie. pzdr
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: Ikra a ślimaki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2012, 17:48:00 17:48 »

U mnie skalary zrzucają z szyby targnące ślimaki. Szczerze to nie wiem czy one dybią na ikrę, czy może po prostu przechodzą nieopodal... Fakt faktem, iż żaden się jeszcze nie przedarł!
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Ikra a ślimaki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2012, 17:51:10 17:51 »

U mnie skalary zrzucają z szyby targnące ślimaki. Szczerze to nie wiem czy one dybią na ikrę, czy może po prostu przechodzą nieopodal... Fakt faktem, iż żaden się jeszcze nie przedarł!

U mnie podobnie, wężogłowy nie wypuszczają ślimaków z muszelek :P Myślę, że dorosłą ampularia zje ikrę, przynajmniej u mnie jedzą ikrę homara ;)
Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Ikra a ślimaki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2012, 18:48:19 18:48 »

Zazwyczaj pielęgnice i pielęgniczki sobie radzą ze ślimakami takimi jak: ampularia, zatoczki czy rozdętki. Sprawa wygląda gorzej z "helenkami" u mnie borelki radzą sobie z nimi z różnym skutkiem, a mianowicie często ikra jest wszamana przez helenki. One do ikry idą jak czołg mało co je powstrzyma.
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Ikra a ślimaki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2012, 19:14:48 19:14 »

Głównie chodzi mi o ampułki, które mam razem z modrookami. Te drugie widzę, że ładnie się zaczynają zalecać do siebie- może coś tam...
Nic więcej nie mam - tylko zatoczki i świdry jeszcze. Myślę o dołożeniu jeszcze Cambarellus puer 4- 5 szt. pzdr
Zapisane

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Ikra a ślimaki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 19:29:30 19:29 »

Na szał z modroków to bym nie liczył przy ampulariach.
Zapisane

apisto

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
Odp: Ikra a ślimaki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2012, 21:43:25 21:43 »

Jeśli chcesz odchować młode to ważne jest aby pod powierzchnią wody częściowo było trochę gęstego zielska(mech, rogatek, wgłębka). Narybek po wykluciu pływa w powierzchniowej części akwarium. Jeśli ten obszar jest całkiem goły to młode są często zjadane przez dorosłe.
Zapisane
Piotr Mazurek. Hodowla APISTO. Szczecin ul. Henryka Dąbrowskiego 13 tel. 600 37 49 37
https://www.facebook.com/HodowlaApisto?ref=hl

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Ikra a ślimaki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2012, 22:04:42 22:04 »

Dziękuję za wszystkie rady- ampułki dostaną chyba chwilową eksmisję (zobaczymy co z tego wyjdzie). Zbiornik mam dość zarośnięty ale dołożę coś pływającego- najpewniej rogatka. pzdr
Zapisane
Strony: 1   Do góry