Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Glony i inne utrapienia

Nie daję sobie rady z glonami..........

(1/7) > >>

kukis1981:
Witam, mam problem z glonami, po pierwsze na pewno z nazwą więc proszę Was o pomoc.
Wszystko było dobrze aż do momentu kiedy przerwałem podawanie nawozów, od dwóch tygodni je wznowiłem jednak innej firmy i widzę że nie ma żadnej poprawy. Podmiana wody jest częstsza i większa ale też nie pomaga. Nie podaję Co2. Tylko mokro, makro, węgiel w płynie i przy podmianie wody potas.
Proszę o pomoc.......

akwariumdlakazdego:
Brak równowagi w wodzie. Jakie światło i ile? Brak CO2.  Kombinuj metoda prob i błędów i kategorii nawożenia i światła.

kukis1981:
http://www.zoolight.pl/product-pol-1285-AquaLux-LED-150-WHITE-.html Mam jedną taką belkę,  miałem dwie, ale jedną wyciągnąłem bo było zdecydowanie za jasno. Do tego jeszcze mam belkę z dwoma świetlówkami 39W. Świece po 7 godzin dziennie. Może te nawożenie co kupiłem z neta ma również wpływ???? Wiem że nie mam Co2 domyślam się że może to być największy problem, tylko pytanie odstawowe jeżeli zdecyduję się na nie czy zda to egzamin????

xyz:
Małe te fotki, a ja mam wzrok już dość słaby :-)
Ale jak na moje oko to:

Rhodophyta - krasnorosty, szantrasje
Charakterystyka:
brunatno-purpurowe pędzelki porastające wolno rosnące rośliny, kamienie, korzenie, ściany akwarium w pobliżu dna, żwir w rogach akwarium, elementy wyposażenia akwarium (najczęściej wyloty filtra). Osiągają długość do 6 mm, chodź zdarzają się okazy przekraczające 1 cm.
Przyczyny występowania:
- tzw. "stara woda", czyli woda bogata w kwasy organiczne pochodzące z metabolitów ryb i rozkładu roślin (COD).
- przenawożenie żelazem
- bardzo często krasnorosty występują w akwariach z nieodpowiednią filtracją wynikającą z niedostatecznej mocy filtracyjnej (np. sam filtr wewnętrzny na akwarium 150l) lub słabym rozwojem bakterii nitryfikacyjnych w filtrze.
- niedobór CO2 wywołany brakiem dozowania dwutlenku węgla do wody lub słabą cyrkulacją wody w akwariach zasilanych CO2 (za słaby filtr)
- nieodpowiednie parametry wody (zbyt twarda woda)

Zwalczanie:
- 3-4 krotne dawki preparatu "CO2 w płynie" powodują uszkodzenie krasnorostów bez negatywnego wpływu na rośliny i zwierzęta w akwarium
- odlanie wody z akwarium i posmarowanie powierzchni porośniętych przez krasnorosty pędzelkiem nasączonym w preparacie ADA Phyton Git
Czytaj więcej w artykule: zwalczanie krasnorostów przy pomocy preparatu ADA Phyton Git

Zapobieganie:
Regularne podawanie preparatu tzw. "CO2 w płynie" (równolegle z nawożeniem dwutlenkiem węgla w formie gazowej)
Należy monitorować wodę przy pomocy testów COD, informujących o stopniu zanieczyszczenia wody.
Warto wprowadzić do wody dodatkowe szczepy bakterii nitryfikacyjnych oraz zadbać o regularne nawożenie dwutlenkiem węgla
Zmiękczenie wody do podmian poprzez zastosowanie filtra odwróconej osmozy (RO)
Stosowanie lampy UV w systemie ciągłym, która zabija zarodniki glonów rozprzestrzeniające się w wodzie.


Daj większe fotki,
jakie nawozy i ile tego podajesz?

kukis1981:
Jeżeli chodzi o nawozy to zakupiłem je tutaj http://allegro.pl/kompletny-zestaw-nawozow-mikro-makro-co2-mega-i4995087198.html Podeję je według opisu, węgiel w płynie nawet więcej
Przeczytałem ze może być problem z filtracją w swoim 375 litrowym baniaku mam dwa zewnętrzne filtry tetra ex 1200 i jbl green line 901.
Nie mam pojęcia jak mogę wstawić większe fotki, sorki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej