Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Funkcjonowanie akwarium

Glony w akwarium

<< < (2/3) > >>

birdman:
Wybacz armon,ale wymiana podłoża nie ma nic do tego.Mam piasek kwarcowy od zawsze i nie wpływa na to.Tak samo w drugim akwa miałem bazalt czarny i też nic nie było.Amano jak najbardziej,uwielbiają glony.Nitki dzięki nim zwalczyłem.Tak,czy siak każdy ma swoje doświadczenia i racje.I tym się dzielmy. :DTutaj jest też fajny poradnik jak walczyć z glonami http://www.akwa.szczecin.pl/glony-i-inne-utrapienia/poradnik-o-glonach-ze-zdjeciami/

akwariumdlakazdego:

--- Cytat: birdman w Kwiecień 18, 2015, 22:28:24 22:28 ---Możesz też zwiększyć podawanie CO2 w płynie.Nie używaj chemii do zwalczania glonów,bo możesz tylko pogorszyć.
--- Koniec cytatu ---

Sam sobie przeczysz;-)

Ada:
Witam.Dzięki za rady.Chyba najlepszym "złotym środkiem" to rzeczywiście gąbka i żyletka.Co do podłoża to od dłuższego
czasu planuję wymienić i w najbliższych dniach to zrobię.Światło także.Co do chemii nigdy jej nie stosowałem,kojarzy
mi się z pływającą rybką do góry brzuchem.Krewetki to też chyba przy bocjach nie za dobry pomysł,choć moje bocje
pogardziły helenkami.Bardziej zamiast krewetek myślę nad ślimakiem glonożernym.Ślimak problemu nie naprawi ale
chociaż ograniczy rozwój glonów plus gąbeczka i żyletka.
Pozdro.

akwariumdlakazdego:
Lepszym pomysłem będą rybki typu otosek/kosiarka.

birdman:
Akwariumdlakazdego chodziło mi o preparaty typu algumin.Wiem,że CO2 to też chemia.Przedawkowanie tego niczym nie grozi ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej