Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: moje 54.  (Przeczytany 4055 razy)

maciekmaniaq

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 129
moje 54.
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 18:58:49 18:58 »

wymiary:60x30x30 profil
* Akwarium :54l Profil[/size]* Filtracja :haelia bt400* Oświetlenie : 1x 15W(jeżeli nie bedzie większego baniaka będzie dodatkowe oświetlenie;))* Ogrzewanie : haelia 50W* Podłoże : piasek + resztki bazaltu* Dekoracje : kamienie+łupek kokosa* Inny sprzęt : pokrywa:P* Parametry wody : nie znam w planach testy* Nawożenie : brak(prawdopodobnie dojdzie co2)* Flora :mały heniek, sagitara(konkretnie nie wiem) zwartka jakaś i chyba nurzaniec +pistia(chyba) i coś jeszcze co pływa po powierchni * Fauna : krewetki x? gupik x13 atya gabonesis x1* Opis zbiornika :po restarcie w zeszłym roku około listopada ewentualne dosypanie podłoża jakieś roślinki. mieszkają w nim ciągle od restartu gupiki w ilość większej lub mniejszej(ostatnio mniejszej).



filtracja:haelia bt-400
oświetlenie:świetlówka 15w
ogrzewanie:grzałka z termostatem haelia 50w
podłoże:czarny bazalt+biogrunt
dekoracje:dragon stone
inny sprzęt:pokrywa,tło czarne, termometry
parametry wody: nie znam.
nawożenie:Planta Activ mikro+makro
flora: nie znam się za bardzo. ale z tego co wiem to mam tam dużego heńka i mchu.
Fauna:ślimaki, atya, mieczyki x5, neony inessa x3, razbory klinowe x2,(wiem że za mało jak na neony i razbory.ale niedługo dokupię więcej) brzanki pięciopręgie x2. A i glonojady x4(w tym 2 albinosy).
Zbiornik funkcjonuje od marca. No i mam trochę problem z szybami bo robią się zielone.
zdjęcia dodam oddzielnie bo cóś nie idzie razem


edit: wrzucilem info odnosnie zawartosci baniaka (Pawel)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 20:43:48 20:43 wysłana przez Pawel »
Zapisane

maciekmaniaq

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 129
Odp: moje 54.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2010, 19:22:54 19:22 »

fotki akwa
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: moje 54.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:11:24 08:11 »

Cytuj
Fauna:ślimaki, atya, mieczyki x5, neony inessa x3, razbory klinowe x2,(wiem że za mało jak na neony i razbory.ale niedługo dokupię więcej) brzanki pięciopręgie x2. A i glonojady x4(w tym 2 albinosy).

Że co proszę? Obsada to tragedia większość ryb powinna zostać oddana bo się zamęczą w tej klitce.

Mieczyki potrzebują przynajmniej 100 litrów
Neony mogą yć jednak ławica 10-12 sztuk i nic poza nimi na ten litraż
Razbory do oddania lub ławice 10sztuk zamiast neonów
Brzanki do oddania
A te jak piszesz glonojady to zbrojniki niebieskie które wymagają przynajnmiej 100-120 litrowego akwa.

Cytuj
Zbiornik funkcjonuje od marca. No i mam trochę problem z szybami bo robią się zielone.

Na bank przyczyną glonów jest potężne przerybienie i może też za duże ilości nawozów.Powinieneś zrobić tak

Oddać praktycznie wszystkie rybki i zdecydować się na jeden gatunek np.neonki tak z 10-12sztuk do nich może z 7 kirysków pigmejków.A i kup testy to konieczność jeśli się chce mieć zdrowe ryby i rośliny.
Zapisane
hakuna matata :)

maciekmaniaq

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 129
Odp: moje 54.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 20:25:43 20:25 »

ehh pod długim czasie pokaże je znowu może tym razem lepiej bedzie ;D
* Akwarium :54l Profil
* Filtracja :haelia bt400
* Oświetlenie : 1x 15W(jeżeli nie bedzie większego baniaka będzie dodatkowe oświetlenie;))
* Ogrzewanie : haelia 50W
* Podłoże : piasek + resztki bazaltu
* Dekoracje : kamienie+łupek kokosa
* Inny sprzęt : pokrywa:P
* Parametry wody : nie znam w planach testy
* Nawożenie : brak(prawdopodobnie dojdzie co2)
* Flora :mały heniek, sagitara(konkretnie nie wiem):P zwartka jakaś i chyba nurzaniec +pistia(chyba) i coś jeszcze co pływa po powierchni
* Fauna : krewetki x? gupik x13 atya gabonesis x1
* Opis zbiornika :po restarcie w zeszłym roku około listopada ewentualne dosypanie podłoża jakieś roślinki. mieszkają w nim ciągle od restartu gupiki w ilość większej lub mniejszej(ostatnio mniejszej).
http://imageshack.us/photo/my-images/265/dscn0265r.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/651/dscn0259q.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/847/dscn0257r.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/41/dscn0269w.jpg/
 więcej zdjęć jtr;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 21:09:51 21:09 wysłana przez maciekmaniaq »
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: moje 54.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:28:32 16:28 »

No troche mało widać na tych fotach :( dałbyś jakieś zdjęcie całości- chyba, że te ostatnie to całość. Te maczugi herkulesa jakoś niezbyt pasują... Po za tym spoko :D Fajnie że rozsądnie trzymasz ryby -- bez zbędnego tłoku-- plus dla Ciebie. pzdr i czekam na lepsze foty
Zapisane

maciekmaniaq

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 129
Odp: moje 54.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 17:12:03 17:12 »

jak naucze sie robic zdjęcia to będą lepsze:PP mi właśnie jakoś bardziej te maczugi sie podobają jak leżące:P
Zapisane

maciekmaniaq

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 129
Odp: moje 54.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2012, 11:32:38 11:32 »









Ostatnio doszła kaskada i wczoraj 10 neonek:) a gupiki jak to gupiki sie mnożą na potęge:P więc niedługo powstanie dział na giełdzie:) przybyło o kilka roślin mam nadzieję że będzie ich jeszcze więcej:P za tą pokrywe sorry:P ale jakoś nie chce mi się jej ciąć ;D a atya prawdopodobnie znów w filtrze bo nie widze jej w akwarium :P
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: moje 54.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2012, 11:57:52 11:57 »

Rzeczywiście pogięta ta Twoja kreweta  ;) pzdr
Zapisane
Strony: 1   Do góry