Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Start Iwagumi 60x30x36cm 64L  (Przeczytany 11573 razy)

Michał

  • Gość
Odp: Start Iwagumi 60x30x36cm 64L
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2011, 20:15:55 20:15 »

Witam,
Chciałbym przedstawić dalsze losy baniaczka postawionego parę miesięcy temu.
Na wstępie chciałem przedstawić stan kamieni, które swojego czasu miały na sobie masę krasnali. Na chwilę obecną glonów praktycznie nie ma. Co robiłem? - nic nie robiłem, same z biegiem czasu zjaśniały, a resztą zajęły się krewetki.

Ze względu na bardzo szybki rozrost glosi i atak dziwnego pasożyta przypominającego wgłębkę musiałem ją wyeliminować i trochę przerobić dno :)
W zamian zasadziłem małego heńka z masty in vitro w żelu. Między kamienie dodałem tenellusa.

Wywaliłem również dyfuzor Aqua artu i zastąpiłem go dyfuzorem ADA Do!aqua Music Glass 30D - naprawdę lepsza dyfuzja gazu i nawet jak jest bardziej zagloniony wydobywa się z niego gaz w formie pyłu, a nie dużych bąbli jak w przypadku aqua artu.
Dodałem również jeszcze jedną belkę ze świetlówką Arcadia Plant Pro 24W.
Także teraz jest ogółem:  3 x 24W T5 - 2x Plant Pro Arcadia + 1x Aqua Medic Plant Grow





Nawożenie:
Potas Bright K ADA codziennie
Mikroelementy STEP 2 - 3 razy w tygodniu
ADA Special Light- 3 razy w tygodniu
ADA Green Bacter - przy podmiankach
ADA Green Gain - przy podmiankach
ADA Phyton Git - przy podmiankach

Co2 - 2b/s

Pozdrawiam,
Michał

Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Start Iwagumi 60x30x36cm 64L
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2011, 21:17:06 21:17 »


Ze względu na bardzo szybki rozrost glosi i atak dziwnego pasożyta przypominającego wgłębkę

Jak ktos znajdzie sposob na pozbycie sie wgłebki przerastajacej wszelakie zielsko w ktorej moze sie zakotwiczyc , powinni dac Nobla.
Sam mam to dziadostwo i jedynie przy podmiankach wyskubuje ile sie da lecz i tak kazdy oderwany kawałeczek potrafi odtworzyc kepe  :-[
Sam myslałem ze po restarcie sie tego pozbede lecz prozne moje nadzieje.
Daj znac czy wgłebka ci sie pojawia znowu , ja juz nigdy wiecej tego dziadostwa do akwarium nie wsadze  >:(
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

кяєт89

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 181
Odp: Start Iwagumi 60x30x36cm 64L
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2011, 21:28:11 21:28 »

Brakuje mi tutaj trzeciego planu. Jakoś tak zbyt pusto i "sterylnie" Nie podoba mi się w tym miejscu Eleocharis vivipara. Może dlatego że jest taki "osamotniony'
W lewym rogu dałbym jakąś gęstą kępę roślin, może didiplis.
Za to na duży plus trawniczek z henia. Dla mnie bomba, szkoda że w mojej kostce nie chce tak rosnąć  :P
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Start Iwagumi 60x30x36cm 64L
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2011, 22:18:47 22:18 »

Alw to jest własnie aranzacja w stylu Iwagumi czyli kamienie i minimum gatunkow roslin  ;)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Michał

  • Gość
Odp: Start Iwagumi 60x30x36cm 64L
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:23:56 15:23 »

Adriaco, właśnie w tym jest problem, że te cholerstwo się ciągle na nowo rozrasta. Prawdopodobnie zainfekowane są tym rośliny i w jakiś sposób ciągle powstają nowe zarodniki. Czyli trzeba ciągle kontrolować stan dna i na bieżąco wyrywać szkodnika.
Napisałem, że to jest pasożyt ponieważ to przypomina wgłębkę, ale nią nie jest. W szczególności, że w tym zbiorniku nie miałem nigdy wgłębki. Musiałem to przynieść z roślinami albo z rybami - ale w jaki sposób to nie wiem.
Wgłębka pływa na powierzchni, natomiast nawet jak te cholerstwo oderwiesz od dna to znowu opada.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Start Iwagumi 60x30x36cm 64L
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2011, 21:31:35 21:31 »

Jest to inna odmiana wgłebki wodnej zachowuje sie jak Plecha i nawet jest lekko przezroczysta i tonie , podejrzewam że ze wzgledu na zaburzony proces fotosyntezy nie wytwarza tyle tlenu co zwykła wgłebka.
Ja po restarcie rosliny jedna po drugiej płukałem i ogladałem lecz i tak przeniosłem to z małym henkiem.  >:( >:( >:(
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: « 1 2   Do góry