Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu

Autor Wątek: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)  (Przeczytany 13134 razy)

Jan

  • Gość
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2014, 00:03:12 00:03 »

Co by się u mnie sprawdziło?
-Cryptocoryne parva
-Lomariopsis lineata
-Cladophora aegagropila
-siekane mchy
Zapisane

Gawlinho

  • Gość
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2014, 07:48:35 07:48 »

Lomariopsis bym nie dawał bo cieżko sprawić aby sie uformował w taki "pożądany" trawnik.
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:56:13 20:56 »

Na razie w akwarium wszystko zapowiada się dobrze, rośliny w dobrym stanie a heńki (obydwa) mają nowe listki z czego bardzo się cieszę - mam nadzieję, że to nie jest tylko chwilowy postęp :) Zrobiłam rozeznanie w świetlówkach ledowych ale jeszcze się wstrzymam - zobaczę co się będzie działo :) Czasu mam sporo bo w akwarium nic jeszcze nie ruszyło  - póki co NO2 i NO3 na poziomie zerowym.  Cierpliwość nie jest moją mocną stroną :)
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2014, 19:13:44 19:13 »

Póki co nie będę chyba potrzebowała innych roślin, mały heniek wygląda coraz lepiej, ponikło rośnie w oczach (póki co w górę ale dobre i to) :D

No i mimo braku CO2 mały heniek bąbelkuje :) zresztą nie tylko heniek :)
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]

Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2014, 19:38:26 19:38 »

Załączniki nie wskoczyły, więc jeszcze raz:
[attachimg=1]

[attachimg=2]
Zapisane

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2014, 20:26:30 20:26 »

zamierzam wystartować z 112l bez CO2 i na początku 2x24W.. uważnie będę obserwował u Ciebie małego heńka bo też mi się marzy w akwa.. do tej pory zawsze mi znikał po czasie.. trzymam kciuki
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 14, 2014, 20:36:58 20:36 »

Kciuki się przydadzą :) Mam nadzieję, że się uda - bąbelki to dobry znak - myślałam, ze bez CO2 ich nie uświadczę :) a tu niespodzianka :)
Zapisane

Doktor Zibior

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 350
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2014, 07:47:59 07:47 »

Możesz dać zdjęcie z lekkiej oddali całego baniaczka.
Nie wieżę, że nie masz gdzie wcisnąć małej butli do CO2 ;D (nawet taka 1 Kg by starczyła).

AAAA.... jeszcze poproszę zdjęcie wnętrza pokrywy, jestem niedowiarkiem, zapewne da się wcisną jaką świetlówkę :D
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2014, 13:55:37 13:55 »

Cytuj
Możesz dać zdjęcie z lekkiej oddali całego baniaczka.
Nie wieżę, że nie masz gdzie wcisnąć małej butli do CO2 ;D (nawet taka 1 Kg by starczyła).
uparciuch :D oto zdjęcia - akwarium jest tak zrobione by można je było oglądać z 3 stron - wszystkie strony są tak samo ważne. Fotka dla niedowiarka :D

[attachimg=1]

Cytuj
AAAA.... jeszcze poproszę zdjęcie wnętrza pokrywy, jestem niedowiarkiem, zapewne da się wcisną jaką świetlówkę :D
To zdjęcia otwartej pokrywy - te plastikowe części są dość miękkie i jeśli już to można przykleić jakieś ledy - normalna świetlówka z osprzętem będzie zbyt ciężka (pomijając fakt zablokowania sobie dostępu do akwarium i klapki do karmienia rybek :) ) Cały rant pokrywy jest na stałe połączony ze szkłem - ruchome są tylko te 2 "skrzydła" pokrywy i belka środkowa, na której zamocowane są świetlówki

Widok z góry

[attachimg=2]


Widok z boku

[attachimg=3]
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 15, 2014, 19:45:52 19:45 »

Bomba! :)
jak tak dalej pojdzie to zaczniemy znow organizowac konkursy na akwarium miesiaca... :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Doktor Zibior

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 350
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2014, 07:16:27 07:16 »

Uhuhu.....
Toć tam miejsca w tej pokrywie od .... liku :D
Sprawa prosta i łatwa i przyjemna.
2 x 24 na oprawkach bryzgoszczelnych + statecznik na zewnątrz we wnękach na winko :D, zawieszone na aluminiowym profilu przymocowanym do boków pokrywy, pięć minut roboty ....YEAH !!!!

Będzie się świecić jak .... powinno .

Co do butli CeŁo 2,
opcja 1 . pod akwarium masz jak mniemam szafeczkę. Do szafeczki butla, z szafeczki wychodzi tylko silikonowy wężyk do szklanego dyfuzora umieszczonego w aqua.


opcja 2. mała butla 0,5 kg powinna się zmieści w przegródce na winko, butla nie większa od butelki czerwonego ;) i toż samo co w opcji 1. silikonowy wężyk i szklany dyfuzor ;)

skrobnięte tak nieśmiało bo w sumie to się nie znam :D
Zapisane

Doktor Zibior

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 350
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2014, 07:20:08 07:20 »

Cytuj
uparciuch :D oto zdjęcia

No wiesz, ten rocznik tak ma :D
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2014, 10:23:36 10:23 »

Cytat: Pawel
Bomba! :)
jak tak dalej pojdzie to zaczniemy znow organizowac konkursy na akwarium miesiaca... :)

Dzięki :D

Cytuj
Cytat: Agata
uparciuch :D oto zdjęcia

No wiesz, ten rocznik tak ma :D

Nie sposób się z tym nie zgodzić  ;D

Cytat: Doktor Zibior
Uhuhu.....
Toć tam miejsca w tej pokrywie od .... liku :D
Sprawa prosta i łatwa i przyjemna.
2 x 24 na oprawkach bryzgoszczelnych + statecznik na zewnątrz we wnękach na winko :D, zawieszone na aluminiowym profilu przymocowanym do boków pokrywy, pięć minut roboty ....YEAH !!!!
yyyyyyyyyyyyyyyyyy to teraz poproszę wersję uproszczoną dla blondynki  :o
Tak bym mogła to zamontować na 1 klapce bo drugą klapkę mam zamiar nadal otwierać - choćby po to by nakarmić rybki :) lub zrobić cokolwiek w akwarium. Masz może jakieś zdjęcie takiego rozwiązania?

Cytat: Doktor Zibior
Co do butli CeŁo 2,
opcja 1 . pod akwarium masz jak mniemam szafeczkę. Do szafeczki butla, z szafeczki wychodzi tylko silikonowy wężyk do szklanego dyfuzora umieszczonego w aqua.
opcja 2. mała butla 0,5 kg powinna się zmieści w przegródce na winko, butla nie większa od butelki czerwonego ;) i toż samo co w opcji 1. silikonowy wężyk i szklany dyfuzor ;)

skrobnięte tak nieśmiało bo w sumie to się nie znam :D

Myślałam o tym - mała butla wielkości standardowej butelki do wina się zmieści o ile może leżeć (większe butelki odpadają bo wystają za szafkę i blokują szuflady w szafce która stoi bod kątem 90stopni do barku- wredne martini już się nie mieści) ale przecież butla, wężyk i dyfuzor to nie wszystko - jeszcze zegary, elektrozawór i cała reszta już niekoniecznie się zmieści a osobiście lubię swoje rybki i wolałabym im nie zrobić komory gazowej. Chyba, że jest jakiś bezpieczny sposób.

Czy to, że heniek bąbelkuje i widać, że rośnie nie jest objawem, ze mu dobrze nawet bez CO2?



Zapisane

Doktor Zibior

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 350
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2014, 12:04:28 12:04 »

Cytuj
yyyyyyyyyyyyyyyyyy to teraz poproszę wersję uproszczoną dla blondynki  :o
NIE. nie, nie....zanabywamy kątownik (czy jak to tam nazwać) ameliniowy w ciasnejramie np: kwadrat 1x1 i przycinamy na szerokość pokrywy. Do tegoż montujemy na nierdzewki odbłyśnik i uchwyty do świetlówki. Na bokach pokrywy montujemy po jednym kątowniku w kształcie litery L na czym opieramy boki naszego stworzonego uchwytu do świetlówki.
Jedną świetlówkę montujemy pod jedną klapką, drugą analogicznie pod drugą. + takiego rozwiązania : w pełni mobilne  świetlówki, które możesz przesunąć jak wkładasz łapki do akwarium i nie naruszone klapki pokrywy.

Cytuj
jeszcze zegary, elektrozawór i cała reszta już niekonieczni
Elektrozawór, zbędnym wydatkiem jest, możesz podawać CeŁo2 24h/ dobę.
Co do zegarów, można fajne malutkie, zgrabniutkie, estetyczne chromowane zanabyć co oczy cieszyć będą .
Np. takie http://www.aquariumsklep.pl/reduktor-q-pneumatic-z-dwoma-zegarami-p6518.html
Takie mam i se chwalę :)

Cytuj
Czy to, że heniek bąbelkuje i widać, że rośnie nie jest objawem, ze mu dobrze nawet bez CO2?
Heniek mały chimeryczną rośliną jest. Dzisiaj rośnie, jutro się rozpuści. Przerabiałem już wszystkie scenariusze z małym, zapuściłem go nawet do grubości dobrych 5 cm, nawet przy mocnym świetle i wiadrze nawozów potrafił mi zniknąć, co bardzo mnie denerwowało.

Cytuj
wredne martini już się nie mieści
Jak się nie mieści to wypijemy :D

Miszczem painta nie jestem, ale może to trochę zobrazuje mój tok myślenia



http://allegro.pl/nowa-butla-co2-0-5-kg-pelna-podstawka-i3814068554.html


Mała butla ma średnicę 6 cm i długość 41 cm, czyli jedna butelczyna od czerwonego wina :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2014, 12:22:08 12:22 wysłana przez Pawel »
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2014, 08:59:42 08:59 »

Nie chodziło mi o inną wersję tylko o przedstawienie istniejącej właśnie w takiej formie  ;D zrozumiałej dla "nieelektryka" -

WIELKIE DZIĘKI za rady i przepis na oświetlenie -  teraz już prawie wiem jak to zrobić. Tylko po proszę jeszcze o podpowiedź odn statecznika - co od niego odchodzi i co do niego dochodzi - jakieś specjalne kable? (wtyczka do kontaktu podłączona do statecznika a od statecznika jakiś kabel do oprawek? dobrze rozumuję? te kable się jakoś lutuje czy mają wtyczki?).

Jak będę miała chwilę to na pewno pobawię się z tym oświetleniem -i jeszcze pewnie będę was dręczyła pytaniami ale z butlą jeszcze się trochę wstrzymam. Plus, że sama butla się zmieści, minus reszta niekoniecznie się zmieści do tego samo ryzyko użytkowania butli i np jej rozszczelnienia mnie niepokoi. Tak czy inaczej jest to trucizna. (carbo zresztą podobnie). U mnie wężyk do wysokości 1,5 metra musiałby być dodatkowo w grubej plastikowej obudowie, by nic takowego wężyka nie przegryzło  i nas nie potruło CO2. (a jak się okazało wszystkie rurki silikonowe pyszne są i cudownie się je gryzie  >:( kable zresztą też )
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry