Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu

Autor Wątek: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)  (Przeczytany 13137 razy)

Xbet

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 92
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 26, 2014, 17:47:38 17:47 »

Co do karmienia to staraj się dawać mało tak żeby wszystko zjadły i nic nie opadło na dół..
Ja karmie rybki raz dziennie mała porcją a w weekend robię jeden dzień przerwy od karmienia.. Ryba lubi być głodna :)

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 10, 2014, 08:53:02 08:53 »

Rybki karmione są teraz oszczędniej, zielenice niestety nadal na szybach (i nie tylko), ale jest w miarę ok.

Kilka tygodni temu zakupiłam kolejne krewetki (yellowki, crystale) no i atya gabonensis. Po wpuszczeniu do akwarium atya dziwnie się zachowywała - myślałam, ze za krótko przyzwyczajała się do nowej wody - no i widziałam ją tylko pierwszego dnia tuż po wpuszczeniu wiec założyłam, że nie przeżyła aklimatyzacji - a tu psikus - kilka dni temu patrzę -- a ta sobie w krzakach filtruje. Póki co strasznie to to płochliwe ale niedługo doczeka się towarzystwa więc może w grupie będzie odważniejsza. Ostatnio u młodszego zbrojnika weloniastego zauważyłam mini kolce - a już myślałam, ze mam dwie samice i trzeba będzie poszukiwać samca a to to małe chyba jednak będzie samcem :)

Co do akwarium to heniek zarósł połowę zbiornika, więc trzeba było przyciąć - ku niezadowoleniu krewet i raków :)

No i oczywiście król akwarium - ślimak
[attachimg=1]

Fajnie się to porównuje do początków akwarium
[attachimg=2]
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2014, 12:01:43 12:01 »

Mała aktualizacja: Heniek zdominował akwarium ale nie na długo, za jakiś miesiąc będą generalne porządki w akwarium, ostra przycinka i w końcu trzeba coś zrobić z tą lewą stroną, by wyglądała porządnie
[attachimg=1]

Jeden plus - czasami atya gabonensis wychodzi na żer (niestety "czasami" oznacza to, że widzę ją może raz na trzy tygodnie)
No ale udało się zrobić filmik ze śmieciarką w roli głównej :) :


I kolejny plus - młodszemu ze zbrojników weloniastych zaczynają rosnąć kolce :D a już myślałam, że mam dwie samice :D
Zapisane

cyberkill

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Przyłącza wodno-kanalizacyjne
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 09, 2014, 21:33:55 21:33 »

Super baniak.....

Z ponikło zrezygnowałeś? U mnie ruszyło przy oświetleniu 1 w/litr :P


Tak czytam i widzę, że nie masz CO2 ze względu na miejsce....

A myślałeś o CO2 w żelu? Sam stosuje rozwiązanie firmy Dennerle i sobie chwalę.

Tu masz linkę do zestawu - http://www.sklepdennerle.pl/pl/p/DENNERLE-BIO-120-Profesjonalny-Zestaw-CO2-zelowy/528

Butla mała - jak cola 0,5 litra - a wystarcza na jakieś 2 mc-e :) Koszt wymiany butli to 35 zł.
Butla wygląda tak - http://www.sklepdennerle.pl/pl/p/DENNERLE-zapasowa-butla-zelowa/237

Szczerze polecam !!!
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2014, 22:06:02 22:06 »

Nie mam obecnie takiej potrzeby :) Nie nawożę, nie dodaję CO2, oświetlenie zostało to, co było i to mi pasuje. Na początku chciałam kombinować z dodatkowym oświetleniem, nawozami itd.  Bez sensu - tylko glonów się nabawiłam. Od trzech miesięcy nic nie dodaję, w nic się nie bawię a akwarium ma się dużo lepiej. Roślinki mają się bardzo dobrze, z ponikła zrezygnowałam, mały heniek się poddał, ale reszta ma się świetnie (czerwone też)  Nie chce się bawić CO2, nie potrzebuję go obecnie do szczęścia :)

A jeśli chodzi o dużego heńka, to codziennie, po 2-3 godzinach od włączenia światła mam taki widok :) Nie sądzę, by mu czegoś brakowało, zwłaszcza, ze rośnie jak wściekły :)

Zapisane

Teuphel

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 128
  • Użytkownik zbanowany
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 10, 2014, 16:27:00 16:27 »

EXTRA i podoba mi się że to wszystko bez nawozów idzie.
Zapisane
jak nie mają za co wsadzić, to wsadzają za to że nie maja za co

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 26, 2014, 20:10:35 20:10 »

Duży heniek całkiem zarósł akwarium - musiałam poczekać aż stworzy pełny trawniczek - dzisiaj po bardzo ostrej przycince: efekt jest następujący:


[attachimg=1]
Zapisane

Xbet

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 92
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 28, 2014, 17:05:53 17:05 »

Jak się tam ma zbiorniczek?:)

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 16, 2014, 11:01:56 11:01 »

Zbiorniczek ma się dobrze - obecnie trochę zaczął zarastać i błaga o przycinkę, ale molinezje niedługo rodzą i niech maluchy mają się gdzie schować zanim je wyłowię do kotnika :)    Potem będzie ostra przycinka :)

Z rzeczy niemiłych:  Tylomelanie skutecznie dewastują mi rośliny  ::)  i mimo, że bardzo lubię te ślimaki, ostatnio zastanawiam się nad oddaniem większości z nich. Tylko rośliny drobnolistne i anubias są przy nich bezpieczne.


A szkiełko chwilowo wygląda tak:
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
Zapisane

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 16, 2014, 13:17:02 13:17 »

ładny przejrzysty zbiorniczek, zielenina na +  ;)
Zapisane

Gawlinho

  • Gość
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 16, 2014, 13:42:26 13:42 »

Heniek robi robotę:-)  fajnie wygląda ta wyższa partia. Nie myslalas aby "zapuscic" więcej henia z tylu?
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 16, 2014, 15:20:35 15:20 »

Po tygodniu będzie już sięgał powierzchni a co do "zapuszczenia" heńka z tyłu to problemem jest to, że to akwarium nie ma tyłu 8) . Ma trzy przody, a prawy bok stanowi jedyny tył :)
Zapisane

Gawlinho

  • Gość
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 16, 2014, 16:07:53 16:07 »

Po tygodniu będzie już sięgał powierzchni a co do "zapuszczenia" heńka z tyłu to problemem jest to, że to akwarium nie ma tyłu 8) . Ma trzy przody, a prawy bok stanowi jedyny tył :)

Ma przód:-)  zdjęcia nawet zawsze robisz z tej samej strony. Wystrój również jest ukierunkowany w stronę która widzimy:-)
Zapisane

Rajani

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 219
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 16, 2014, 16:31:03 16:31 »

fakt Gawlinho tak jakoś wyszło, ale mimo wszystko chce widzieć ryby od strony stołu również i denerwuje mnie, że powstało tam coś w stylu tyłu akwarium. No niestety trudno zrobić akwarium z równoważnymi przodami i by jeszcze wyglądało w miarę porządnie :)  Łatwiej by było gdybym miała miejsce na szerszy i duuuuuużo większy zbiornik. Ehhhh akwarystyka uzależnia  ;)
Zapisane

Gawlinho

  • Gość
Odp: 112 litrowe szkiełko RAJANI :)
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 16, 2014, 16:40:39 16:40 »

Tak czy siak ładny ustabilizowany zbiornik. Z chęcią za jakiś czas odkupił bym tego henia trochę.
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry