Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Kilka pytan o zbrojnika i skalara  (Przeczytany 4292 razy)

sailent

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 295
Kilka pytan o zbrojnika i skalara
« dnia: Listopad 16, 2011, 13:20:53 13:20 »

No wiec nie wiem czy to normalne u zbrojników wiec postanowiłem się poradzić :D. Mam 3 zbrojniki od jakiś 2 tygodni, na początku wszystkie miały identyczne barwy ale teraz z dnia na dzień widzę że jeden osobnik zdecydowanie się wybielił. Całe ciało z ciemno zielonego stało się jakby jasno zielone a kropki na ciele z zielonych stały się śnieżno białe. Daje foto najlepsze jakie udało mi się zrobić :( rozmazane ale dokładnie widać różnice między 2 osobnikami).




Drugie pytanie dotyczy skalarów. Mam je kilka dni 4-5 jak je przywiozłem były blade jak księżyc no ale już się jako tako wybarwiły a dziś jeszcze zauważyłem u kilku osobników tak jakby czerwoną cienką kreskę pod płetwą grzbietową idącą od głowy do ogona. Trochę to widać na fotce ale lepszego ujęcia nie dałem rady zrobić. To dalszy etap wybarwiania czy coś złego się dzieje.



Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Kilka pytan o zbrojnika i skalara
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 16:32:23 16:32 »

Z tego co sie orientuje ryby dosc czesto potrafia nieznacznie zmieniac ubarwienie ze wzgledu na stres , tarlo , ustalanie hierarhi w stadzie , badz po prostu taki maja dzien , to na temat glonojadow .

U skalarow widoczny jest po prostu rdzen kregowy.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Gregor SZC

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 794
  • ...and justice for all.
Odp: Kilka pytan o zbrojnika i skalara
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 17:03:51 17:03 »

Z tego co sie orientuje ryby dosc czesto potrafia nieznacznie zmieniac ubarwienie ze wzgledu na stres , tarlo , ustalanie hierarhi w stadzie , badz po prostu taki maja dzien , to na temat glonojadow .

U skalarow widoczny jest po prostu rdzen kregowy.

Zwłaszcza u skalarów. U moich to norma .Ten który jest najniżej w hierarchii jest bladziutki i ciągle przeganiany natomiast przywódca dumny jak paw i pięknie wybarwiony.
Zapisane
Strony: 1   Do góry