Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Bimbrownia  (Przeczytany 8074 razy)

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Re: Bimbrownia
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:34:33 19:34 »

Jak większość z was też zaczynałem od bimbrowni przy dozowaniu CO2

Podaję mój sposób na połączenie korka z rurką silikonową by była zachowana szczelność:



Warunek że rurka musi być silikonowa taka mleczno biała i o miękkich, grubszych ściankach.

Jako zatyczkę można użyć wylewki, kórą można znaleźć na każdej buteleczce z preparatami akwarystycznymi, przykład:



W korku należy wykonać równy otwór, o średnicy nieco mniejszej niż średnica wężyka. Po przetknięciu wężyka przez otwór od spodu korka wiskamy zatyczkę kekko pociągamy za wężyk i po robocie.

Ciśnienie panujące wewnątrz butelki będzie nam tylko pomagać przy uszczelnieniu.

Pzdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 15:47:36 15:47 wysłana przez mario_k3 »
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Bimbrownia
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:03:37 21:03 »

Panowie wystarczy zestaw do kroplowki butelka po napoju gazowanym 1,5L i mamy super bimbrownie Wystarczy zrobic niewielki otworek w nakretce ok 3mm i wcisnac na siłe zestaw , na drugi koniec gdzie powinna byc igła idealnie pasuje wezyk od CO2 lub napowietrzacza
Napełniajac woda mamy licznik babelkow zreszta w bimbrowniach mało potrzebny bo i tak dajemy ile wlezie a w sumie to co wyleci  :mrgreen:
 
Ja takich uzywałem i sprawowała sie rewelacyjnie wzgledem szczelnosci  :mrgreen:
Miłej zabawy i uwaga na Dzielnicowego  :lol:
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: « 1 2   Do góry