Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: SS Hinomaru nowy zakup  (Przeczytany 4062 razy)

ciociababcia

  • Gość
SS Hinomaru nowy zakup
« dnia: Październik 16, 2010, 22:43:28 22:43 »

No i trafiły do nas,troszkę zwlekaliśmy z kupieniem tych krewewtek ,ale teraz już wreszcie są,następne w planach :D
Kilka fotek,dodam tylko że zdjęcia zrobione są pół godziny po wpuszczeniu krewetek do akwrium,więc jeszcze nie do końca mają kolorek jaki powinny osiągnąć,mimo to moim zdaniem prezentują się już ładnie.
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: SS Hinomaru nowy zakup
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2010, 10:30:10 10:30 »

Chciał bym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami  pod względem rozrodu krwewtek.
Piszę to w tym wątku bo tyczy się to właśnie krewetek Hinomaru ;D
W sobotę wieczorkiem siadłem sobie przed zbiorniczkiem z Hino,jedna z noszących jaja samic przyjęła dziwną pozycję,chyba większość z nas wie jak krewetki czyszczą pancerzyk chitynowy,jak "mieszają"jaja czy wreszcie jak czyszczą sobie kończyny.
Ta jedna samica wyglądała całkiem inaczej,a mianowicie,tak jak by sie w sobie skurczyła ???boki rozszerzone w przesadny sposób.
Taki wygląd samicy przyśpieszył moją obserwację przez szkło powiększające.
Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem pod spodem na pleopodach maleństwo,całkowicie wykształcone i bladziutkie ;)Samica "oparła"jeden z płatów pleopodów na piasku i maleństwo zeszło sobie opierając się na podłożu pierwsza parą kończyn,samica szybkim odskokiem do tyłu(jedyne 0,5 cm ) pozostawiła maleństwo na podłożu i oddaliła się w inne miejsce.
Maleńka krewetka przez jakiś czas siedziała bez ruchu a następnie skokami odpłyneła w mchy.
Nie wiem ile osób coś takiego zaobserwowało ale jest to naprawdę wspaniały widok i warty późniejszego bólu oczu ;D
Jak przerzucę zdjęcia maleństw z aparatu to je wkleję w wątku.
Polecam wszystkim kupić sobie szkła powiększające,można naprawdę wiele więcej zobaczyć ;D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: SS Hinomaru nowy zakup
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2010, 10:49:30 10:49 »

Czyli jednym słowem - byłes przy porodzie :)

ps. krewecie bardzo ładne , oby się  dużo mnożyły :)
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: SS Hinomaru nowy zakup
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2010, 11:14:51 11:14 »

Kasiu widok jak .... nie wiem co ;D
Dziś jest 4 doba młodych,pierwsze najgorsze dni mają już za sobą teraz 7-8 doba,jak to przetrzymają to powinno być już z górki ;D przejdą na treściwy pokarm i tylko patrzeć na wylinkę za wylinką.
Zamieszczę trzy zdjęcia młodych Hinek,w wybarwieniu widać różnicę ,która kiedy wyszła z mamusi,intensywność ubarwienia bardzo widoczna ;D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: SS Hinomaru nowy zakup
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:20:12 14:20 »

Śliczne malutkie krewecie ;D

Ps. Teraz to obowiązkowo lupy ! :D
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

radek

  • Gość
Odp: SS Hinomaru nowy zakup
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2010, 15:31:31 15:31 »

oraz piękne dorosłe:) a teraz pójdę pszukać lupy;)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: SS Hinomaru nowy zakup
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:03:28 22:03 »

Rezerwuje !!!!!!
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: SS Hinomaru nowy zakup
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2010, 00:20:30 00:20 »

piękne kropeczki i również piękne malusie.. CR'ki są przepiękne i podoba mi się to, że rewelacyjnie wyglądają w grupie małe + duże, bo ubarwienie rodziców i maluchów jest niemal identyczne :-)
Zapisane
Strony: 1   Do góry