Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Padają krewetki  (Przeczytany 10532 razy)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Padają krewetki
« dnia: Marzec 22, 2010, 07:01:41 07:01 »

Pomóżcie bo już nie mamk pomysłów co zrobić.Już raz straciłam wszystkie redki w akwa 54l.Kupiłam nowe 2 miesiące temu jednak zrobiłam im przytulny domek w 14l akwa i znowu to samo.Krewetki jakiś czas zrywają się pływając na ślepo (czasem do góry nogami) a potem opadają na dno,machają nogami i po jakimś czasie znowu się zrywają itd.
Zaraz podmienię 40% wody destylowaną bo nie mam odstałej kranówki zresztą podejrzewam że to ona może być przyczyna.Niestety nie jestem w stanie podać parametrów wody bo właśnie zamówiłam testy więc dostanę je dopiero pod koniec tygodnia.Akwa i wyposażenie widać na fotkach (pierwsze z przed tygodnia,pozostałe z dziś.Narybku już tam nie ma)





Zapisane
hakuna matata :)

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2010, 08:04:22 08:04 »

Być może nie pasują im parametry wody. U nas gdy były dość duże wahania parametrów wody, to paletki wariowały, możliwe, że tu chodzi  o to samo
Zapisane

robaczek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 279
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2010, 10:16:30 10:16 »

Przyczyna na pewno tkwi w wodzie. Wybór wody destylowanej to w przypadku Red Cherry nie za dobry pomysł. Prawie wszyscy hodowcy trzymaja te krewetki na wodzie kranowej tzn. twardej. Nie wiadomo też czy wężownica(chłodnica) destylarki z której pochodzi woda nie jest przypadkiem miedziana, a związki miedzi są śmiertelne dla krewetek nawet w małych ilościach. Skontroluj wartość pH i twardośc węglanową. To ułatwi rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam Piotr
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2010, 13:18:47 13:18 »

Tak jak pisałam na razie nie mam testów.Krewcie mi padają po podmiankach wodą kranową dla tego zdecydowałam sie po rozmowie z K-1 by dać destylkę.
Zapisane
hakuna matata :)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2010, 15:15:26 15:15 »

Tak jak napisał już Piotrek woda destylowana to zły pomysł,przyczyna padania może być też tak że Twoje krewecie nie mają właśnie minerałów do budowy pancerzyka, do jego budowy potrzebny jest wapń a destylat jest od niego wolny.Popatrz czy Twoja instalacja wodna nie jest wykonana z miedzi,jeśli tak to warto przynieść sobie wodę od sąsiadki.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2010, 16:32:31 16:32 »

Miałem ten sam przypadek własnie z redkami lecz u siebie podejzewałem CO2 lub przekarmienie
Po podmiance ok 30% oraz  właczeniu napowietrzacza objawy ustapiły
Gdzies wyczytałem ze przy problemach z wylinka a dokładnie braku minerałow zawartych w wodzie potrzebnej do wylinki tez sa takie objawy
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2010, 18:24:22 18:24 »

Więc tak wypytałam ojca i nie mam miedzianych rur.Które wymienialiśmy jakieś 4-5 lat temu a 2 lata temu miałam inne 54l akwa i krewetki tam miały się super,dosłownie nie wyrabiałam się z ich oddawaniem.Problem z wylinką chyba też jest kiepskim tropem bo co dzień wyciągam 1-4szt.Napowietrzania ani CO2 tam nie ma.Filtr jest co prawda z deszczownią ale jest on całkowicie zanurzony  więc nie napowietrza zbyt mocno.Woda ma 24-25stopni.Krewcie karmię co 2 dni (by wyjadały glony.Karmię je tym

http://www.allegro.pl/item962792015_sera_tropical_jbl_zestaw_dla_krewetek.html

Oraz bananem.Dziwne jest też to że pomimo tego że kilka krewetek podejrzanie się zachowuje to się rozmnażają,wczoraj widziałam 3 maluszki.Chyba nic mądrego nie wymyślę zanim nie przyślą mi testów.Zamówiłam następujące czy coś dokupić? CU,FE,NO2,NO3,PH,PO4,KH-GH a do porównania wyników dodatkowo paski JBL 5w1
Zapisane
hakuna matata :)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2010, 19:07:17 19:07 »

Monika z tego co ja wiem to wylinkę powinno się zostawić na właśnie 2-3 dni by krewecie ją zjadły,jest to w pewnym stopniu uzupełnienie składników do odbudowy pancerka,tak przynajmniej robiło się kiedyś :)dopiero po 2-3 dniach jak wylinka nie była zjedzona to ją się wyciągało,teraz co prawda są odpowiednie pokarmy ale my dalej stosujemy tą zasadę.Jeśli Twoje krewecie miały by problem z wylinką to raczej były by pęknięte na grzbiecie i pozostawały w środku a nie kręciły młynków i opadały na dno prawie padnięte,ale jak przyjdą testy do będziesz wiedziała w czym jest problem.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2010, 19:25:07 19:25 »

Szczerze mówią ja nigdy nie wyciągałem wylinek, ani po 3 ani po tygodniu i bardzo ładnie mi rosną ;) A karmić to karmie rzadko.
Może w tym co P. Sławek mówi jest jakiś sens :D

Ps. Czasami daję brokuła a tak to daje to co dla rybek (6 gupików i kiryska)
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

ascart

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 129
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2010, 20:59:53 20:59 »

witaj
mam pewne podejrzenie które i u mnie wystąpiło
a mianowicie jest to niemożliwość wylinki u kreweci
a powodem tego jest brak pewnych minerałów
proponuje przejść się do akwarystycznego i kupić buteleczkę multiminerala z obojętnie jakiej firmy
a polecił mi to hodowca z Niemiec po moim pyt dotyczących przyczyn powiedział że nie mieszczą się
w swojej starej skorupie a z powodu braku minerałów nie może dojść do wylinki
mam nadzieje że choć trochę pomogłem
a co do natleniania to od czasu do czasu nie zaszkodzi ale nie zawsze bo utlenia niektóre minerały
pozdrawiam
Marek
Zapisane
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą a dalszych eksperymentów zaniechał ASCART [/color=green][/color]

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2010, 08:13:26 08:13 »

Po tej wczorajszej podmiance wodą demiralizowaną prawie nie odklejałam nosa od akwa(jedna redka miała jeszcze takie objawy).Dziś jak się obudziłam dosłownie bałam się zapalić światło by nie zobaczyć cmentarza.Jakie było moje zdziwienie gdy nie znalazłam ani jednej martwej krewci.Wychodzi na to że to jednak woda.Jeszcze nikt mi nie powiedział czy dokupić jakiś jeszcze test.Przypomnę co zamówiłam
 CU,FE,NO2,NO3,PH,PO4,KH-GH a do porównania wyników dodatkowo paski JBL 5w1
Zapisane
hakuna matata :)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2010, 09:53:55 09:53 »

A jeśli okaże się że to miedź to jak się jej pozbyć? Uzdatniaczami czy innym wynalazkiem?
Zapisane
hakuna matata :)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2010, 11:09:11 11:09 »

Cytat: "Monika"
Po tej wczorajszej podmiance wodą demiralizowaną prawie nie odklejałam nosa od akwa(jedna redka miała jeszcze takie objawy).Dziś jak się obudziłam dosłownie bałam się zapalić światło by nie zobaczyć cmentarza.Jakie było moje zdziwienie gdy nie znalazłam ani jednej martwej krewci.Wychodzi na to że to jednak woda.Jeszcze nikt mi nie powiedział czy dokupić jakiś jeszcze test.Przypomnę co zamówiłam
 CU,FE,NO2,NO3,PH,PO4,KH-GH a do porównania wyników dodatkowo paski JBL 5w1

Z testami to przesadziłas , kupiłas wszystkie rodzaje jakie istnieja  :D nic wiecej nie potrzebujesz          

Cytat: "Monika"
A jeśli okaże się że to miedź to jak się jej pozbyć? Uzdatniaczami czy innym wynalazkiem?

Sa uzdatniacze do wody nie pamietam nazwy ,jest to specjalny produkt do krewetkari
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2010, 13:35:40 13:35 »

Do krewetkari ok tylko że ja chcę puźniej przełożyć krewetki do kompletowanej właśnie 200 i co wtedy jak znowu tak będzie(tam wariackie pływanie i problem może nie zostać w porę zauważony).
Zapisane
hakuna matata :)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Padają krewetki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2010, 18:07:06 18:07 »

Cytat: "Monika"
Do krewetkari ok tylko że ja chcę puźniej przełożyć krewetki do kompletowanej właśnie 200 i co wtedy jak znowu tak będzie(tam wariackie pływanie i problem może nie zostać w porę zauważony).


Napisałem do krewetkari lecz ryba na pewno nie zaszkodzi i moze byc stosowany w akwariach ogolnych
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: 1 2 »   Do góry