Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Chory Welon  (Przeczytany 6958 razy)

mefiu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Chory Welon
« dnia: Sierpień 28, 2010, 18:11:08 18:11 »

Witajcie !!! Proszę Was akwarystów o Pomoc , mam 3 welony akwarium 112l , Jakiś miesiąc temu zdechł mi największy welon , teraz zauważyłem że kolejny z moich welonów ma te same objawy , czyli : strasznie pogrubiał (aż mu łuski odchodzą ) , brak chęci do pływania. Jedynie co mnie jeszcze cieszy to to ze pobiera pokarm . Jeżeli możecie mi pomóc to bardzo proszę Was o jakąś rade . Pozdrawiam !
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2010, 19:22:15 19:22 »

Mefiu, w googlach wyszukałam, że może to być posocznics. Poczytaj o tym, może to to.
http://www.akwar.net/grupy/choroby-ryb/forum/_/148/1#1110
Zapisane

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2010, 19:41:40 19:41 »

Witaj.
Przyczyn niedomagań Twojego welona może być wiele.
Najtrafniejszą diagnozę może postawić ichtiolog na podstawie odchodów.
Najczęściej ryby chorują przy nieodpowiednich warunkach wodnych.
Może być to zatrucie na wskutek rzadkich podmian wody, przy dodatkowo przekarmianiu ich.
Zbyt wysoka temperatura wody powinno być ok. 20 st. C Wiadomo, że w lecie ciężko to zachować.
Może być to też puchlina wodna (są na to odpowiednie leki ale wyleczalność jest słaba).

Trudno jest cokolwiek powiedzieć nie znając warunków bytowych Twoich podopiecznych.
Podmieniaj częściej wodę nawet 2 razy w tygodniu i głodówka przez tydzień
Może coś pomoże.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 11:06:14 11:06 wysłana przez Zona-Admina »
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2010, 19:53:01 19:53 »

mefiu wstaw fotkę, i napisz info o twoim akwa (temp, filtracja,co ile podmieniasz, ile podmieniasz litrów itp..) a na pewno ktoś Ci pomoże, a na pewno będzie o wiele łatwiej coś powiedzieć ;)
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:17:05 22:17 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

mefiu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:55:36 10:55 »

Witajcie , spróbuje Wam odpisać na większość waszych pytań , a więc akwarium ma 112 l jakies 15 % wymieniam co tydzień zawsze w niedziele. Filtr zewnętrzny , nie wiem jakiej firmy, powlekany flizeliną. Rybki Karmie ( Hikari Chappy (chińskie granulki specjalne dla welonów), Sera Goldy Color (granulki) Tropical GOLDFISH COLOUR PELLET (granulki) i Tropical (płatki roślinne). Nie wiem czy warto dodawać fotke . tak jak opisałem Rybka jest tak jak by Nadęta ( jak by miała coś takiego jak człowiek, czyli wzdęcia, (łuzki jej odchodzą od ciała.) Dodam że nadal pobiera pokarm.
Zapisane

mefiu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:56:29 10:56 »

Dodam że temperatura w akwarium to 24-25 C :/ wiem że jest troche za ciepło ale na prawde staram się zbić tą temperature ...
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:11:24 11:11 »

Spróbuj zbić temperaturę do ok. 20 stopni, ponieważ 25 stopni to temperatura dla ryb tropikalnych, a welona jest zimnolubna.

ps. a napowietrzasz swoje akwarium?
Zapisane

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:27:39 11:27 »

zwóć uwagę jakie ma odchody. Teoretycznie mogą to być zaburzenia w trawieniu ale mogą też być inne choroby.
Jeżeli odchody są normalnej ciemnej barwy to jest dobrze. Dodaj może do wody trochę soli akwarystycznej.
Dobrze, że welon ma apetyt. Jednak ograniczyłbym karmienie do czasu wyjaśnienia sprawy. Zwsze stosuj przynajmniej 1 dzień w tygodniu - głodówkę. Wiem, że z welonkami to jest trudne bo jak zobaczą swojego opiekuna to wzrokiem proszą o żarcie  :) . Nawet tygodniowa głodówka nie zaszkodzi rybie. Zwłaszcza welonkom, które jedzą bez opamiętania wszystko co im się zmieści do pyska :)
Miałem kiedyś i kilkakrotnie byłem zmuszony wyciągać im z paszczy kamienie o średnicy 1 cm
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:13:31 12:13 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

mefiu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2010, 17:31:29 17:31 »

Ten groszek , to musi być ugotowany ? , i czy wyciskać tylko to co jest w środku, i podawać bez tej skórki  ?
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2010, 17:38:01 17:38 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

mefiu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2010, 18:25:00 18:25 »

Właśnie podałem groszek , będzie ciężko bo groszek opadł na żwirek i ta rybka co jest chora ma problem z dopłynięciem do dna :/ tak jak by miała powietrze w sobie i wypiera ją do góry : / ale walczy , pobrała troche groszku , reszta rybek bardzo żarłoczna , nic dziwnego 6 dni miały głodówkę ...
Zapisane

mefiu

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2010, 13:56:42 13:56 »

Rybka Uratowana , dziękuję za pomoc !
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Chory Welon
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2010, 15:53:03 15:53 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2010, 16:17:15 16:17 wysłana przez Rafal »
Zapisane
-ocenzurowano-
Strony: 1   Do góry