Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Powracająca pleśniawka  (Przeczytany 8116 razy)

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Powracająca pleśniawka
« dnia: Maj 15, 2010, 17:51:04 17:51 »

Jak w tytule najpierw wykwit męczył molinezję (1 sztuka) powracjąc co jednak po dodaniu soli do zbiornika uspokoiło się. ponownie po inwazji pierwotniaka stosowałem bactrosan. Zaatakowało bocje ponownie podano sól 3 łyżki na zbiornik 160l  początkowo pomogło jednak mimo podania FMC (wczoraj) widzę ponowne wykwity. Czy podmienić w tym czasie wodę? ponownie sypać sól?  
pozdrawiam
Zapisane
Przemo

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2010, 18:08:22 18:08 »

Opisz akwarium oraz jezeli znasz to parametry wody tez podaj.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

ciociababcia

  • Gość
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2010, 18:18:16 18:18 »

A skąd wiesz,że to pleśniawka ?równie dobrze może to być jakiś rodzaj grzyba,sól sypie się zawsze po podmianie wody i po zakończeniu leczenia też wodę należy podmienić a przede wszystkim teraz zanim cokolwiek zaczniesz sypać czy lać przefiltruj wodę przez węgiel aktywowany w celu ściągnięcia pozostałości leku czy odkażalnika ,dobrze byłoby też podnieść temp. do 30 stopni.Co do soli juz kiedyś to tłumaczyłam,nie łyżki czy garście czy jeszcze inne dziwne miarki,skuteczne stężenie dla ryb słodkowodnych a zarazem nieszkodliwe to min. 200 gram na 100 l wody a max. 400gram na 100l wody.I pamiętaj,że sól krystalizuje się w wodzie więc stężenia należy pilnować by nie przesadzić.
Zapisane

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2010, 11:59:12 11:59 »

Tak jest nie wiem na pewno. Zmiany na płetwach i ciele różnej średnicy do około 1 mm - po kilka na rybie, raczej w formie narośli - odstające ( wypukłe). Tak jak sugerowaliście wkłady z węgla od wczoraj, dziś podmiania 20l + 5l demineralizowanej. + około 120 gramów soli. Wskazania z testów sery z przedwczoraj po około 50 gramach soli ph7,5 kh 6, no3 10-20 /l.
obsada 20 molinezji, 5 miedzikó2, 9 danio, 4 bocje, 4 brzanki czerwone, 3 sumatry, 2 glonojady, 2 kirysy, 4 kosiarki, kakadu, 2 mieczyki. rośliny anubias, lotos zielony, moczarka, nurzaniec, mech.
Zapisane
Przemo

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2010, 17:14:59 17:14 »

Moja propozycja to podnies temperature do ok 30oC napowietrzaj wode i zainwestuj w BACTOPUR firmy sera nie jest tani lecz na choroby grzybicze jest rewelacyjny poniewaz to co masz to jest raczej infekcja spowodowana grzybami ,lecz bez fotek i dokładnego opisu akwarium nie wiele mozna oczekiwac z naszej strony.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2010, 17:32:47 17:32 »

To może i ja coś dopiszę bo widzę małe zamieszanie.Z opisu również dobrze może to być początek ospy ,rozwój infekcji wstrzymany poprzez dodawanie różnych leków i niedoprowadzenie do końca leczenia,dobrze było by jek byś wstawił zdjęcie (nawet słabej jakości) różnica między ospą a pleśniawką będzie widoczna.
Jeśli chodzi o bactopur,zastosować go możesz po wcześniejszym pozbyciu się wszystkich pozostałości po innych lekach stosując właśnie węgiel w filtrze,tylko pamiętaj że może on być w nim nie więcej jak 4-5 dni i po tym czasie wywal go od razu do kosza.
Na wszelkie infekcje grzybiczne polecał bym raczej bactopur-direct , jest wiele skuteczniejszy jak zwykły bactopur,tylko pamiętajmy że wszystkie leczenia,na co by nie były,trzeba przeprowadzać do końca i ściśle trzymać się dawek,nie róbmy nic na oko,bo dawki to podstawa,zbyt mała ilość leku nic nie pomoże a przesadzenie może doprowadzić do śmierci ryb i innych stworków w akwarium.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2010, 20:06:50 20:06 »

mając na uwadze moje dotychczasowe doświadczenia ( ospa pozbawiła mnie rodastamusów i kilku pomniejszych) to raczej nie jest ospa. wcześniej te wykwity miewał mój najstarszy samiec molinezji. teraz też ma jedną kropeczkę. Wypukły kształt  narośli moim zdaniem raczej wyklucza ospę.
ps. gdzie w szczecinie w dobrej cenie nabyć bactropur - direct lub sam.
Zapisane
Przemo

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2010, 20:08:09 20:08 »

temperatura 30 napowietrzanie chodzi całą dobę - jutro leki?
Zapisane
Przemo

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2010, 20:09:41 20:09 »

adriaco co jeszcze potrzeba do dokładnego  opisu akwa?
Zapisane
Przemo

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2010, 21:27:46 21:27 »

Tutaj masz dokładnie podane co powinien zawierac post w dziale choroby  http://akwa.szczecin.pl/viewtopic.php?f=20&t=1570

Choroby grzybicze jak i choroby spowodowane pierwotniakami jest dosc czest dolegliwoscia Molinezji gdyz wielu zapomina o potrzebie tych ryb (wiekszej niz u innych gatunkow) uzupełniania zawartosci soli w organizmie ,to o czym pisała Ciociobabcia.

Lek ten powinien byc dostepny w wiekszych sklepach akwarystycznych lecz nie nalezy do tanich specyfikow ,i pamietaj o tym co pisał Sławek aby zastosowac leczenie innym srodkiem naleza przefiltrowac wode przez wegiel aktywowany oraz dokonac dosc znacznej podmianki na swieza (odstana) wode bez dodatkow uzdatniaczy i nawozow.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2010, 07:31:14 07:31 »

ok - dzięki
Zapisane
Przemo

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2010, 12:08:16 12:08 »

Niestety bactropur lub - bactropur direct niedostępne od wrzesnia 2009. może ktoś gdaieś widział w Szczecinie to proszę o wiadomość.
Zapisane
Przemo

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2010, 12:12:42 12:12 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 18:39:34 18:39 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

ciociababcia

  • Gość
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2010, 19:39:14 19:39 »

A jak wolisz to przyjedź do Polic bo też mam i jedno i drugie w apteczce  :)
Zapisane

kpprezes

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
Re: Powracająca pleśniawka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2010, 17:08:48 17:08 »

Jak na razie chyba przechodzi po soli, dam im jeszcze ze dwa dni. będę obserwował towarzystwo.
Dzięki za oferty pomocy mam nadzieję że nie będę zmuszony korzystać na "cito".
pozdrawiam
Zapisane
Przemo
Strony: 1 2 »   Do góry