Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: ISTOTNY PROBLEM!  (Przeczytany 4425 razy)

Conrad

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
ISTOTNY PROBLEM!
« dnia: Październik 08, 2010, 18:44:26 18:44 »

Mam pewien problem. Kupiłem 12 młodych rybek. 2 z nich są jakieś niepewne, siedzą za filtrem, nie jedzą. Jedna z nich ma zmętnione jedno oko. Kilka dni mialem problem z NO2, nie wiem na jakim poziomie ale wiem że był. W tym momencie nie ma juz NO2 lecz ryby wciąż zachowują się tak samo. Mój problem polega na tym że nie wiem czy je odłowić czy to może być poprostu zatrucie i muszę to przeczekać?
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2010, 18:51:09 18:51 »

Jezeli nie jestes w stanie stwierdzic co to moze byc to zaczekaj jeszcze dzien , postaraj sie podnies powoli temperature do 28-30  oC oczywiscie jezeli jest to mozliwe ze wzgledu na innych mieszkancow akwarium.

Jezeli objawy nie mina musisz postarac sie okreslic co rybka jest i zastosowac srodki lecznicze.

Co do zatrucia to objawy moga byc rozne i tu nasowa sie pytanie skad taki skok poziomu NO2 w twoim akwarium ????
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Conrad

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2010, 18:55:32 18:55 »

Robiłem przeprowadzke z 112 na 240 i niestety taki przykry incydent się stał z NO2. Zwalczyłem je po 3 dniach lecz problem z rybkami jest nadal. Dzieje się to 2 z 12. Martwi mnie to zmętnienie oka. Na forum w chorobach wyczytałem ze to są objawy zatrucia i że trzeba to przeczekać.
Zapisane

Conrad

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2010, 19:34:15 19:34 »

I jeszcze jedno, jak w prosty sposób zatwardzić wodę.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2010, 19:47:29 19:47 »

A bardziej konkretnie o co ci chodzi z tym zatwardzeniem ??  ;D
Napisz co konkretnie chcesz podniesc czy KH czy GH i co to za rybki ??? i jakie parametry wody masz w akwarium.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Conrad

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2010, 19:56:01 19:56 »

Źle napisałem, chę podnieść PH wody i myślałem nad wapieniem w koszyczku w kuble. Do tej pory miałem wapień filipiński w akwa i bylo idealnie, teraz mam serpentynit i wydaje mi się że jest troszke za małe PH dla moich pyszczaków. Apropo, przeterminowały mi się testy i nie jestem w stanie sprawdzić jakie jest aktualnie.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2010, 20:01:55 20:01 »

To ja ci niestety pomoc nie moge w tej dziedzinie , lecz jest tu wielu hodowcow tych ryb i na pewno sie ktos odezwie.
Z tego co sie orientuje mozna kupic produkt o nazwie pH + firmy Tropical ale jak to działa nie wiem.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Conrad

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2010, 20:13:19 20:13 »

Mhm. W każdym bądź razie dzięki za pomoc.
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2010, 20:47:53 20:47 »

Moim zdaniem jak chcesz podnieść pH to zacznij od kupienia testu, to podstawa przy podnoszeniu pH wody, np. może wyjść, że masz wodę 8pH (mało prawdopodobne) i niewiele będziesz musiał podnieść, ale może być 7-7,5(bardziej prawdopodobne) i troszkę więcej będziesz musiał podnieść :D
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

ciociababcia

  • Gość
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2010, 11:13:20 11:13 »

Conrad najprostszy,najszybszy z najbezpieczniejszych sposób na podniesienie pH to dodanie do wody akwariowej sody oczyszczanej.jej ilość jest zależna od tego o ile masz zamiar podnieść pH  nie mniej jednak nawet jeślibyś odrobinę przesadził to pyszczakom to nie zaszkodzi,ja dodaję(w razie potrzeby) od pół do jednej płaskiej łyżeczki do herbaty na 200 l wody i tym sposobem podnoszę je o od 1.5 do 2 stopni.
Soda ma jeszcze tą zaletę,że działa jak bufor i nie zmienia pozostałych parametrów wody,no i jest bezpieczna dla ryb.
Zapisane

Conrad

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
Odp: ISTOTNY PROBLEM!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2010, 17:08:34 17:08 »

Śliczne dzięki za pomoc ;)
Zapisane
Strony: 1   Do góry